Na jego pokładzie pływał Jan Paweł II. Tryton powraca

Niezwykła historia wyjątkowego statku Tryton. To na jego pokładzie dokładnie 20 lat temu papież Jan Paweł II pływał po jeziorze Wigry. Później Tryton poszedł na dno i trzeba było dużo wysiłku, aby go wydobyć, a następnie gruntownie wyremontować. Teraz Tryton powraca.  

Marek Falenta złożył do prezydenta wniosek o ułaskawienie

Marek Falenta znów prosi o ułaskawienie. Jak ustalił portal tvn24.pl - złożył w tej sprawie kolejny wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy. A w nim znajduje się nie tylko prośba o łaskę. Skazany w aferze podsłuchowej informuje o planach napisania książki. Temat? Kulisy podsłuchiwania. Falenta od piątku jest w Polsce, wcześniej ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.  

Kędzierzyn Koźle: potężny wybuch i pożar. Kamienicę czeka rozbiórka

Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. Zaraz potem zaczął się pożar, a później zawaliły się dwa piętra. Na miejscu pracowało ponad osiemdziesięciu strażaków i przez wiele godzin szukali pod gruzami dwóch osób. Na szczęście nikogo nie znaleźli. Najprawdopodobniej wybuchł gaz. Nie wiadomo czy butla, czy instalacja.

Jak smakuje ogon bobra? Makłowicz: to paskudztwo

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski chce wpisać bobry na listę zwierząt łownych, a w kolejce stoją też żubry. Zanosi się więc na polowanie i nowy konflikt z Unią. Minister Ardanowski podkreśla, że mięso bobra jest afrodyzjakiem. W Sejmie konsternacja.

Więzienie dla Pawła T. Prawomocny wyrok za molestowanie podczas rekolekcji

Półtora roku więzienia za molestowanie w czasie rekolekcji. Ksiądz Paweł T. dostał też 15-letni zakaz pracy z dziećmi i przebywania w miejscach do tego przeznaczonych. To jest wyrok prawomocny. Ksiądz Paweł T. to były dyrektor domu rekolekcyjnego w Rzeszowie. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w styczniu zeszłego roku.

ZNP chce się spotkać z nowym ministrem. Piontkowski: trzeba rozmawiać

Strajk w szkołach jest zawieszony, ale protest trwa - przypominają nauczyciele i deklarują, że chętnie spotkają się z nowym ministrem edukacji. Dariusz Piontkowski w piątek ma dostać zaproszenie, ale już w teraz zabiera głos. Chaosu w szkołach nie widzi i nie widzi też problemu w tym co mówił, zanim został ministrem.

Rozpędzony Queen i debiutująca Nirvana. Rok 1989 w muzyce

Przełomowy dla Polski i zwiastujący przemiany w środkowo-wschodniej Europie - taki był rok 1989. Ciekawy jednak nie tylko ze względu na polityczno-społeczny wydźwięk. Wybrzmiała wtedy znakomita muzyka, narodziły się legendarne zespoły, a premiery miały ponadczasowe płyty.

Polityczne wyjście z cienia. Piontkowski nowym szefem MEN

Nowy minister edukacji i jego stare komentarze, które teraz o komentarz same się proszą. Dariusz Piontkowski do MEN-u przychodzi w trudnym momencie. Zawsze bez trudu mówił co myśli o ZNP, o strajku nauczycieli, o reformie minister Zalewskiej i o seksualizacji w szkołach.

"Oda do Radości" w wyjątkowej odsłonie

Takiej "Ody do Radości" jeszcze nie było. Trzystu muzyków, a na ich czele raper i producent muzyczny L.U.C., zagrali w Grudziądzu swoją wersję Beethovena. Wszystko z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podejrzany o zabójstwo 28-latki Gruzin jest w Polsce

Gruzin podejrzany o zabójstwo 28-letniej Pauliny z Łodzi jest już w Polsce i może trafić do aresztu. - Uczynimy wszystko, żeby wyrok dla Mamuki K. był najsurowszy z możliwych - zapowiada Zbigniew Ziobro. Sam poszukiwany robił wszystko, żeby uniknąć kary w Polsce. Wbił sobie nawet nóż w brzuch.

Wyrok za mowę nienawiści. Tomasz B. skazany

Trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata za mowę nienawiści w internecie. Zdaniem sądu Tomasz B. dobrze wiedział co pisze, gdzie i o kim. Sędzia nie miała wątpliwości i do kary więzienia dodała karę finansową i nakaz przeprosin. Słowa brzmiały jak groźba. Wyrok niech będzie ostrzeżeniem.

Kredyt Lubnauer, nieruchomości Schetyny, pełnomocnictwo Kaczyńskiego

Grzegorz Schetyna ma kilka mieszkań, Katarzyna Lubnauer kredyt we frankach, Paweł Kukiz ma łąkę, a Władysław Kosiniak-Kamysz pożyczkę na samochód - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych liderów partii politycznych za 2018 rok. W swoim oświadczeniu Jarosław Kaczyński wspomniał natomiast o Srebrnej.

Pogodowe alerty, skrócone lekcje. Upał daje się we znaki

Afrykańskie upały w Polsce. Jest piekielnie gorąco i jest przed czym ostrzegać, bo temperatura może dochodzić do 32 stopni, a do tego mogą pojawić się burze z gradem. Na Pomorzu Zachodnim w niektórych szkołach przez upał jest mniej lekcji.

"Nadmierna skromność pani minister". Politycy PiS o słowach Witek

Dla minister Elżbiety Witek MSWiA to "niespodzianka", dla Dariusza Piontkowskiego MEN to powód do zadania kilku pytań. Teresa Czerwińska znika z Ministerstwa Finansów, a Jacek Sasin pojawia się w roli wicepremiera. Po rekonstrukcji warto przyjrzeć się nowym twarzom i ich nowym wyzwaniom.

"Samorządy przystępują do wyborów w październiku"

21 postulatów i nowy pomysł na Senat. Samorządowcy czują siłę i mają wsparcie Donalda Tuska. Nie można dać się ograć, nawet, jeśli pierwszy mecz się przegrało - mówił w Gdańsku były premier i ma trzy rady dla tych, którzy chcą zwyciężyć.

"Bez wojny atomowej otworzyliśmy szansę dla świata". Obchody 30 lat wolności

30 lat wolności od pierwszych częściowo wolnych wyborów i od pamiętnego czerwca, od którego tak wiele się zaczęło. Święto Wolności i Solidarności w Gdańsku toczy się wokół ludzi Solidarności. - Bez wojny atomowej otworzyliśmy szansę dla świata - mówił w Europejskim Centrum Solidarności Lech Wałęsa.