Prognoza pogody na piątek 1 grudnia

W piątek przeważać będą opady śniegu, a na Pomorzu możliwy jest deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodni i północno-zachodni. Mogą pojawić się też zamiecie śnieżne.

Małżeństwo zgrane jak drużyna. Lewandowscy u Wojewódzkiego

Ania mówi czasem do mnie "Lewciu" - tak u Kuby Wojewódzkiego mówił Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski przyznał, że kiedy wyjechał do Niemiec, to miał kompleks Polaka, a kiedy w 9 minut strzelał 5 goli, to był w transie. A ponieważ na słynnej kanapie siedział razem ze swoją żoną, to każdy w tym meczu miał swoją połowę.

Prognoza pogody na czwartek 30 listopada

W czwartek na krańcach zachodnich kraju dość pogodnie. Na pozostały obszarze Polski zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pasie od Śląska przez centrum kraju po Podlasie i Mazury opady śniegu intensywne do nawet 15 cm. W górach do 20 cm. Początkowo w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu opady deszczu ze śniegiem do 15 mm. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza w pasie od Śląska przez centrum po Suwalszczyznę do 3 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr wschodni, skręcający na północno-zachodni, słaby i umiarkowany, po południu okresami dość silny, w porywach na wschodzie i południu do 50-60 km/h.

Prognoza pogody na środę 29 listopada

W środę pochmurno z przejaśnieniami. W województwach południowych, wschodnich i centralnych opady deszczu i śniegu. Ślisko. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. Ciśnienie spada, w południe 995 hPa.

Molestowanie i gwałty na zgrupowaniach. Działacze o sprawie wiedzieli od lat

Molestowanie seksualne, zastraszanie i gwałt. Potwierdzam, że dochodziło do takich sytuacji - mówi prezes Polskiego Związku Kolarskiego, ale dziwi się, że poprzedni prezesi nie reagowali. Dziwne, że nie zareagował też on sam, bo to audytorzy i dziennikarze przynieśli dowody do prokuratury. O patologii, która przez lata miała miejsce w sportowej szatni.

"To kwestia zaufania". Opozycyjny pat po wyborach w Nowoczesnej

Umów należy dotrzymywać - mówi lider Platformy Obywatelskiej, kiedy nowa szefowa Nowoczesnej kwestionuje porozumienia w sprawie kandydata na prezydenta stolicy. Katarzyna Lubnauer na nowych zasadach chce usiąść do stołu, ale Platforma na starych chce iść do zwycięstwa w Warszawie. Ile zostało z porozumienia w Warszawie i sojuszu opozycji?

Prognoza pogody na wtorek 28 listopada

We wtorek na zachodzie, północy i w centrum Polski pochmurno z opadami deszczu do 10 mm. Na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany i dość silny. W porywach do 50 km/h, w górach do 70-100 km/h.

Narodowcy powiesili na szubienicach portrety europosłów PO. "Trzeba się temu przeciwstawić"

Szubienice w centrum Katowic, a na nich zdjęcia europosłów Platformy - to głos narodowców, po głosowaniu nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce. Na taki polityczny protest może być paragraf, ponieważ znieważenie funkcjonariusza publicznego to przestępstwo ścigane z urzędu. Dlaczego więc policja ochraniała, a nie interweniowała i dlaczego prokuratura milczy?

Czarne chmury nad Polskim Związkiem Kolarskim. Lang: będzie brakowało pieniędzy na wyjazdy, trenerów, zawodników

Trzęsienie ziemi w Polskim Związku Kolarskim. Szczegółowy audyt i oskarżenia o między innymi zastraszanie, molestowanie, a nawet gwałt. Medale i sukcesy schodzą teraz na drugi plan, bo na pierwszy wychodzi prokurator. Ponadto w zaledwie dwa tygodnie wycofali się dwaj najwięksi sponsorzy polskiego kolarstwa, a komornik stara się odzyskać 10-milionowy dług powstały przy budowie toru w Pruszkowie.