Polska importuje coraz więcej węgla z Rosji

Mamy najdroższy węgiel od 15 lat. Polskie kopalnie za mało wydobywają, a firmy importujące węgiel rosyjski biją kolejne rekordy. Pomimo tego, że PiS w przeszłości mówił nawet o embargu na rosyjski węgiel, a polskie firmy miały korzystać tylko z polskiego węgla.

Aktorka Brigitte Nielsen w wieku 54 urodziła piąte dziecko

Szczyt kariery modelki i aktorki ma już może za sobą, ale przed sobą kolejne wyzwanie - macierzyńskie. Brigitte Nielsen - była żona Sylwestra Stallone'a, z którym razem podbijali Hollywood - piąty raz została matką. Mając 54 lata. Niedawno wszyscy by się dziwili - dziś już nie.

Prognoza pogody na wtorek 31 lipca

We wtorek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-40 mm i burzami z gradem. Tylko na krańcach zachodnich kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 31 stopni Celsjusza w centrum kraju do 34 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek 30 lipca

Na zachodzie będzie pogodnie, a w pozostałych regionach przelotne opady deszczowo i burzowo – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 27 stopni Celsjusza na Kaszubach do 32 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. W porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 90km/h.

Nowelizacja podpisana. Prezydent wzmocnił pozycję Ziobry

Na weto już nie liczą, bo klamka zapadła, ale protesty nie gasną. Ludzie znowu wyszli na ulice. Nie tak licznie jak przed rokiem, ale znowu by powiedzieć "nie" zmianom w sądach. W zeszłym roku "nie" powiedział też prezydent. Głównie po to, by ograniczyć wpływ Zbigniewa Ziobry na Sąd Najwyższy. Po roku je wzmocnił.

Tropikalne upały nie odpuszczają. Lekarze alarmują

Trzydzieści stopni w cieniu, w słońcu jeszcze więcej. Tam, gdzie z nieba nie leje się żar, leje też deszcz. A jak towarzyszą mu burze, to i porywisty wiatr. Synoptycy ostrzegają przed gradem, sanepid - przed sinicami, a lekarze - przed przegrzaniem.

Niezwykły koncert w Parku Wolności. Fogg w nowych aranżacjach

Warszawa oddaje hołd swoim bohaterom w 74. rocznicę wybuchu powstania. Główne uroczystości w środę, ale obchody już się rozpoczęły. W sobotę w Parku Wolności złożono muzyczny ukłon w stronę najbardziej warszawskiego barda w dziejach stolicy. Piosenki Mieczysława Fogga odświeżył duet Młynarski-Masecki.

Prognoza pogody na niedzielę 29 lipca

Niedziela będzie pochmurna i deszczowa. Opady i burze z gradem będą przemieszczać się z zachodu na wschód. Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 30 stopni Celsjusza w centrum kraju, na wschodzie i południu. Wiatr północno-zachodni i północny. W burzach jego prędkość może osiągnąć 90 km/h.

Prezydent podpisał ustawę. Po proteście policja użyła gazu łzawiącego

Stare długopisy w prezencie dla prezydenta i znów tłum na ulicach: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Długopis Andrzeja Dudy działał i prezydent go użył, więc Krajowa Rada Sądownictwa wybrana przez polityków już niedługo do Sądu Najwyższego wybierze sędziów. W tłumie przed Pałacem Prezydenckim było sporo emocji i łez - od gazu łzawiącego.

Zmiany w ordynacji do europarlamentu zatwierdzone przez Senat

Senat przyjął zmiany w ordynacji wyborczej, więc w przyszłym roku 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już na nowych zasadach. Każdy okręg ma mieć konkretną liczbę wybieranych posłów. Zyska PiS i Platforma Obywatelska, małe partie w takim wyścigu mogą zniknąć.

Sinic u polskich brzegów ubywa, ale wciąż jest ich dużo

Cenna informacja na weekend: sinice nad Bałtykiem trochę odpuściły, ale kilkadziesiąt plaż wciąż jest zamkniętych. Są wśród nich plaże w Gdyni i w Gdańsku. Za to kąpać można się między innymi przy plaży w Sopocie. Nad Bałtykiem wieje silny wiatr, więc sytuacja jest bardzo dynamiczna i jest duża szansa na znaczną poprawę w weekend.

Sejm uchwalił: dopalacze jak narkotyki

Oby dała do myślenia ta historia z Ostrowa Wielkopolskiego. Dzwudziestoczterolatek zmarł w restauracji, a kilka godzin później jego dwie niespełna osiemnastoletnie koleżanki wymagały pomocy medycznej. Wszyscy troje brali dopalacze. Dziewczyny miały więcej szczęścia - będą żyć. Skoro ostrzeżenia nie do wszystkich przemawiają, to może przemówią uchwalone właśnie przez Sejm przepisy.