Środek transportu przyćmił ministra. Black hawk większą atrakcją niż Brudziński

W Choszcznie w Zachodniopomorskiem rywalizację Gavii Choszczno z Żakami Szczecin przerwano nagle i widowiskowo. Oto na boisku wylądował śmigłowiec z ministrem spraw wewnętrznych Joachimem Brudzińskim na pokładzie. Jeśli minister chciał zabłyszczeć, to przedobrzył - nowy policyjny black hawk był dla dzieci i mieszkańców większą atrakcją niż on sam.

Niebezpieczne wyprzedzanie w oku kamery. Kierowca ledwo się zmieścił

Było niebezpiecznie, a mogło skończyć się tragicznie. We Wrocławiu kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania. Przekroczył dozwoloną prędkość i przyczynił się do stłuczki dwóch jadących z naprzeciwka samochodów. Nagranie tego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Odszkodowanie za Westerplatte? "Zastanawiam się, kto wyceni koszt Wartowni nr 1"

Ciąg dalszy sporu o Westerplatte. Zgodnie z projektem ustawy autorstwa posłów PiS teren Westerplatte miałby zostać odebrany Miastu Gdańsk i przejść do Skarbu Państwa. W historycznym miejscu miałoby stanąć Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Władze Gdańska sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu, a posłowie pomysłodawcy mówią o... odszkodowaniu. - Zastanawiam się, kto wyceni koszt Wartowni nr 1, głównego punktu oporu polskich żołnierzy - skomentował Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

"Film porażający", ale premiera "nieprzypadkowa"? Politycy komentują "Tylko nie mów nikomu"

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, który zajmie się wszystkimi zdarzeniami przedstawionymi w filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Sporo jest komentarzy polityków na temat tego najnowszego filmu o pedofilii w Kościele. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki uważa, że termin opublikowania filmu - przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - jest "nieprzypadkowy". Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński stwierdził, że to "porażający film".

5-letni Adaś ma rzadką chorobę. Rajd przez Polskę ma pomóc nagłośnić jego przypadek

Grupa przyjaciół wyruszyła w rajd na rowerach - przez całą Polskę, z Zakopanego na Hel. Zamierzają niemal bez odpoczynku pokonać ponad 700 kilometrów. Chcą w ten sposób nagłośnić cierpienie pięcioletniego Adasia Cieplińskiego z Włostowa w województwie świętokrzyskim. Adaś cierpi na zespół Leigha - bardzo rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną, która wyniszcza ośrodkowy układ nerwowy. Rodzice szukają lekarza, który byłby w stanie im pomóc leczyć tę niezwykle rzadką i słabą zbadaną chorobę.

Mecz przerwany. Na boisku wylądował minister

Choszczno w Zachodniopomorskiem i pytanie o lądowanie. Policyjny black hawk z szefem MSWiA na pokładzie wylądował na miejskim boisku. Szef resortu przyleciał na obchody Dnia Strażaka. Tłumaczy, że data i godzina lądowania były ustalone przez policję z miastem. Sęk w tym, że w tym czasie na boisku trwał mecz ligi trampkarzy. Mecz przerwano. Zapytał o to w trybie poselskiej interwencji Krzysztof Brejza z PO.

Kronika pedofilii w polskim Kościele. Historie zamiatane pod dywan

Film braci Sekielskich to przede wszystkim zapis dramatu kolejnych ofiar i kolejny przykład bezduszności i oprawców, i ich przełożonych. Nie bez znaczenia jest tu słowo "kolejny". Bo podobnych historii zamiatanych pod dywan w polskim Kościele było więcej. My także o nich mówiliśmy.

Film Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" już wywołał konsekwencje w Kościele

Prymas Polski przeprasza, ale przeprosiny nie wystarczą. Zwłaszcza, że polski Kościół w sprawie pedofilii nie mówi jednym głosem. Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" porusza, bulwersuje i zmusza do reakcji. Pierwsze już są. Skazany prawomocnym wyrokiem ksiądz, który mimo dożywotniego zakazu prowadził rekolekcje dla dzieci, poprosił papieża o przeniesienie do stanu świeckiego. Inny duchowny, którego o czyny pedofilskie w filmie oskarżał były ministrant, został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej.

Lata służby, a potem? "Wycofane" psy bez zabezpieczenia

Mają niezawodne nosy, prawdziwą intuicję, a większość swojego życia przepracowały. Ale nie należą im się emerytury. Mowa o zwierzętach służących w policji, straży pożarnej, BOR, i straży granicznej. Z końcem pracy kończą się też ich przywileje. Dobrze, jeśli zabierze je do domu dotychczasowy przewodnik, gorzej jeśli nie ma warunków, albo go na to nie stać. O godną starość dla funkcjonariuszy na czterech łapach postanowili walczyć strażnicy graniczni.

Bez ręki gra w snookera i zwycięża. Ma trzecie miejsce w mistrzostwach świata

Adam Wilk z Łodzi jest sześciokrotnym mistrzem Polski w bilardzie osób niepełnosprawnych i zajął trzecie miejsce na mistrzostwach świata w snookerze. 13 lat temu zdiagnozowano u niego raka kości. Dwa miesiące temu miał amputowaną lewą rękę, ale nie stracił ducha sportowca. Teraz zbiera pieniądze na protezę bioniczną, która kosztuje ponad 300 tysięcy złotych.

Reakcje na film "Tylko nie mów nikomu". Od przeprosin po oskarżenie o atak

Słowo "przepraszam" pada z ust najwyższych hierarchów polskiego Kościoła, a niektórzy księża temat pedofilii poruszyli w kazaniach. Jednak od tego, o czym mówią wszyscy, odcina się metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Film braci Sekielskich pokazuje przypadki wykorzystywania nieletnich przez duchownych i brak rozliczenia za przestępstwa pedofilii w Kościele. Ujawnia też niechlubną przeszłość księdza Franciszka Cybuli, byłego kapelana i spowiednika Lecha Wałęsy.  

"To było niezwykłe doświadczenie". Wywiad z aktorami "Avengers"

Film "Avengers: Koniec gry" ma szanse na zdobycie miana najbardziej kasowej produkcji w historii. Po dwóch tygodniach emisji w kinach film już pobił kultowego "Titanica". O tym, jak wyglądała praca na planie "Avengers: Koniec gry", Anna Wendzikowska rozmawiała z aktorami, którzy zagrali w superprodukcji.

Docs Against Gravity wystartowało w 6 miastach

Długo oczekiwane premiery i filmowe dyskusje. Ruszył 16. Festiwal Filmów Dokumentalnych Docs Against Gravity. To największe święto kina dokumentalnego w Polsce. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt filmów. Festiwal odbywa się w 6 polskich miastach - w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdyni, w Katowicach, w Lublinie i w Bydgoszczy.

Wielkie sprzątanie. Mieszkańcy ruszyli z workami

Mieszkańcy Katowic wzięli się za porządki. Organizatorzy akcji "SprzątaMy Dzielnice" wspólnie z mieszkańcami chcą posprzątać najbardziej zaśmiecone miejsca w mieście i zachęcić do dbania o środowisko. W sobotę wielkie sprzątanie odbyło się na katowickim Giszowcu.

Konwencja PiS w Bydgoszczy. Kaczyński mówił o sześciu zagrożeniach

Na dwa tygodnie do wyborów europejskich partie mobilizują twardy elektorat. Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy Jarosław Kaczyński wymieniał zagrożenia i zapowiedział obronę polskich wartości. Znowu było o seksualizacji dzieci, ale prezes PiS przestrzegał też przed atakami na Kościół i wprowadzaniem w Polsce euro.

Wciąż nie ma porozumienia z nauczycielami

Trzecia tura rozmów o szkołach. Ani nauczyciele z ZNP, ani ci z Solidarności na spotkanie nie przybyli, bo według nich z przypadkowymi ludźmi poważnie rozmawiać się nie da. Po zawieszeniu strajku gdzieniegdzie nie da się też żyć. W Małopolsce jeden z młodych nauczycieli dostał zaledwie 300 zł pensji za kwiecień.

Nowy spór o Westerplatte. Prezydent Gdańska alarmuje

To próba przejęcia Westerplatte do celów politycznych - mówi prezydent Gdańska i podnosi alarm. Bo kiedy patrzy na projekt ustawy, który pojawił się właśnie w Sejmie, nie ma wątpliwości, że nie chodzi o wizję, tylko o władzę. Ten historyczny skarb miałby zostać własnością Skarbu Państwa, a zarządzać miałoby nim nie miasto, tylko wojewoda.