Znów skandal z użyciem paralizatora. Policjant osiem razy raził 18-latka

Nastolatek ośmiokrotnie rażony policyjnym paralizatorem. Tym razem w komisariacie w Kołobrzegu i podobnie, jak w podobnym przypadku we Wrocławiu, jest problem z ustaleniem winnych. Po roku prokuratura stawia zarzuty, ale nie wiadomo komu i jakie. Podobno jeden z policjantów ma pseudonim "Volt", bo lubi nadużywać paralizatora.

Prognoza pogody na wtorek 21 listopada

We wtorek opady śniegu i deszczu ze śniegiem od południowego zachodu przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 listopada

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy. Możliwe są opady deszczu ze śniegiem do 5 mm, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 3°C w centrum kraju, do 6°C na Pomorzu Zachodnim. Wiat zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość do 50-60 km/h.

Patrioty dla Polski coraz bliżej. "To sukces naszego i obecnego rządu"

Pentagon poprosił amerykański kongres o zielone światło na sprzedaż Polsce systemu rakietowego Patriot. Transakcja ma być warta ponad 10 miliardów dolarów. O bezpieczeństwie Polski można by mówić z większym optymizmem, gdyby konflikt prezydenta z ministrem obrony miał się ku końcowi. Ale nic tego nie zapowiada.

Prognoza pogody na niedzielę 19 listopada

Niedziela w całym kraju szykuje się pochmurna. Wyjątkowo mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny mogą spodziewać się słońca. Ponadto na północy i zachodzie deszcz ze śniegiem, a na pozostałym obszarze przelotny deszcz. W kotlinach śródgórskich mgły mogą utrzymywać się do południa. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć do 60 km/h. W strefie brzegowej możliwe porywy do 70 km/h. Ciśnienie spada i w niedzielne południe osiągnie 992 hPa.

Prognoza pogody na sobotę 18 listopada

Weekend będzie pochmurny, ale z przejaśnieniami. Opady deszczu wystąpią na zachodzie kraju i Pomorzu do 5 mm. Słaby deszcz możliwy również na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego porywy na Wybrzeżu mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h, na zachodzie do 60 km/h. Kraj pozostanie w umiarkowanie chłodnej masie powietrza polarnego.