Prognoza pogody na sobotę 27 października

W sobotę na południowym zachodzie i w centrum Polski będzie pogodnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Uczył młodzież, jak wygląda rozprawa. Kolejny sędzia ma problemy

To nie był żaden happening, nie chodziło o żart czy parodię. Sędzia Sądu Rejonowego w Łobzie Arkadiusz Krupa poprowadził na Festiwalu Pol'and'Rock symulację rozprawy sądowej - celem tej akcji była edukacja prawna. Ale rzecznik dyscyplinarny dopatrzył się "uchybienia godności urzędu" i zażądał wyjaśnień.

Marek Falenta przegrywa w Sądzie Najwyższym, ale nie idzie do więzienia

Został skazany na dwa i pół roku wiezienia, ale nadal jest na wolności. Marek Falenta - zleceniodawca nagrań polityków i biznesmenów w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Sąd Najwyższy uznał, że Falenta powinien rozpocząć odbywanie kary. Ale to nie takie oczywiste. Prawnik Falenty informuje, że wciąż pozostaje w mocy decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie, która wstrzymuje wykonanie kary wobec Falenty do momentu ostatecznego zakończenia postępowania o odroczeniu wykonania kary.

Kolejny incydent z kolumną, wiozącą Beatę Szydło. Tym razem "tylko" stłuczka

Nikomu nic się nie stało w kolizji rządowej kolumny w miejscowości Imielin. Jedno z rządowych aut uderzyło w samochód prywatny, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kolejny rządowy samochód w kolumnie też nie zdążył wyhamować. Trzy samochody zostały w sumie uszkodzone. W kolumnie jechała Beata Szydło, która na Twitterze napisała "uważajcie na drogach, bo deszcze i ślisko".

Dwóch kandydatów, to samo nazwisko. Wyborczy fortel?

Wyborczy fortel i powyborcza awantura. W Aleksandrowie Łódzkim nieznany szerzej właściciel stajni dostał świetny wynik w wyborach na radnego. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że kluczem do sukcesu było tu nazwisko, a raczej zbieżność nazwisk.

Prognoza pogody na piątek 26 października

W piątek pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. W województwach północnych, wschodnich i centralnych słaby deszcz (do 4 mm). Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 993 hPa.

PKW wciąż liczy głosy, PiS "podsumowuje sukces"

Na oficjalne wyniki trzeba poczekać dłużej. PKW wciąż liczy głosy i sprawdza protokoły. Powoli, bo każdy mandat może rozstrzygać o tym, kto ma władzę w sejmiku wojewódzkim. Liczyć będą się nie tylko partie polityczne, bo na przykład na Dolnym Śląsku decydujący głos mają teraz bezpartyjni.

Sejm zdecydował. 12 listopada będzie wolny od pracy

Tanio nie będzie, ale Sejm zdecydował. Będzie dodatkowy dzień wolny, by 12 listopada odpocząć po świętowaniu Dnia Niepodległości. W Sejmie był o to spór. Przeciwnicy mówili, że dodatkowy dzień wolny może kosztować polską gospodarkę nawet 7 miliardów złotych.

Kolejny dzień strajku w LOT. "Pycha, buta i arogancja"

Na razie wywalczyli sobie dostęp do toalet oraz miejsca by się ogrzać i zrobić herbatę. Tu kończą się dobre wiadomości dla strajkujących związkowców z LOT-u. Prezes spółki wysyła załogom wezwania do zapłacenia ogromnych odszkodowań. Woli realnego kompromisu brak.

Prognoza pogody na czwartek 25 października

W czwartek będzie pochmurno i deszczowo, ale z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie, 11 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu. Jego prędkość może osiągnąć porywach do 50-70 km/h.

Wielkie liczenie po wyborach. Komu przypadną sejmiki wojewódzkie?

Trwa ustalanie, kto i gdzie będzie rządził w samorządach. PiS może liczyć na samodzielne rządy w nawet sześciu sejmikach wojewódzkich. Niewykluczone, że także w województwie świętokrzyskim, w którym od lat rządziło PSL. Za to dzięki świetnemu wynikowi w Warszawie Koalicja Obywatelska ma szansę na to, by wraz z PSL-em obronić przed PiS-em sejmik województwa mazowieckiego.