Interpretacje ważniejsze od faktów. Jak porażkę przekuć w sukces

Jest różnica między sukcesem a porażką, między kompromitacją a zwycięstwem. I nie jest to kwestia definicji, czy interpretacji. Jeśli stosunek głosów jest 27:1, to nie pomoże ani uroczyste powitanie premier z bukietami kwiatów, ani ściągnięcie na lotnisko ministrów i marszałków. Liczą się fakty.

Nowoczesna traci poparcie i wyciąga rękę do PO

Nowoczesna proponuje Platformie organizację prawyborów w dużych miastach przed wyborami samorządowymi. Nie ma jednak na razie odpowiedzi. Rada Krajowa Nowoczesnej chce też ściślejszej integracji z Unią i wejścia Polski do strefy euro.

Prognoza pogody na niedzielę 12 marca

W całym kraju niedziela będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie i południowym-wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu i śniegu z deszczem - do 2mm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Warmii, Podlasiu i Lubelszczyźnie, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany.

Opozycja chce, by prokuratura zajęła się "polowaniem" ministra Szyszki

Nic się nie stało - wynika z oświadczenia ministra środowiska, wydanego w związku z doniesieniami medialnymi o jego udziale w polowaniu na bażanty. Kilkaset ptaków wyrzucano z klatek wprost pod lufy myśliwych. Strzelać miał także sam minister. To może tłumaczyć dlaczego pisze, że polowanie to "najbardziej humanitarny sposób pozyskiwania pożywienia".

Prognoza pogody na sobotę 11 marca

We wschodniej połowie kraju prognozowane słabe opady deszczu, poza tym - pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Fenomen na skalę kontynentu. Polska zieloną wyspą euroentuzjazmu

79 procent Polaków chce głębszej integracji z Unią. Polacy nie boją się Europy, nie patrzą nań podejrzliwie. Patrzą z nadzieją. I nawet słysząc o dwóch prędkościach w UE, Polacy chcą być w grupie tych szybszych. Z Niemcami, Francją, Włochami i Hiszpanią. Czy prezes PiS tego nie widzi? I czy dzisiejszą awanturą nie zaszkodzi Polsce na dekadę?

Unijne źródła: Polska nie zaakceptuje wniosków ze szczytu UE

Polska nie zaakceptuje wniosków ze szczytu UE, na którym unijni przywódcy przy sprzeciwie naszego kraju zdecydowali o drugiej kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - podały źródła unijne. Unijni prawnicy podkreślali wcześniej, że taki krok nie ma znaczenia z punktu widzenia legalności wyboru Tuska, ponieważ decyzja w tej sprawie jest podejmowana przez przywódców większością kwalifikowaną i nie musi być ogłoszona we wnioskach ze szczytu.

Prognoza pogody na piątek 10 marca

W piątek przeważnie pochmurno. W pasie dzielnic zachodnich i centralnych słaby deszcz (1-2 mm). Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe 1004 hPa.

Na zakopiance praca wre. Na majówkę będą korki

Światełko w tunelu w drodze do Tatr. Koło Rabki praca wre i tak całą dobę, cały tydzień, przez następne dwa lata. W górze Mały Luboń będzie wielka dziura, ale potem znowu wielki korek. Godziny szczytu na zakopiance to od lat koszmar i wygląda na to, że tunel to będzie tylko chwilowe przebudzenie.

Prognoza pogody na czwartek 9 marca

W całym kraju pochmurno, ale miejscowo będzie się przejaśniać. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu lub mżawki do 1-5mm. Tylko na Ziemi Lubuskiej na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej, 7 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość do 50 km/h.