Prognoza pogody na sobotę 18 listopada

Weekend będzie pochmurny, ale z przejaśnieniami. Opady deszczu wystąpią na zachodzie kraju i Pomorzu do 5 mm. Słaby deszcz możliwy również na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego porywy na Wybrzeżu mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h, na zachodzie do 60 km/h. Kraj pozostanie w umiarkowanie chłodnej masie powietrza polarnego.

Pałac Kultury do zburzenia? Wicepremierzy są za

Marzenie ministra - koszmar mieszkańców. Mateusz Morawiecki marzy, by zburzyć Pałac Kultury, a wtórują mu wicepremierzy Gliński i Gowin. Wiceminister obrony jest gotów Pałac wysadzić. To prawda, że nie jest symbolem chwały tylko władzy radzieckiej, ale konserwator pyta, czy będziemy też burzyć zamki krzyżackie?

Prognoza pogody na piątek 17 listopada

Piątek będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na Podkarpaciu do 9°C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr nie będzie silny, powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe barometry w stolicy wskażą 1008 hPa.

Rząd podsumowuje dwulecie. "Jesteśmy wierni zobowiązaniom"

Ministrowie chwalą się sukcesami. Jest seria konferencji i plejada gwiazd. Najjaśniej świeci Mateusz Morawiecki - występuje jako pierwszy i w najbliższych latach to on ma być numerem jeden. Choć w promocyjnych filmach PiS, wszystko przysłania twarz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Prognoza pogody na czwartek 16 listopada

W czwartek rano miejscami mgły i zamglenia. W ciągu dnia pochmurno z rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie kraju. Na Pomorzu słabe opady deszczu do 3 mm. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni i południowy, słaby i umiarkowany.

Gigantyczna akcja CBA. Zatrzymano ponad 70 osób

Największa od lat akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego. We wtorek w całej Polsce zatrzymano ponad 70 osób z wołomińskiego SK Banku i firmy deweloperskiej Dolcan. Z upadłego banku mieli wyprowadzić ponad półtora miliarda złotych. Wśród zatrzymanych jest prezes, wiceprezes, członkowie zarządu i niemal cała dyrekcja. Łączna liczba zarzutów to ponad tysiąc.

Prognoza pogody na środę 15 listopada

W środę na północy Polski opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Szalik mógł zabić. Wkręcił się w koło gokarta

Dramatyczny wypadek na torze kartingowym w Zwardoniu. 21-latka wsiadła do gokarta w szaliku i ten szalik omal jej nie udusił - wkręcił się w tylne koło i zacisnął jak pętla. Nieprzytomną kobietę helikopter zabrał do szpitala. Jest po operacji, wciąż w stanie ciężkim.