Prognoza pogody na środę 27 września

Środa zacznie się mgliście, ale z czasem się rozpogodzi. Tylko w Sudetach więcej chmur i deszczu. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 19 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 21 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Okresami dość silny.

Jak wyglądają relacje prezydent-PiS po prezentacji projektów ustaw o sądownictwie? "Kukiz, jak i PiS i Duda, jedzą sobie z dzióbków"

Prezydent robi krok naprzód, ale czy po drodze z PiS? Czy te dwa projekty, po dwóch wetach, ważą tyle, ile partia rządząca może unieść? Czy zaważą na relacjach z prezesem? - Mamy daleko idące różnice zdań - mówił wprost Jarosław Kaczyński w prasowym wywiadzie. Po tym, co w poniedziałek zdecydował prezydent, pojawia się pytanie, czy mamy jeszcze w Polsce wojnę, czy już rozejm.

Kolejna kontuzja Arkadiusza Milika. Czy wróci do formy na mundial w Rosji?

Arkadiusz Milik znów walczy z kontuzją kolana, a to także walka o Mundial. Zerwane więzadło to dla piłkarza brzmi jak wyrok, ale ten piłkarz pokazał, że w niecały rok z takiej kontuzji można się podnieść. "Walcz", pisze Robert Lewandowski, "Bądź silny", dodaje Kamil Grosicki. My też za polskiego napastnika trzymamy kciuki, razem z jego bratem.

Prognoza pogody na wtorek 26 września

We wtorek na ogół pogodnie. Słaby deszcz możliwy na krańcach południowo-zachodnich. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1017 hPa.

Exit poll: zwycięstwo partii Angeli Merkel

Niemcy ruszyli w niedzielę do urn i zagłosowali w wyborach parlamentarnych. Według pierwszych wyników exit poll blok CDU/CSU Angeli Merkel zdobył 32,5 procent głosów, a socjaldemokraci - 20 procent. Na skrajnie prawicową Alternatywę dla Niemiec zagłosowało natomiast 13,5 procent wyborców.

Polsko-niemieckie relacje po wyborach. "Merkel nie będzie nas ciągnąć za uszy"

Do wyborów w Niemczech doszło w momencie, w którym polskie władze podnoszą kwestie reparacji wojennych. Tyleż głośno, co nieoficjalnie. Są sporne kwestie uchodźców, przestrzegania w Polsce praworządności i tego, jak zmieniać Unię po Brexicie, gdy z nowymi pomysłami występuje prezydent Macron, a za unijną miedzą muskuły pręży Putin. Jak te wybory mogą wpłynąć na relacje z Berlinem?

Próba sił przed prezentacją prezydenckich projektów. "Uruchomiono służby"

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda zaproponuje swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I to będzie chwila prawdy, gdy okaże się, czego naprawdę chce. Jarosław Kaczyński mówi, że piątkowe spotkanie pokazało rozbieżności, ale z Pałacu wychodzą sygnały, że prezydent uwzględni uwagi i jego, i opozycji. Choć są biegunowo różne. Napięcie zwiększa kolejny przeciek - tym razem w sprawie przeszłości pracownika BBN.

Trump wysyła bombowce, Kim grozi rakietami

Komunistyczna Korea Północna znowu obrzuca amerykańskiego prezydenta obelgami. Nazywa go między innymi obłąkanym kłamcą, hazardzistą i złem. Kanonada słów ani na chwilę nie milknie. Donald Trump wysyła w pobliże Pjongjangu bombowce, a Kim Dzong Un zapowiada, że wyśle mu rakiety.

Prognoza pogody na poniedziałek 25 września

W poniedziałek na wschód od linii Wisły pogodnie. Poza tym opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 19 stopni Celsjusza na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Premier: nie lekceważymy Państwa, którzy nie chcą szczepić dzieci. Marszałek Senatu mówi o lobby antyszczepionkowym

Premier Beata Szydło deklaruje w Radiu Maryja, że "nie lekceważy głosów tych, którzy oczekują prawa do nieszczepienia dzieci" i zapewnia, że spróbuje pogodzić stanowiska przeciwników szczepionek i ich zwolenników. Nie mówi w jaki sposób. Minister zdrowia i marszałek senatu wzywają, by jednak się szczepić, bo to ratunek przed powrotem śmiertelnie groźnych chorób. Marszałek mówi o antyszczepionkowym lobby.

Filmy TVN na Festiwalu w Gdyni. Pokazujemy stare i nowe produkcje

Wieczór TVN na odbywającym się w Gdyni Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W konkursie głównym biorą udział nasze kinowe koprodukcje - "Amok", "Volta", "Sztuka Kochania - Historia Michaliny Wisłockiej" oraz "Człowiek z magicznym pudełkiem". Ale to nie wszystko, bo TVN już zapowiada kolejne filmy, które dopiero trafią na ekrany. To "Listy do M. 3" oraz "Podatek od miłości".

Tomasz Brzeski wygrał walkę o życie, teraz walczy o powrót do formy

Pół roku po dramatycznym wypadku w Tatrach, Tomasz Brzeski, jeden z najlepszych polskich skialpinistów, wraca do domu i podejmuje walkę już nie o sportowe trofea, lecz o powrót do życia. Przeszedł właśnie rekonstrukcję zdeformowanej czaszki. Wkłada wielki wysiłek w rehabilitację, która przynosi rezultaty.

Prognoza pogody na niedzielę 24 września

W niedzielę na południu i wschodzie kraju pochmurno z niewielkimi opadami deszczu 1-5 mm. Poza tym większe przejaśnienia, a na północnym-wschodzie rozpogodzenia. Lokalnie mgły i zamglenia. Temperatura minimalna od 7 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 13 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Sprawa profesora Królikowskiego. "To pokazanie prezydentowi, że nie ma żartów"

To uderzenie w prezydenta, mogę być aresztowany - mówi profesor Michał Królikowski. Tuż przed ogłoszeniem przez Andrzeja Dudę projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, wybucha sprawa śledztwa, którym objęty jest doradzający mu prawnik. Czy to polityczna rozgrywka? Prokuratura zapewnia, że jeśli ktoś tu gra nieczysto, to nie Zbigniew Ziobro.

W poniedziałek mają być znane prezydenckie ustawy. Co się w nich znajdzie?

Prezydent Andrzej Duda i prezes Jarosław Kaczyński w cztery oczy o sądownictwie. Spotkali się o 16 w Belwederze, krótko po powrocie Andrzeja Dudy z wizyty w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie w poniedziałek prezydent pokaże publicznie swoje projekty ustaw. Ale najpierw je konsultuje - już drugi raz z Jarosławem Kaczyńskim. Co będą zawierały prezydenckie propozycje?

Prognoza pogody na sobotę 23 września

Na zachodzie i południu w sobotę będzie pochmurno i deszczowo. Na terenach podgórskich sumy opadu mogą dochodzić do 50-60 mm. Wysoko w górach należy spodziewać się śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany. Okresami silniejszy, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie spada, w południe 1002 hPa.