Jak smakuje ogon bobra? Makłowicz: to paskudztwo

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski chce wpisać bobry na listę zwierząt łownych, a w kolejce stoją też żubry. Zanosi się więc na polowanie i nowy konflikt z Unią. Minister Ardanowski podkreśla, że mięso bobra jest afrodyzjakiem. W Sejmie konsternacja.

Więzienie dla Pawła T. Prawomocny wyrok za molestowanie podczas rekolekcji

Półtora roku więzienia za molestowanie w czasie rekolekcji. Ksiądz Paweł T. dostał też 15-letni zakaz pracy z dziećmi i przebywania w miejscach do tego przeznaczonych. To jest wyrok prawomocny. Ksiądz Paweł T. to były dyrektor domu rekolekcyjnego w Rzeszowie. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w styczniu zeszłego roku.

ZNP chce się spotkać z nowym ministrem. Piontkowski: trzeba rozmawiać

Strajk w szkołach jest zawieszony, ale protest trwa - przypominają nauczyciele i deklarują, że chętnie spotkają się z nowym ministrem edukacji. Dariusz Piontkowski w piątek ma dostać zaproszenie, ale już w teraz zabiera głos. Chaosu w szkołach nie widzi i nie widzi też problemu w tym co mówił, zanim został ministrem.

Rozpędzony Queen i debiutująca Nirvana. Rok 1989 w muzyce

Przełomowy dla Polski i zwiastujący przemiany w środkowo-wschodniej Europie - taki był rok 1989. Ciekawy jednak nie tylko ze względu na polityczno-społeczny wydźwięk. Wybrzmiała wtedy znakomita muzyka, narodziły się legendarne zespoły, a premiery miały ponadczasowe płyty.

Polityczne wyjście z cienia. Piontkowski nowym szefem MEN

Nowy minister edukacji i jego stare komentarze, które teraz o komentarz same się proszą. Dariusz Piontkowski do MEN-u przychodzi w trudnym momencie. Zawsze bez trudu mówił co myśli o ZNP, o strajku nauczycieli, o reformie minister Zalewskiej i o seksualizacji w szkołach.

"Oda do Radości" w wyjątkowej odsłonie

Takiej "Ody do Radości" jeszcze nie było. Trzystu muzyków, a na ich czele raper i producent muzyczny L.U.C., zagrali w Grudziądzu swoją wersję Beethovena. Wszystko z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podejrzany o zabójstwo 28-latki Gruzin jest w Polsce

Gruzin podejrzany o zabójstwo 28-letniej Pauliny z Łodzi jest już w Polsce i może trafić do aresztu. - Uczynimy wszystko, żeby wyrok dla Mamuki K. był najsurowszy z możliwych - zapowiada Zbigniew Ziobro. Sam poszukiwany robił wszystko, żeby uniknąć kary w Polsce. Wbił sobie nawet nóż w brzuch.

Wyrok za mowę nienawiści. Tomasz B. skazany

Trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata za mowę nienawiści w internecie. Zdaniem sądu Tomasz B. dobrze wiedział co pisze, gdzie i o kim. Sędzia nie miała wątpliwości i do kary więzienia dodała karę finansową i nakaz przeprosin. Słowa brzmiały jak groźba. Wyrok niech będzie ostrzeżeniem.

Kredyt Lubnauer, nieruchomości Schetyny, pełnomocnictwo Kaczyńskiego

Grzegorz Schetyna ma kilka mieszkań, Katarzyna Lubnauer kredyt we frankach, Paweł Kukiz ma łąkę, a Władysław Kosiniak-Kamysz pożyczkę na samochód - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych liderów partii politycznych za 2018 rok. W swoim oświadczeniu Jarosław Kaczyński wspomniał natomiast o Srebrnej.

Pogodowe alerty, skrócone lekcje. Upał daje się we znaki

Afrykańskie upały w Polsce. Jest piekielnie gorąco i jest przed czym ostrzegać, bo temperatura może dochodzić do 32 stopni, a do tego mogą pojawić się burze z gradem. Na Pomorzu Zachodnim w niektórych szkołach przez upał jest mniej lekcji.

"Nadmierna skromność pani minister". Politycy PiS o słowach Witek

Dla minister Elżbiety Witek MSWiA to "niespodzianka", dla Dariusza Piontkowskiego MEN to powód do zadania kilku pytań. Teresa Czerwińska znika z Ministerstwa Finansów, a Jacek Sasin pojawia się w roli wicepremiera. Po rekonstrukcji warto przyjrzeć się nowym twarzom i ich nowym wyzwaniom.

"Samorządy przystępują do wyborów w październiku"

21 postulatów i nowy pomysł na Senat. Samorządowcy czują siłę i mają wsparcie Donalda Tuska. Nie można dać się ograć, nawet, jeśli pierwszy mecz się przegrało - mówił w Gdańsku były premier i ma trzy rady dla tych, którzy chcą zwyciężyć.

"Bez wojny atomowej otworzyliśmy szansę dla świata". Obchody 30 lat wolności

30 lat wolności od pierwszych częściowo wolnych wyborów i od pamiętnego czerwca, od którego tak wiele się zaczęło. Święto Wolności i Solidarności w Gdańsku toczy się wokół ludzi Solidarności. - Bez wojny atomowej otworzyliśmy szansę dla świata - mówił w Europejskim Centrum Solidarności Lech Wałęsa.

Wystawy, debaty i hymn. Polska świętuje 30 lat wolności

Nie tylko Gdańsk, nie tylko Warszawa. Święto Wolności i Solidarności Polacy obchodzą w różnych miejscach i na różne sposoby. Są wystawy, debaty i koncerty. Był też moment wyjątkowo uroczysty i podniosły -  wspólne śpiewanie hymnu.

30 lat wstecz. Jak doszło do obalenia komunizmu?

4 czerwca 1989 roku Polacy poszli na wybory, by powiedzieć "nie" komunistycznemu systemowi. I to "nie" wybrzmiało bardzo wyraźnie. Reżim zachwiał się w posadach i zaczął się rozpadać. Zmiany były już nie do zatrzymania i promieniowały także poza Polskę.

Ministrowie odwołani, nowi z prezydenckimi aktami powołania. "Nie było osób zmartwionych"

Zmiany w rządzie wymuszone przez eurowybory - plus jedna dodatkowa zmiana - w ministerstwie finansów. Długo zapowiadana rekonstrukcja stała się faktem. Pięcioro ministrów wyjeżdża do Brukseli, Teresa Czerwińska - przechodzi do innych zadań. Prawdopodobnie trafi do zarządu NBP. Jej następcą zastał jej dotychczasowy zastępca Marian Banaś. MSWiA pokieruje Elżbieta Witek, resortem edukacji - Dariusz Piontkowski, za politykę społeczną będzie odpowiadać Bożena Borys-Szopa. Jacek Sasin awansował na wicepremiera.

Nawet 30 stopni na termometrach. Ostrzeżenia przed burzami

Gorąco, a miejscami wręcz upalnie. W końcu zdecydowanie mocniej zaświeciło słońce. W zachodniej Polsce słupki pokazały nawet 30 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia przed upałem wydano dla dwóch województw, ale możliwe są też burze z gradem.