Ustawa o SN nie oznacza końca procedury z artykułu 7

Komisja Europejska nie ma zamiaru wycofywać się ze swojej skargi w sprawie Sądu Najwyższego. Unijna komisarz sprawiedliwości Unii Europejskiej Viera Jourova ciągle wypowiada się w tej sprawie twardo, choć dodaje, że ostatnie działania polskiego rządu to krok w dobrą stronę.

Marek Ch. nie przyznaje się do winy. Opozycja żąda komisji śledczej

Wniosek o areszt zakończył przesłuchanie. Dla Marka Ch. to były dwa dni w katowickiej prokuraturze. Były szef KNF wczoraj usłyszał zarzut korupcyjny, ale do winy się nie przyznaje. Zeznawał za to ze szczegółami. Szczegółami, które zajmują kilkadziesiąt stron. Jakie padają nazwiska? Swoje podpowiada opozycja i żąda komisji śledczej w Sejmie.

Macron: Francja nie wycofa się z podwyżek cen paliw

Prezydent Francji zabrał głos po olbrzymich protestach w Paryżu. Nie wycofa się z podwyżek cen paliw, a to z powodu podwyżek tłumy wyszły na ulice. Emmanuel Macron podtrzymuje swoją decyzje i argumentuje, że nie można decydować o podatku węglowym kilka lat wcześniej i potępiać wyższych cen paliw dzisiaj.

Kokaina w kartonach z bananami. Policja bada tropy

To nie koniec dostawy bananów, w których znaleziono kokainę. Po tym jak do sklepów w trzech polskich województwach trafił zaskakujący ładunek, we wtorek pojawiły się doniesienia o kolejnym. W sumie znaleziono 220 kilogramów narkotyków. Teraz policja pilnuje ładunku, a także ustala, kto stał za przesyłką i gdzie narkotyki miały trafić.

"Nie skupiajmy się na płotkach, żeby rekiny nie uciekły"

Były szef KNF to od wtorku Marek Ch.. Szef nadzoru bankowego usłyszał zarzuty. Z Warszawy został przewieziony do Katowic przez agentów CBA. W aferze w KNF jest główną postacią po tym, jak ujawniono jego rozmowę z biznesmenem Leszkiem Czarneckim. Główną, ale nie jedyną. O pozostałe w Sejmie pyta opozycja. I chce komisji śledczej.

"Chyłka - Zaginięcie". Premiera serialu już 26 grudnia w player.pl

Odważna i bezkompromisowa postać kobieca i wartka akcja, która trzyma w napięciu do samego końca - to wszystko znajdziemy w ekranizacji powieści Remigiusza Mroza . W główną rolę w serialu "Chyłka - Zaginięcie" wcieliła się Magdalena Cielecka. Pierwszy odcinek produkcji zostanie wyemitowany 26 grudnia na player.pl.

Kaszanka challenge na rzecz hospicjum. "Poznaj go, to jest Mark. Zje dla ciebie kaszankę"

Zaczęło się od niewinnego wyzwania - "jak znajdziesz obywatela Stanów Zjednoczonych, który zje kaszankę zasmażaną z jajkiem, to dam ci tysiąc dolarów" - rzucił Marcin Gortat i na odzew nie musiał długo czekać. Do zjedzenia kaszanki namówił amerykańskiego żołnierza korespondent radiowy, Paweł Żuchowski. I tak rozkręciła się wyjątkowa charytatywna akcja na rzecz szczecińskiego hospicjum.

Kurtki zamiast liści. Akcja ma wesprzeć bezdomnych

Zimowe ciepłe kurtki otulają drzewa, ale to nie drzewom w Świdnicy ma być ciepło, a potrzebującym bezdomnym. Akcja zachęca do oddawania odzieży i zawieszania na gałęziach i pniach. Ostatnie dni przyniosły spore ochłodzenie, a będzie jeszcze zimniej, więc taka kurtka może kogoś uratować.

"Nikt nie chce się do niej przyznać". Debata w Senacie nad tajemniczą poprawką

W Senacie w środę odbyła się debata na temat zmian w prawie, które mają ułatwić przejmowanie banków. Poseł, który zgłosił poprawkę, nie chciał jej uzasadniać. Tłumaczył tylko, że zgłosił, bo miał zgłosić. Opozycja łączy ją z aferą KNF i "planem Zdzisława", o którym mowa w nagranej rozmowie byłego już szefa KNF z bankierem Leszkiem Czarneckim.

Sądowy koniec głośnej sprawy mechanika. Wyrok prawomocny

Sąd w Olsztynie uznał za prawomocny wyrok w głośnej sprawie mechanika, który nie wydał paragonu na dziesięć złotych. Mężczyzna, chcąc pomóc dwóm kobietom, wymienił żarówkę, gdy warsztat był już zamykany. Sąd rejonowy uznał mężczyznę winnym, ale jednocześnie odstąpił od wymierzenia kary. Teraz sąd uznał, że apelacja skarbówki, która już została wycofana, pozostanie nierozpoznana. To oznacza, że wyrok sądu rejonowego jest prawomocny.

Eksplodujące fajerwerki spadły na widzów

Birma i eksplozja w powietrzu. Podczas święta z okazji końca pory deszczowej wybuchł balon wypełniony fajerwerkami. Rannych zostało co najmniej 9 osób. Bezzałogowe balony wypełnione fajerwerkami to tradycja tego święta. Miejscowi buddyści wierzą, że wraz z nimi do nieba ulatują ich grzechy. Niestety często zdarza się, że sztuczne ognie wybuchają zbyt wcześnie i eksplodujące fajerwerki spadają w tłum.

Ulotki w urzędach, pisma w szkołach. Sanepid ostrzega przed odrą

Od stycznia do listopada tego roku do naszego urzędu ponad 60 tysięcy cudzoziemców przyszło, żeby załatwić swoje sprawy związane z pobytem i z pozwoleniem na pracę. Część z nich przyjeżdża do Polski z państw, w których nie ma obowiązku szczepień. Dlatego zachodniopomorski sanepid ruszył z akcją i o skutkach wywoływanych przez odrę informuje w trzech językach. Z kolei do szkół zostały skierowane pisma, które mają być przekazywane rodzicom uczniów.

Zjednoczenie opozycji? Nowa partia Petru komplikuje układankę

Są znane nazwiska, są ogólne hasła, jasno określony polityczny oponent. Jest też pytanie: po co to wszystko? Po co teraz zakładać kolejną partię opozycyjną, nie różniącą się znacząco od innych? Tu konkretów już brak. Na tle podziałów pojawia się pytanie o wspólną listę wyborczą.

Widzisz kogoś, kto śpi na mrozie? Powiadom straż miejską lub policję

Do kalendarzowej zimy jeszcze ponad miesiąc, ale pierwsze mroźne noce już za nami. Dlatego instytucje i organizacje zajmujące się pomocą bezdomnym apelują, żeby szczególnie w tym okresie nie być obojętnym. Jeśli widzimy kogoś, kto próbuje spędzić noc pod gołym niebem albo w prowizorycznych warunkach, powinniśmy to zgłosić straży miejskiej lub policji.

Dzień pamięci ofiar wypadków drogowych. Oto ich historie

Co roku na polskich drogach ginie prawie trzy tysiące osób, rannych zostaje niecałe 40 tysięcy. 18 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. To materiał o tym, jak wygląda życie tych, którzy znaleźli się pod kołami samochodu i cudem przeżyli.

"Szczepimy, bo myślimy". Coraz więcej podpisów pod obywatelską ustawą

Jest coraz większa świadomość społeczna, a w konsekwencji coraz więcej podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Szczepimy, bo myślimy". Inicjatywa wprowadza konieczność zaszczepienia, jako kryterium jako kryterium przyjęcia dziecka do przedszkoli i żłobków. Aby projekt trafił do Sejmu, potrzeba 100 tysięcy ważnych podpisów. Można je składać między innymi w siedzibach okręgowych izb lekarskich na terenie całego kraju.

Mogą ważyć tyle, co paczka cukru, nazywani są wojownikami. Dziś ich święto

Co dziesiąte dziecko, które rodzi się na świecie, to wcześniak. W Polsce rocznie przychodzi ich na świat ponad 20 tysięcy. Lekarze nazywają ich wojownikami. 17 listopada mają swoje święto, ale to też święto pediatrów, neonatologów i rodziców. Bo opieka nad zbyt wcześnie urodzonym dzieckiem wymaga ogromnego poświecenia i zaangażowania. Nie tylko od strony medycznej.