Prognoza pogody na środę 31 października

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na Pomorzu do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z południa. W Tatrach halny. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

Prognoza pogody na 30 października

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z przemieszczającymi się z zachodu na wschód przelotnymi opadami deszczu do. W Karpatach mogą wystąpić lokalne burze. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjsuza na Suwalszczyźnie do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny.

Tragedia na przejściu dla pieszych. Nie żyją dwie osoby

Jelenia Góra i tragiczny finał szaleńczego rajdu ulicami miasta. Nie żyją kobieta i mężczyzna. Na przejściu dla pieszych - z potężną siłą - uderzyły w nich dwa rozpędzone samochody. To był nielegalny wyścig. Za kierownicą byli młodzi ludzie. Trzy osoby zatrzymano.

Prognoza pogody na poniedziałek 29 października

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie tydzień zacznie się pogodnie. W pozostałych regionach kraju wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 5 stopni Celsjusza na Mazurach i Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 60 km/h. W górach wiatr halny – na Kasprowym Wierchu powieje z prędkością 130 km/h.

Ciało kobiety na obrzeżach Łodzi. Policja szuka mordercy 28-latki

Tydzień poszukiwań i koniec nadziei na happy end... Na obrzeżach Łodzi znaleziono ciało kobiety. Prokuratura jest niemal pewna, że to zaginiona kilka dni temu 28-letnia Paulina. I w stu procentach pewna, że doszło do zbrodni. Jest troje zatrzymanych i są zarzuty, ale zabójca pozostaje nieuchwytny.

"Sokół" wszedł w szkodę. Włoski rolnik pozywa polskie MON

Włoski rolnik pozywa polskie MON, bo nasz "Sokół" wszedł mu w szkodę. Śmigłowiec podczas manewrów awaryjnie lądował i spłonął na polu pod Padwą. Żołnierzom nic się nie stało. Krowom owszem. Zestresowane nie dawały mleka. Produkcja serów stanęła. Kukurydza się położyła. Straty przekraczają 120 tysięcy euro.

Prognoza pogody na niedzielę 28 października

W kraju będzie pochmurno. Lokalnie pojawią się przejaśnienia i mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-wschodni.

Argumenty rządu przed TSUE. Wysłuchanie 16 listopada

16 listopada w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej odbędzie się wysłuchanie na temat zabezpieczenia ustawy o Sądzie Najwyższym. W pełnym składzie. Pokazuje to jak poważnie sędziowie podchodzą do sprawy. Rząd będzie mógł przedstawić swoje argumenty.