Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Marsz PiS w Warszawie. Jarosław Kaczyński ostro o Trybunale Konstytucyjnym i przeciwnikach

„Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego to garstka ludzi zaprzedanych obcym. Ci, którzy byli tutaj wczoraj i inni, mówią, że chodzi o wypełnianie przez TK jego przewidzianej przez prawo roli. To szanowni państwo, żart. Ten Trybunał ma być redutą, ma być pozycją broniącą tego układu, tego wszystkiego, co w ciągu ostatnich 26 lat było złe” – to dzisiejsze słowa Jarosława Kaczyńskiego. To było wyjątkowo ostre polityczne wystąpienie. Podczas manifestacji w Warszawie prezes PiS przedstawił swoje polityczne plany na przyszłość: wielka przebudowa Polski, na której drodze stoi Trybunał.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 grudnia

W poniedziałek na ogół pochmurno. W centrum i na wschodzie lokalnie deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa i z zachodu. Ciśnienie rośnie. W Warszawie, w południe, ciśnienie 1013 hPa.

Prognoza pogody na niedzielę 13 grudnia

W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie. Okresami opady deszczu do 10mm, a na północnym-wschodzie i wschodzie kraju deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu, 7 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 9 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60-90 km/h, a w górach powyżej 100 km/h.

Decyzją komornika mieszkaniec Głogowa stracił samochód za obce długi

Komornik z Głogowa zajął samochód pana Wojtka, który nie ma żadnych długów. Długi ma warsztat samochodowy, pod którym pan Wojtek zostawił pojazd. Ale to dla komornika nieistotny drobiazg. Twierdzi, że swoją pracę wykonuje najlepiej, jak to możliwe. A może nawet lepiej, bo niemożliwe staje się możliwe...

Impas w Trybunale Konstytucyjnym. Kto w końcu wejdzie w jego skład?

„Prezydent jak policjant, który dogadał się ze złodziejami” – mówi poseł PO i były rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Nie słabną ciosy w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. PiS chce głowy prezesa Rzeplińskiego, a opozycja reakcji głowy państwa. Trybunał wyda w tym tygodniu kolejny wyrok. Ciekawe, czy znów PiS uda się go nie zauważyć.

Zmarł poseł Tomasz Tomczykiewicz

Nie żyje Tomasz Tomczykiewicz, poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister gospodarki. Szefował śląskiej Platformie. Śląsk to był jego Dom. Od wielu lat dzielnie walczył z poważną chorobą. Miał 54 lata.

Najlepszy polski narciarz alpejski trenuje za granicą. Działacze w Polsce skąpią pieniędzy, sportowiec robi zbiórkę… w sieci

Narciarz alpejski Maciej Bydliński ma w Polsce najlepsze wyniki od 13 lat, ale na treningi przyjmują go Kanadyjczycy i Włosi. Polski Związek Narciarski zakręca kurek z pieniędzmi, więc zawodnik bierze sprawy w swoje ręce i robi zbiórkę w internecie. Zrzucają się i kibice, i konkurenci ze stoku, a kciuki trzyma sam Adam Małysz, który wie, jak to jest.

„Zamach” na Trybunał Konstytucyjny dokonany. PiS wprowadził swoje zmiany

To hańba i zamach na trybunał – słychać było w czwartek w Sejmie. W ciągu doby Trybunał Konstytucyjny znalazł się pod butem. PiS zaczął w nocy, a skończył późnym popołudniem procedować w Sejmie nowelizację ustawy o Trybunale. Dwa ugrupowania – Platforma Obywatelska i Nowoczesna – wyszły z sali, komentując: to nie Budapeszt, to Mińsk.

Stolice całego świata rozświetlone na niebiesko, biało i czerwono. Tusk: Francja nie jest sama

Warszawski Pałac Kultury i Nauki, stadiony Narodowy i wrocławski, a także katowicki Spodek – wszystkie te obiekty zostały podświetlone na narodowe barwy Francji. Tak Polacy mówią Francuzom: jesteśmy z wami. Do Paryża napływają też kondolencje z całego świata, także z krajów islamskich. Solidarną pomoc obiecują Stany Zjednoczone i kraje Unii Europejskiej, zwłaszcza Niemcy i Wielka Brytania, które też czują się zagrożone. Papież Franciszek mówi, że to, co się stało jest straszne i nieludzkie. „Francja nie jest sama” – zapewnia prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk.

Prognoza pogody na czwartek 29 października

Czwartek pogodny, tylko na wschodzie Polski rano będzie mglisto. Widzialność w mgłach – 200 m. Temperatura maksymalna w dzień od ośmiu stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Najnowszy sondaż dla Faktów. PiS ucieka PO

Na 17 dni przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość jeszcze wyżej w sondażu poparcia dla partii politycznych, a Platforma Obywatelska coraz niżej. Na PiS chce głosować 35 proc. Polaków, zaś na PO – 19 proc. Ruch Kukiz’15 balansuje, Nowoczesna Petru rośnie, a KORWiN znika z Sejmu.

Prognoza pogody na wtorek 23 czerwca

We wtorek okresami wystąpią opady deszczu, a na zachodzie kraju – szczególnie po południu – lokalne burze. Temperatura maksymalna w dzień od 17°C na Pomorzu do 22°C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80km/h.

Nagrał policjantów na służbie z butelkami po piwie. Teraz sam ma kłopoty

Gdyby wiedział jaki będzie finał sprawy, być może nie śledziłby policjantów, nie nagrał i nie ujawnił, jak przyłapał ich z butelkami po piwie w radiowozie. O historii z Garwolina mówiliśmy już w Faktach. Policjanci dostali nagany, nie dostaną premii i podwyżek, ale mężczyzna, który wszystko nagrał, też odpowie przed sądem. Właśnie dostał wezwanie.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 czerwca

Na północy, zachodzie i w Wielkopolsce pogodnie. Poza tym przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północny.

Prognoza pogody na niedzielę 14 czerwca

W niedzielę - w pasie od Pomorza i Żuław przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską po Dolny Śląsk pogodnie, tylko na Pomorzu Zachodnim okresami więcej chmur i możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym, obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Na wschodzie i południu kraju - możliwy grad. Od 20ºC na Pomorzu Zachodnim, 27˚C w centrum kraju do 30˚C na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Kto jest winny porażki prezydenta w wyborach?

Platforma ostro o wyborach: Komorowski przegrał, bo odcinał się od partii. Teraz partia odcina się od niego. „To był nasz kandydat, ale sztab nie był nasz” – wyborczy wynik był jak kubeł zimnej wody, więc niektórym w Platformie puszczają nerwy. Kto bije się w piersi, a kto umywa ręce? Czy w rządzie przyda się nowe otwarcie i czy w partii przyda się były prezydent?

Drużyna Andrzeja Dudy – kogo nowy prezydent zabierze do Pałacu?

Andrzej Duda od wtorku już nie należy do PiS. Pozostaje pytanie: kto pójdzie do Pałacu Prezydenckiego z Andrzejem Dudą? W kancelarii już szykuje się nowy gabinet, w kolejce stoi już nowa ekipa. Jeszcze przed drugą turą padały nazwiska, po zwycięstwie dochodzą nowe – Krzysztof Szczerski, Janusz Wojciechowski, Beata Szydło.