Bez pomocy Dawid umrze w mękach. Operacja kosztuje miliony

To jest wyścig z czasem, a amerykański Stanford to jest jedyny ośrodek, w którym można zoperować dwuletniego Dawida. Operacja kosztuje 5 milionów - udało się zebrać połowę. W powodzenie akcji wierzą rodzice Emila, który miał tę samą wadę serca, ale udało się zebrać pieniądze i wyleczyć syna.

"Jest radość, jest przyjaźń". Ruszył Pol'and'Rock Festival

I znów w rolach głównych Jurek Owsiak i pan Roman - kolejarz, który dał znak do oficjalnego rozpoczęcia imprezy pod tytułem Pol'and'Rock Festival. Do niedzieli będą grać, śpiewać, tańczyć, pytać i odpowiadać. I kompletnie nie wygląda to na imprezę podwyższonego ryzyka.

Prognoza pogody na piątek 3 sierpnia

W piątek będzie deszczowo od Mazur i Podlasia poprzez Mazowsze i Wielkopolskę, aż po Ziemię Lubuską. W tych regionach wystąpią też burze - lokalnie z gradem. W pozostałych regionach kraju będzie jednak pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 28 stopni Celsjusza na Pomorzu do 33 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północny, umiarkowany. Jego prędkość w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

"Nie byłem wystraszony niczym". Powstańcy wspominają tamte dni

Powstanie miało trwać kilka dni - trwało ponad dwa miesiące. Walczyło blisko 50 tysięcy słabo uzbrojonych i mało doświadczonych, ale odważnych i zdeterminowanych Powstańców. "Cześć i chwała bohaterom" - pod tym hasłem główne obchody z udziałem Powstańców odbyły się w środę na Wojskowych Powązkach.

Szczyt upałów już za nami. PIP apeluje do pracodawców

Najgorsze już za nami - goręcej niż w tę środę w najbliższej przyszłości nie będzie. Upał zelżeje, ale tylko trochę. Najpierw było bardzo ciepło, później nie do wytrzymania. Po tylu dniach skwaru jest bardzo niebezpiecznie. Stąd apel Państwowej Inspekcji Pracy o skracanie czasu na dworze.

Prognoza pogody na czwartek 2 sierpnia

W czwartek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-40 mm i burzami z gradem, miejscami gwałtownymi. Tylko na krańcach północno-wschodnich Polski pogodnie. Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza nad samym morzem i 29 stopni Celsjusza na Pomorzu, Warmii i Suwalszczyźnie, 32 stopni Celsjusza w centrum kraju do 34 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80-100 km/h.

RODO już nie przeszkadza. KRS zmienia zdanie ws. publikacji nazwisk

185 - tylu jest kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Nie znamy nazwisk, ale wkrótce to ma się zmienić. Od poniedziałku w tej sprawie nastąpił nieoczekiwany zwrot - RODO już nie przeszkadza. Decyzję o wyborze sędziów podejmie wybrana przez polityków KRS. Ta która uznaje, że prof. Gersdorf nie jest już prezesem.

Początek obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego

Po godzinie 19:00 przy Pomniku Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich rozpoczął się apel poległych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Na placu Krasińskich są przedstawiciele władz, politycy a przede wszystkim powstańcy warszawscy. O 18.00 w tym samym miejscu biskup polowy wojska polskiego odprawił uroczystą mszę. Główne obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego obędą się 1 sierpnia.

Ogromne straty w rolnictwie. Rząd zapowiada pomoc

Blisko 800 milionów złotych dostaną rolnicy poszkodowani przez tegoroczną, katastrofalną suszę - taką decyzję podjął rząd. Zdecydowana większość pieniędzy pójdzie na dopłaty do hektara zniszczonych upraw. Szacowanie strat w całym kraju wciąż trwa.

Prognoza pogody na środę 1 sierpnia

W środę przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia sięgnie od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

Sąd w Dublinie wraca do sprawy ekstradycji Polaka

Sąd w Dublinie wrócił do sprawy Artura C. Jego wydania chce polska prokuratura, podejrzewając go o przemyt narkotyków. Irlandzka sędzia wyrażała obawy, czy w związku z zmianami w polskim sądownictwie Artur C. może liczyć w Polsce na uczciwy proces.