Tragedia na przejściu dla pieszych. Nie żyją dwie osoby

Jelenia Góra i tragiczny finał szaleńczego rajdu ulicami miasta. Nie żyją kobieta i mężczyzna. Na przejściu dla pieszych - z potężną siłą - uderzyły w nich dwa rozpędzone samochody. To był nielegalny wyścig. Za kierownicą byli młodzi ludzie. Trzy osoby zatrzymano.

Prognoza pogody na poniedziałek 29 października

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie tydzień zacznie się pogodnie. W pozostałych regionach kraju wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 5 stopni Celsjusza na Mazurach i Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 60 km/h. W górach wiatr halny – na Kasprowym Wierchu powieje z prędkością 130 km/h.

Ciało kobiety na obrzeżach Łodzi. Policja szuka mordercy 28-latki

Tydzień poszukiwań i koniec nadziei na happy end... Na obrzeżach Łodzi znaleziono ciało kobiety. Prokuratura jest niemal pewna, że to zaginiona kilka dni temu 28-letnia Paulina. I w stu procentach pewna, że doszło do zbrodni. Jest troje zatrzymanych i są zarzuty, ale zabójca pozostaje nieuchwytny.

"Sokół" wszedł w szkodę. Włoski rolnik pozywa polskie MON

Włoski rolnik pozywa polskie MON, bo nasz "Sokół" wszedł mu w szkodę. Śmigłowiec podczas manewrów awaryjnie lądował i spłonął na polu pod Padwą. Żołnierzom nic się nie stało. Krowom owszem. Zestresowane nie dawały mleka. Produkcja serów stanęła. Kukurydza się położyła. Straty przekraczają 120 tysięcy euro.

Prognoza pogody na niedzielę 28 października

W kraju będzie pochmurno. Lokalnie pojawią się przejaśnienia i mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-wschodni.

Argumenty rządu przed TSUE. Wysłuchanie 16 listopada

16 listopada w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej odbędzie się wysłuchanie na temat zabezpieczenia ustawy o Sądzie Najwyższym. W pełnym składzie. Pokazuje to jak poważnie sędziowie podchodzą do sprawy. Rząd będzie mógł przedstawić swoje argumenty.

Pytania po kolizji rządowej kolumny. SOP milczy

To kierowca Służby Ochrony Państwa zawinił w kolizji z udziałem aut kolumny rządowej. Był w służbie dopiero od dwóch lat. Dostał mandat i 6 punktów karnych. Dlaczego po stłuczce nie wezwano karetki, a uczestnicy kolizji nie trafili na badania? Na te pytania SOP nie udziela odpowiedzi.

Prognoza pogody na sobotę 27 października

W sobotę na południowym zachodzie i w centrum Polski będzie pogodnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Uczył młodzież, jak wygląda rozprawa. Kolejny sędzia ma problemy

To nie był żaden happening, nie chodziło o żart czy parodię. Sędzia Sądu Rejonowego w Łobzie Arkadiusz Krupa poprowadził na Festiwalu Pol'and'Rock symulację rozprawy sądowej - celem tej akcji była edukacja prawna. Ale rzecznik dyscyplinarny dopatrzył się "uchybienia godności urzędu" i zażądał wyjaśnień.

Marek Falenta przegrywa w Sądzie Najwyższym, ale nie idzie do więzienia

Został skazany na dwa i pół roku wiezienia, ale nadal jest na wolności. Marek Falenta - zleceniodawca nagrań polityków i biznesmenów w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Sąd Najwyższy uznał, że Falenta powinien rozpocząć odbywanie kary. Ale to nie takie oczywiste. Prawnik Falenty informuje, że wciąż pozostaje w mocy decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie, która wstrzymuje wykonanie kary wobec Falenty do momentu ostatecznego zakończenia postępowania o odroczeniu wykonania kary.