Chciał wysadzić autobus pełen ludzi. Bomber usłyszał wyrok

Bomber z Wrocławia jest terrorystą - uznał sąd i skazał Pawła R. na 20 lat więzienia. Były student chemii żądał 120 kilogramów złota okupu. W autobusie miejskim zostawił bombę. Nie wybuchła wyłącznie dzięki odważnej reakcji pasażerów i kierowcy. Przeprowadzony przez biegłych eksperyment procesowy pokazał, jak wiele osób mogło zginąć.

"Rozwiązanie w interesie wszystkich". Druga szansa dla asesorów

Zaprasza szef KRS, rozmawiali przedstawiciele sędziów, asesorów i prezydenta. Zabrakło jednak przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości. A to resort Zbigniewa Ziobry najgłośniej i najostrzej protestował przeciwko odrzuceniu kandydatur 265 asesorów. KRS chce dać im kolejną szansę.

Porozumienie ponad podziałami. "Siła podpisu jednego człowieka"

Psy nie będą trzymane na łańcuchach, zwierzęta nie będą występowały w cyrkach, a norki, lisy i jenoty nie będą zabijane na futra. Jeśli przyjęty zostanie projekt PiS-u. To jeden z nielicznych, pod którym pierwszy podpisał się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS jest znany z sympatii do zwierząt.

Prognoza pogody na czwartek 9 listopada

Czwartek będzie pochmurny. Na Pogórzu Karpackim, Suwalszczyźnie i w górach możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Ciśnienie waha się. W czwartkowe południe barometry w stolicy wskażą 1010 hPa.

Ostatni mecz Artura Boruca w kadrze. Nie wiadomo, czy zagra "Lewy"

Występ kapitana polskiej kadry Roberta Lewandowskiego w piątkowym meczu z Urugwajem wciąż stoi pod znakiem zapytania. - Decyzja zapadnie z dnia na dzień - mówił napastnik. Najbliższy mecz reprezentacji będzie ostatnim dla bramkarza Artura Boruca. Kadrowicze już zaczynają za nim tęsknić.

Prognoza pogody na środę 8 listopada

Środa zapowiada się pochmurna z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Jednak rano miejscami warto przygotować się na mgły. Natomiast w Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim oraz w Beskidach możliwe słabe opady deszczu do 3 mm. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopniu Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Na wschodzie okresami dość silny i w porywach osiągnie do 50 km/h.

Prognoza pogody na wtorek 7 listopada

We wtorek w całej Polsce czeka nas pogodna aura. Jednak na Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej spodziewane są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 9 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 12 stopniu Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na poniedziałek 6 listopada

W poniedziałek zachmurzenie zmienne. Na obszarach centralnych i wschodnich Polski dość pogodnie, gdzie indziej więcej chmur i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza w Wielkopolsce do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie, w południe 1004 hPa.