Prognoza pogody na piątek 15 lipca

W piątek pogodnie, tylko na północy kraju zachmurzenie okresami duże z niewielkimi opadami deszczu do 3 mm. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 21 stopni Celsjusza w centrum kraju i do 22 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Niespodzianka w czasie debaty o opłacie paliwowej. Młody poseł PiS zgłosił sprzeciw

Debata w sprawie planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nowej opłaty paliwowej. Partia rządząca tłumaczy, że to na drogi, opozycja mówi, że to kłamstwo i pyta: po co ściągacie od ludzi pieniądze, skoro chwalicie się nadwyżką w budżecie? Obiekcje zgłosił nawet jeden z posłów PiS, Łukasz Rzepecki, który zaapelował do kolegów partyjnych o to, by nie głosowali za ustawą.

Sejm przegłosował zmiany w KRS po burzliwej debacie

Kolejna burza w Sejmie to dwie ustawy - o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Zniknęły na czas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych, w środę wróciły. Nowela w ustawie o KRS przewiduje m.in. powstanie w niej dwóch izb oraz wygaszenie kadencji jej członków: zarówno 15 sędziów, jak i 6 parlamentarzystów.

PiS umacnia się na fotelu lidera. Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 36 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 22 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. 8 procent badanych poparłoby Nowoczesną, taki sam wynik uzyskałoby ugrupowanie Kukiz’15.

Minister rolnictwa proponuje "aktywizację" obszarów popegeerowskich. PGR-y wrócą?

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel na konferencji prasowej w Szczecinie powiedział, że zaplanowane są działanie dotyczące "aktywizacji" obszarów popegeerowskich znajdujących się m.in. w województwie zachodniopomorskim. - Mamy miejsca, gdzie potrzebny jest kompleksowy program wsparcia. Chcemy, aby dokonała się aktywizacja obszarów, na których znajdują się niewykorzystane budynki będące w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych - mówił Jurgiel. Opozycja zastanawia się, czy to oznacza powrót PGR-ów i chce jego dymisji.

Prognoza pogody na czwartek 13 lipca

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. We wschodniej części kraju stopniowo zanikające przelotne opady deszczu. Rano na krańcach wschodnich możliwe burze z opadami 10-20 mm i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 999 hPa.

Podczas kontrmanifestacji legitymowano za okrzyk "Lech Wałęsa"

Dwa tysiące policjantów chroniło lipcową miesięcznicę smoleńską. Za okrzyk "Lech Wałęsa" wyciągano z tłumu i legitymowano. Jak zapewnia policja, zakłócanie głośnym krzykiem było niedozwolone, bo na Krakowskim Przedmieściu odbywał się akt religijny. Jednak "Bolek" można było krzyczeć.

Zuchwała kradzież w Lublinie. Złodziejka szybko wpadła

W lubelskim autobusie kobieta ukradła drugiej złotą biżuterię. Zrobiła to szybko, sprawnie, ale przyłapały ją kamery. Złodziejka równie szybko została złapana. - Nie ma skutecznej policji bez współpracy ze społeczeństwem - mówi podkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Prognoza pogody na środę 12 lipca

W środę na zachodzie Polski i na Pomorzu pochmurno z opadami deszczu, miejscami burze o natężeniu słabym i umiarkowanym z opadami do 10-30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, na wschodzie przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 27 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Projekt wyższej opłaty paliwowej już wkrótce w Sejmie. "Skandal i złodziejstwo".

W środę, 12 lipca, w Sejmie omawiany będzie projekt nazwany przez opozycję "Benzyna+". PiS chce wprowadzić nową opłatę, jaką będzie doliczenie do litra benzyny 20 groszy plus VAT. Po tej podwyżce, kierowcy zapłaciliby o kilkaset złotych rocznie więcej. Niektórzy pytają więc, czy rząd z tych pieniędzy chce sfinansować program 500+, inni mówią wprost, że to "skandal i złodziejstwo".

Europa ważna dla Stanów Zjednoczonych. "Nigdy nie zostaniecie sami"

"Nigdy nie zostaniecie sami. Potrzebujemy waszej wolności, by bronić naszej. Nasze miasta będą broniły waszych". Tymi słowami od dziesięcioleci amerykańscy prezydenci zapewniali Europę, że jest ona dla nich kluczowa. Donald Trump mówił, że zachodnia cywilizacja to "Ameryka plus Europa".

Prognoza pogody na wtorek 11 lipca

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie przelotny deszcz i burze z opadami 10-20 mm. Porywy wiatru do 80 km/h. W pozostałych województwach słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.