Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

Badania smogu przy pomocy balonu. Pokazujemy, jak to wygląda

Pomysłów na wykorzystanie balonów już jest wiele. Najnowszy to badanie smogu. Do tej pory Uniwersytet Śląski jakość powietrza sprawdzał z ostatniego piętra budynku. Teraz naukowcy razem z zawodowymi baloniarzami wzbili się w powietrze. Na pierwsze testy poleciała z nimi ekipa "Faktów" TVN.

Prognoza pogody na sobotę 1 kwietnia

W sobotę słonecznie, tylko na północy Polski więcej chmur, a na Nizinie Szczecińskiej późnym popołudniem słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza w centrum i na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

OBWE chce, by rząd odstąpił od planowanych zmian w KRS. Ziobro niewzruszony

- Opinia OBWE jest kompromitująca i pełna błędów, a wnioski są kuriozalne - tak minister sprawiedliwości odpowiada na krytykę swoich pomysłów, a pomysły są takie, żeby to politycy wybierali sędziów. OBWE to kolejny głos w chórze organizacji międzynarodowych, które negatywnie odnoszą się do zmian w polskim sądownictwie: Komisji Weneckiej, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

Krystyna Pawłowicz: choroba alkoholowa szefa Komisji Europejskiej problemem dla Europy

Pani poseł Krystyna Pawłowicz wysyła list panu przewodniczącemu Komisji Europejskiej. "Problemem europejskiej wspólnoty jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa" - tak Krystyna Pawłowicz pisze do Jeana Claude'a-Junckera. Pani poseł czuje się obrażona tym, jak Juncker rzekomo obraził papieża. A na czym, jak nie na obrażaniu, zna się poseł Pawłowicz?

Prognoza pogody na piątek 31 marca

W piątek zachmurzenie zmienne: od dużego z opadami deszczu na Pomorzu Gdańskim, Mazurach, Podlasiu i częściowo Mazowszu, po małe i umiarkowane na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe 1008 hPa.

"Mam nadzieję, że nas nie wygonią". Polacy z Wysp o Brexicie

Nie ma powodu udawać, że to szczęśliwy dzień - mówi Donald Tusk, kiedy Wielka Brytania robi krok w stronę wyjścia z Unii. Teresa May pisze do Tuska oficjalny list i tym samym uruchamia Brexit. Co w wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sądzą mieszkający na Wyspach Polacy?

Polski konsulat na Ukrainie ostrzelany z granatnika

Atak na polski konsulat w Łucku. Pocisk z granatnika zrobił w budynku ponad półmetrową dziurę. Polska zamyka na Ukrainie wszystkie swoje konsularne urzędy, a w Warszawie wzywa do MSZ ukraińskiego ambasadora.

Czy kierowca wiceministra MON zachował się zgodnie z przepisami?

Rządowa limuzyna znowu obita. Po kolizji w centrum Warszawy wiceszefowi MON nic się nie stało. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa. Jeden ze świadków nagrał amatorski film, a po jego obejrzeniu rodzi się pytanie - czy jazda na sygnale i na czerwonym świetle to jedyny sposób na jazdę po mieście?

PiS pyta mieszkańców o wielką Warszawę. Opozycja mówi o manipulacji

Pomysł PiS na wielką Warszawę na razie przegrał w jednym referendum. Mieszkańcy Legionowa rekordową frekwencją powiedzieli "nie" metropolii, więc PiS działa wielotorowo. Do mieszkańców wychodzi ze skróconą wersją internetowej ankiety. Jednak pierwsze pytanie sugeruje, że tak naprawdę niewiele się zmieni. Pytanie trzecie, że będzie lepiej niż teraz.

Kryształowa Antena dla "Faktów" TVN. Dziękujemy za zaufanie

Możemy pochwalić się nagrodą - "Fakty TVN" programem informacyjnym roku. Kryształowa Antena Świata Telekomunikacji i Mediów jest za profesjonalny i obiektywny przekaz informacji, dzięki któremu "Fakty" stały się najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce.

Prognoza pogody na czwartek 30 marca

Na wschodzie, południu i krańcach zachodnich kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Miejscami możliwe niewielkie opady deszczu do 1-3 mm. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, 12 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 14 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północny i północno-zachodni, tylko na zachodzie południowo-zachodni. Słaby i umiarkowany.

Waszczykowski popełnia gafę za gafą. "Nie jesteśmy liderem tej części Europy"

Nowy Sekretarz Stanu USA, Rex Tillerson, już po spotkaniu ze swoimi odpowiednikami z Litwy, Łotwy i Estonii. Polski szef dyplomacji Witold Waszczykowski z Tillersonem jeszcze nie miał okazji porozmawiać, choć próbował. Oskarżył także Radę Europejską - o fałszerstwo przy reelekcji Donald Tuska na urząd Przewodniczącego Rady Europejskiej. - Nie jesteśmy liderem tej części Europy. To były pobożne życzenia - komentuje były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Jaki jest właściwie kierunek polskiej polityki zagranicznej?