Kaczyński, Kopacz, Tusk. Polityków przygody z pociągami

Polityczne kino drogi, czyli pociąg do podróży. Politycy doskonale wiedzą jak wyborców sprowadzić na właściwy dla siebie tor, więc idą na całość i jadą w tłumie. W Pendolino można być jak Piłsudski lub Paderewski. Ale w kampanii pociągiem można też dojechać w szczere pole.

Jak daje się znak, żeby nie dać plamy?

Pomocna dłoń pierwszej Damy i dłoń prezydenta od razu wędruje w stronę serca. Bez Melanii Trump Donald Trump nie trafiłby z hymnem. Tak samo, jak bez pomocnej dłoni pani premier Szydło nie trafiłaby za prezesem Kaczyńskim, a pani premier Kopacz - za kanclerz Merkel.

Prognoza pogody na środę 19 kwietnia

Pochmurno z przejaśnieniami, w południowej części kraju - opady śniegu, miejscami do 6 cm. Na Podkarpaciu i w Małopolsce deszcz ze śniegiem. W górach intensywne opady śniegu - lokalnie może spaść nawet ponad 50 cm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, lokalnie powodujący zawieje śnieżne. Ciśnienie rośnie - w południe 1013 hPa.

Erdogan wygrywa referendum. UE nie chce już Turcji we Wspólnocie?

Turecki prezydent bierze wszystko. Dostanie sto procent władzy i zielone światło do zmian - w sądach, mediach i prawie. Opozycja żąda unieważnienia referendum, ale nikt jej nie słucha. Z Niemiec za to już słychać, że o byciu w Unii Turcja może zapomnieć. Na kartach do głosowania nie było nawet pytania, i nie ma wątpliwości, że w Turcji zaczyna się dyktatura.

Czarna seria na drogach. Trzy karambole na autostradach

Uwaga w drodze do domu - nie jest najbezpieczniej. Na S3 doszło do karambolu, a na A2 - do dwóch. Dwie osoby zginęły też na Podlasiu po tym, jak kierowca Volkswagena uderzył w drzewo. A przed godziną doszło do kolejnego karambolu na A2, w którym zderzyły się aż 23 auta.

Śnieżki zamiast kubłów z wodą. Pogoda nie dopisała w święta

Pogodowy zawrót głowy, czyli świąteczny poniedziałek w deszczu, słońcu i... śniegu. Po białych drogach ciężko było jeździć samochodem, za to po białym stoku na nartach jeździło się świetnie. Kwiecień na razie jest taki, jak w znanym przysłowiu - przeplatający trochę zimy i trochę lata.

Prognoza pogody na wtorek 18 kwietnia

Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i wschodnim Pomorzu pogodnie. Poza tym pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem (do 5-15 mm), a w górach i obszarach podgórskich - śniegu (do 5-20 cm). Uwaga na trudne warunki na drogach! Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie, 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na wschodzie. Wiatr północno-wschodni i wschodni, umiarkowany i dość silny - w porywach do 50-70 km/h.

Prognoza pogodny na poniedziałek 17 kwietnia

Wielkanocny poniedziałek będzie pogodny na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Poza tym przelotne opady deszczu, a na Kaszubach i Mazurach deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Mazurach do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany.

Czas skupienia, nadziei, modlitwy i święcenia pokarmów

Wielka Sobota to przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia - dzień spokoju, wyciszenia i oczekiwania. To także dzień święcenia pokarmów w kościołach i odwiedzania symbolicznych grobów Chrystusa. Nie zabrakło akcentów nawiązujących do ważnych i trudnych problemów nie tylko Polski.