Prognoza pogody na wtorek 14 listopada

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na Pomorzu i częściowo Ziemi Lubuskiej opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

Wyrok za szczekanie. "Orzeczenie traktuje zwierzę jako rzecz"

Jak wykonać wyrok o usunięciu psa? - pytają właściciele. Mówią, że to przecież nie przedmiot, lecz żywa istota, z którą żyją od lat - a że szczeka? To taka już psia natura. Wspierają ich sąsiedzi, ale nie wszyscy, bo właśnie jeden z nich, po zamieszkaniu na wsi, narzeka na psi hałas i odwołał się do sądu.

W Warszawie ma powstać sieć ulicznych alkomatów. Trwają testy

Na warszawskich ulicach pojawią się alkomaty. Mają pomóc kierowcom zorientować się, czy już mogą jechać, czy lepiej od kierownicy trzymać się z daleka. Alko-słupków jeszcze nie ma - trwa dyskusja, gdzie są najbardziej potrzebne. Po rozmieszczeniu pierwszych z nich, miasto się przekona, czy warto stawiać kolejne.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 listopada

Poniedziałek będzie pochmurny, ale z przejaśnieniami postępującymi od wschodu w głąb kraju. Na wschodzie, południu i w centrum okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem do 5-10 mm, w Karpatach opady śniegu do 5-10 cm. Na Pomorzu i zachodzie kraju przelotne opady. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim. Wiatr północny i północno-wschodni, okresami będzie dość silny.

Politycy o jedności w Święto Niepodległości. Sami obchodzili je osobno

99 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości prezydent Andrzej Duda apeluje o jedność. Dodatkowo przekonuje polityków, że nie muszą się wzajemnie lubić, ale powinni szanować. Wśród gości, podczas uroczystości na placu Piłsudskiego, był Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier. Zabrakło za to prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który był w tym samym miejscu, ale w piątek wieczorem. Lider partii rządzącej przekonywał, że rolą Polaków jest wskazać chorej Europie drogę do prawdziwej wolności.

Porozumienie w sprawie sądów pomiędzy prezydentem a PiS-em

Po wzajemnych oskarżaniach o opieszałość jest wstępne porozumienie prezydenta Andrzeja Dudy z PiS-em. Dotyczy ono proponowanych przez głowę państwa ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Na razie dogadali się reprezentanci obu stron - czyli prezydencki minister Paweł Mucha i poseł PiS Stanisław Piotrowicz. A opozycja czeka na szczegóły i wciąż pyta, dlaczego rozmowy o tych zmianach odbywają się poza Sejmem.

"Bardzo uprzejme i przyjazne". Trump i Putin rozmawiali w biegu

Miało być spotkanie prezydentów USA i Rosji. Zamiast tego Donald Trump i Władimir Putin wymienili ze sobą kilka zdań w trakcie szczytu państw grupy APEC w Wietnamie. Trump powtórzył, że wierzy Putinowi, iż nie mieszał się w amerykańskie wybory. Prezydenci wydali również oświadczenie o walce z tzw. Państwem Islamskim.

"Zima będzie rekordowa w tym roku". Stoki szykują się na najazd narciarzy

Sezon narciarski za pasem: armatki śnieżne w polskich kurortach już pracują pełną parą. Właściciele stoków i pensjonatów górskich liczą na mroźną zimę. Nie brakuje miejsc, gdzie można szusować na nartach przez cały rok. Jeden z narciarskich stoków pod dachem znajduje się w Chorzowie, gdzie narciarze trenują nad swoją techniką - bez względu na zimową aurę za oknem.

Prognoza pogody na niedzielę 12 listopada

W niedzielę czeka nas pochmurna aura. A do tego deszcz. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W porywach może osiągnąć prędkość do 50 km/h.

Masowa wymiana prezesów sądów. Zbigniew Ziobro odwołał ich faksem

Masowa wymiana prezesów sądów, głównie na Śląsku. Minister sprawiedliwości odwołał prezesa i wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach, a także prezesów 10 śląskich sądów niższych szczebli oraz jednego w Warszawie. Zbigniew Ziobro korzysta z niezawetowanej przez prezydenta ustawy o ustroju sądów, która pozwala mu przerywać kadencje prezesów bez podania przyczyn.

"Poniatowski" i "Pułaski" już w powietrzu. Unikalne zdjęcia z lotu testowego

W powietrzu testowany jest "Pułaski", do lotów przygotowuje się też "Poniatowski". Już wkrótce dołączy do nich największy - "Piłsudski". Dwa Gulfstreamy i Boeing - to nowa flota rządowych samolotów dla VIP-ów. Jednak najważniejsze osoby w państwie poczekają na to, aż maszyny wejdą do normalnej służby. Testom przyglądał się reporter "Faktów" Dariusz Prosiecki.

Prognoza pogody na sobotę 11 listopada

W sobotę będzie pochmurno, ale przejaśnieniami. Możliwe będą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr dość silny i porywisty, z zachodu. W województwach północnych porywy mogą osiągnąć prędkość 60-80 km/h, w strefie brzegowej możliwe nawet ponad 90 km/h. Wiatr stopniowo słabnący. Ciśnienie rośnie, w południe 993 hPa.

Generał zdradza powody odejścia z armii. Wiceminister zaprzecza

W sprawie nominacji generalskich zaleca rozmowy i kompromis. O modernizacji polskiej armii mówi wprost: kupiliśmy trochę tego, trochę tamtego - fajne rzeczy. Były Inspektor Sił Powietrznych Tomasz Drewniak to kolejny generał, którego w dyskusji o naszej armii warto posłuchać.