Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Prognoza pogody na poniedziałek 2 stycznia

W poniedziałek przelotne opady śniegu, a na zachodzie Polski i Pomorzu – deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopnia Celsjusza na południowym wschodzie do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 30-50km/h, północno-zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 7 stopni w skali Beauforta.

Główny bohater był jeden. Polityczne podsumowanie 2016 roku w Polsce

Tuż przed końcem 2016 roku okazało się, że prezydent ma „wątpliwości” w sprawie sposobu uchwalania budżetu na 2017 rok. Opozycja pozostaje w sejmie i nadal domaga się głosowania, w którym byłoby dokładnie widać, czy jest kworum. Cały 2016 rok był pełen sporów w polityce.

Prognoza pogody na Nowy Rok

W pierwszy dniu nowego roku w województwach północnych na ogół pochmurno i słabe opady deszczu. W pozostałych regionach Polski zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Na Wybrzeżu porywy mogą przekraczać 50 km/h. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe – 1004 hPa.

Grzegorz Schetyna przeprasza za „niezręczność” posłów PO

Były niestosowne zachowania, nieszczęśliwe akcenty i niezręczność – mówi o sejmowym proteście opozycji Grzegorz Schetyna. To o śpiewaniu, recytowaniu i przeglądaniu rzeczy posłów PiS-u. Lider Platformy uznaje sprawę za zamkniętą i szykuje się na 11 stycznia, na wznowienie obrad Sejmu.

Zgoda na odstrzał żubrów z Puszczy Boreckiej. Ekolodzy protestują

Myśliwi mają zgodne z prawem i oficjalne pozwolenie na odstrzał żubrów, ale jednocześnie rośnie liczba protestujących przeciwko temu posunięciu. Nie chcą oni pozwolić na odstrzał żubrów z Puszczy Boreckiej. I nie przyjmują argumentu o zmniejszeniu ryzyka gruźlicy. Bo to, czy żubry są chore, okaże się po ich odstrzale.

Warszawa z fajerwerkami, Kraków bez. Strzelać czy nie?

W Rzymie sprawa oparła się o sąd, a ten w trybie pilnym wydał wyrok i zgodził się na sylwestrowy pokaz fajerwerków. Wcześniej kategorycznie zakazała go burmistrz miasta w obawie o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. W Polsce też są obawy i też jest dylemat. Odpalać fajerwerki czy nie?

Prognoza pogody na sylwestra

Ostatniego dnia roku będzie pogodnie, tylko na północy Polski więcej chmur. Na Wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 0 stopni w skali Celsjusza na Podlasiu, przez 3 stopnie Celsjusza w centrum kraju, do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Na północy okresami dość silny, w porywach nad morzem do 50 km/h.

Ostatnie przygotowania do zabawy sylwestrowej z TVN na Placu Defilad

Nie starczy czasu, by wymienić wszystkie gwiazdy, artystów, muzyków i wszystkie atrakcje – ale warto przypomnieć i zaprosić Państwa na zabawę Sylwestrową z TVN. Pierwszy raz od wielu lat Warszawa będzie miała wielki koncert i pokaz fajerwerków. Miejsce: Plac Defilad. Hasło: hello, 2017.