Zobacz Fakty

Zobacz Fakty

W piątek zmarł szef Samoobrony Andrzej Lepper. W "Faktach po Faktach" polityka wspominali jego współpracownik Janusz Maksymiuk, a także Eryk Mistewicz, dr Bartłomiej Biskup oraz Cezary Michalski.

Andrzej Lepper popełnił samobójstwo. Były lider Samoobrony i wicepremier w koalicyjnym rządzie z PiS i LPR, ostatnio często na salach sądowych m.in. z powodu tzw. afery gruntowej, a zwłaszcza seksafery. Zabił się w Warszawie.

Pierwszym gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był polityk SLD Leszek Miller. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z byłym ministrem spraw zagranicznych Adamem Danielem Rotfeldem.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" Ryszard Kalisz rozmawiał z Justyną Pochanke o zamieszaniu wokół raportu komisji Millera. W drugiej części programu Sławomir Sierakowski i Jan Wróbel dyskutowali z prowadzącą o obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego i niestosownym zachowaniu widzów podczas składania wieńców pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach.

Teraz brawurowa akcja prezydenta Wilna, czyli rajd transporterem opancerzonym po ścieżce rowerowej. Pancerny kolos miał za zadanie rozgnieść zaparkowanego na ścieżce i utrudniającego życie miłośnikom dwóch kółek mercedesa. U nas na razie po taki kaliber nikt nie sięga, ale stosunki między cyklistami a kierowcami bywają mocno napięte.

Gościem "Faktów po Faktach" był prof. Władysław Bartoszewski. - To było tak, jak tragedia grecka, nie było dobrego wyjścia każde wyjście było złe. Nie wywołanie powstania to odpowiedź pozytywna na twierdzenia Stalina: nie było żadnej Armii Krajowej. Nie było mądrych, byli mniej lub bardziej zdeterminowani - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24, wspominając Powstanie Warszawskie.

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 był prezydencki minister Sławomir Nowak. W drugiej części programu Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z politykiem SLD Leszkiem Millerem.

Gośćmi Anity Werner w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli Ryszard Kalisz z SLD, Andrzej Czuma z PO i Ludwik Dorn, poseł niezrzeszony.

Raport komisji szefa MSWiA - Jerzego Millera - na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej i dymisja Bogdana Klicha - dotychczasowego Ministra Obrony Narodowej były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka w specjalnym wydaniu programu byli: Jerzy Miller, Joachim Brudziński, Janusz Zemke, Julia Pitera, mjr Michał Fiszer i ppłk Robert Benedict.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" gośćmi byli prof. Paweł Śpiewak i prof. Jadwiga Staniszkis. Komentowali zapowiedzianą na piątek publikację raportu ws. katastrofy smoleńskiej. W drugiej b. minister zdrowia Marek Balicki i psycholog biznesu Jacek Santorski rozmawiali o limitach pracy dla lekarzy.

Gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był były premier i szef MSZ, senator Włodzimierz Cimoszewicz. - - Słysząc o tym ćwierkaniu zareagowałem trochę złośliwie uważając, że nasz dzielny minister powinien pojechać do Norwegii i sam zastrzelić "drania". Nie powinien był tego wypisywać. To było szkodliwe i oparte na ignorancji - mówił polityk w programie.

Gościem Anity Werner w pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 był płk Edmund Klich, były polski przedstawiciel akredytowany przy MAK, a drugiej - ekonomista Janusz Jankowiak i prezes GPW Ludwik Sobolewski.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 Anita Werner rozmawiała z wiceministrem spraw wewnętrznych Adamem Rapackim o zagrożeniu zamachami w Polsce. W drugiej, z dziennikarzami muzycznymi Robertem Leszczyńskim i Piotrem Stelmachem o śmierci piosenkarki Amy Winehouse.

Czy po masakrze w Norwegii inne kraje będą chciały zaostrzyć przepisy dotyczące legalnego posiadania broni? Na ten temat w "Faktach po Faktach" Piotr Marciniak rozmawiał z Jerzym Dziewulskim i prof. Ewą Łętowską.

Co dalej po zamachach w Norwegii, jak uchronić społeczeństwo przed takimi atakami? To poruszone w "Faktach po Faktach" tematy. Gośćmi Beaty Tadli byli Paweł Zalewski i dr Przemysław Guła oraz prof. Jacek Raciborski i Marcin Bogusławski.

Na temat zamachu w Oslo rozmawiali w "Faktach po Faktach" Roman Polko i Andrzej Halicki. A o pomocy finansowej dla Grecji Piotr Marciniak rozmawiał z ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

O publikacji raportu komisji Millera i o działaniach rządu ws. pomocy dla poszkodowanych w wyniku nawałnic rozmawiali w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn i Ryszard Kalisz. A o kryzysie eurostrefy i kłopotach Grecji opowiadał Dariusz Rosati.

Partie polityczne w blokach startowych a prezydent czeka. Oficjalnie termin wyborów ogłosi za dwa albo za trzy tygodnie. O szczegółach Grzegorz Kajdanowicz porozmawia ze Sławomirem Nowakiem. Gośćmi "Faktów po Faktach" będą też Joanna Senyszyn i Ryszard Czarnecki.

Jaka jest kondycja polskiego rolnictwa i czy Krzysztof Piesiewicz ma szansę dostać się do Senatu w najbliższych wyborach były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Waldemar Pawlak i Kazimierz Kutz.

Spór o ministra Sawickiego i rolnictwo był głównym tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Julia Pitera, Tomasz Poręba i Andrzej Lepper.

Barwy kampanii - głównym tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Jadwiga Staniszkis i Janusz Palikot.

O kryzysie, kłopotach Grecji i przyszłości Europy W "Faktach po Faktach" Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z ministrem finansów Jackiem Rostowskim, a o polityce i starcie w nadchodzących wyborach z byłym polskim akredytowanych przy MAK Edmundem Klichem.

O wyborach w "Faktach po Faktach" Justyna Pochanke rozmawiała z Ryszardem Kaliszem z SLD. A o nastrojach Polaków i najnowszej Diagnozie społecznej 2011 z Janem Wróblem i Jackiem Santorskim.

O polityce rozmawiali w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn i Józef Oleksy. A o kryzysie Justyna Pochanke rozmawiała z Krzysztofem Rybińskim.

Co znajduje się w raporcie komisji ministra Millera, dlaczego prezydent zdecydował, że KRRiT zostaje i co dalej z kursem franka - m.in. na te tematy rozmawiała Justyna Pochanke ze swoimi gośćmi w "Faktach po Faktach". W studiu pojawili się Grzegorz Schetyna, Ryszard Petru i Piotr Kuczyński.

Jaki jest stan polskiej demokracji wg PiS i co dalej w związku z aferą podsłuchową w Wielkiej Brytanii. Gośćmi Justyny Pochanke byli Adam Hofman oraz Marek Ostrowski i Bartosz Węglarczyk.

W "Faktach po Faktach" historycy prof. Antoni Dudek i dr Piotr Gontarczyk skomentują obchody 70. rocznicy mordu w Jedwabnem. W drugiej części sportowcy Leszek Blanik i Paweł Nastula opowiedzą o swoich startach w wyborach parlamentarnych.

Niedawny spór w PiS i niebezpieczeństwa jakie czekają na dalekich podróżników były m.in. tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Paweł Zalewski, Janusz Wojciechowski i Jerzy Wenderlich oraz Jacek Pałkiewicz.

08.07 | O wycofaniu się z polityki Wiesława Martyniuka i zamieszaniu w Wielkiej Brytanii związanym z "NotW". Gośćmi Beaty Tadli byli Wojciech Olejniczak, Andrzej Komorowski, Andrzej Grabowski i Tomasz Kin. (TVN24)

Wystąpienie Zbigniewa Ziobry w europarlamencie i kosmiczna podróż Atlantisa były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Małgorzata Kidawa-Błońska i Zbigniew Girzyński oraz Bogusław Wołoszański i dr Krzysztof Ziółkowski.