Prezydent stawia warunek, rzeczniczka PiS odpowiada

Wymiar sprawiedliwości wymaga zmiany, ale mądrej i spokojnej. Jedno ugrupowanie nie może decydować o składzie Krajowej Rady Sądownictwa - mówił prezydent. Pytanie, czy prezydent zatrzyma to jedno ugrupowanie. Jak PiS komentuje prezydencki ruch?

Prognoza pogody na środę 19 lipca

W środę na południu przelotne opady deszczu i lokalne burze. Poza tym słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h.

Prognoza pogody na wtorek 18 lipca

Wtorek będzie pochmurny w całym kraju - zwłaszcza w Sudetach, Karpatach i na Pogórzu Karpackim. Tam będzie też padać (od 5 do 20 mm) i mogą wystąpić burze. Słabe opady deszczu możliwe również w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. W burzach silny do 80 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek 17 lipca

Poniedziałek będzie pogodny między innymi ma Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. W pozostałych regionach kraju może przelotnie padać. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Górnym Śląsku możliwe także burze (opady do 10-20 mm, porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Prognoza pogody na niedzielę 16 lipca

W całym kraju niedziela będzie pochmurna. Szczególnie na zachodzie i Pomorzu, gdzie dodatkowo będzie padać. Słabe opady deszczu możliwe również na południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

"Nie da się zmienić sądownictwa bez wymiany kadr". PiS przyspiesza w środku wakacji

Potrzebny jest rozmach, radykalna zmiana - takimi słowami Jarosław Kaczyński zagrzewa do zmian w sądownictwie. A mają to być zmiany wprowadzane w ekspresowym tempie. Niedawno zgłoszona ustawa o wymianie sędziów Sądu Najwyższego ma zostać uchwalona już w lipcu i pójść do podpisu prezydenta w całym pliku ustaw, które radykalnie zmienią wpływ władzy wykonawczej na sądownictwo.

Prognoza pogody na sobotę 15 lipca

W sobotę w południowej części kraju przelotne opady deszczu. W górach i terenach podgórskich możliwe także burze z opadami do 10-20 mm i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23°C na Podkarpaciu. Wiatr na ogół słaby, z północy. Ciśnienie rośnie, w południe 1003 hPa.

Posłowie PiS wnieśli projekt ustawy o Sądzie Najwyższym

W nocy z środy na czwartek na stronie internetowej Sejmu pojawił się nowy projekt ustawy, dotyczący zmian w Sądzie Najwyższym. Przewiduje on między innymi zastąpienie obecnych czterech izb trzema oraz przejście w stan spoczynku wszystkich sędziów SN, z wyjątkiem tych, których wskaże minister sprawiedliwości. Dotyczyłoby to także Pierwszej Prezes SN, prof. Małgorzaty Gersdorf. Opozycja nie szczędzi krytyki. - Chodzi o to, by PiS mógł wprowadzić rządy dyktatorskie - mówi szef PO Grzegorz Schetyna.