"Leki, łapówki i urzędnik NFZ". Reportaż "Superwizjera" o 20:00 w TVN24

Zbigniew Kowalczewski, urzędnik NFZ, który odkrył nieprawidłowości w aptekach, sam trafił do więzienia. Oskarżony jest o szantaż, zastraszanie i przyjęcie łapówki. Dowodem prokuratury były zeznania właścicieli aptek. Więcej o sprawie w reportażu Roberta Sochy w "Superwizjerze" o godzinie 20:00 w TVN24.

Katowicki ratusz zatrudnił złotą rączkę dla seniorów

Katowice zatrudniły złotą rączkę dla seniorów. W mieszkaniach seniorów często coś szwankuje, a oni nie mają już siły, by samemu tym się zająć. Sprawy niby drobne, a zatruwają życie. Aż pojawia się on - superman dla seniorów.

Prognoza pogody na niedzielę 9 lutego

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające od zachodu do dużego. Na Pomorzu Zachodnim możliwe pod wieczór słabe opady deszczu do 3 mm. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na wschodzie i 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, na Pomorzu i przedgórzach do 70 km/h, w górach powyżej 100 km/h.

Sędziowie napisali, prezes uchwałę podarł. "Skandalicznie zachowanie", "Himalaje pogardy"

Sędziowie z Olsztyna stają murem za swoim kolegą. Piszą uchwałę, a w niej wytykają upolitycznienie sądów i apelują o przestrzeganie konstytucji. Nominowanego przez Zbigniew Ziobrę prezesa sądu proszą, żeby sędziemu Juszczyszynowi po prostu pozwolił pracować. Ale prezes bierze kartki z uchwałą i ostentacyjnie je drze. Ten gest mówi więcej, niż cały tom nowych paragrafów.

"Będą się tego bardzo wstydzić"

Profesor z Orderem Orła Białego to symbol zasad, ale za dobrej zmiany najwyraźniej zasadą jest taki symbol podważać. Zbigniew Ziobro zwraca profesorowi Strzemboszowi uwagę, ale to na reformę Ziobry uwagę zwróciła Unia i jej najważniejsze prawnicze ciała.

Co ze zdjęciami ze ślubowania Pawłowicz i Piotrowicza? "Jawna kpina"

Tajne przez poufne zaprzysiężenie sędziów. Nie można zobaczyć, jak sędzia Piotrowicz i jak sędzia Pawłowicz otrzymują ślubowanie do Trybunału Konstytucyjnego i jak prezydent Duda ściska im dłonie. W Kampanii prezydenckiej nie wszystko może dobrze wyglądać, a zdjęcia "pomocnicze" mogą nie być "pomocne".

Nie żyje Romuald Lipko. "Na górze będzie to widział i słyszał"

"Rozstawaliśmy się z uśmiechem. Ale to było przez łzy, bo jak można inaczej?" - mówi przyjaciel i wokalista, kiedy odchodzi jego muzyczny kompan, a do tego artysta i wizjoner. Nie żyje Romuald Lipko - współtwórca Budki Suflera i dziś zupełnie inaczej brzmią już jego przeboje.

Prognoza pogody na sobotę 8 lutego

W sobotę w kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

"Zamknięta grupa, kasta Ziobry". Jedna z list poparcia do nowej KRS ujawniona

Kto popierał panią sędzię z nowej KRS? "Gazeta Wyborcza" ujawnia tajną listę, a na niej 32 podpisy. Połowa z nich to prezesi i wiceprezesi sądów mianowani przez ministra Ziobrę. To zaledwie jedna z piętnastu tajnych list, które już dawno powinny być jawne, bo tak prawomocnie orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Pierwszy zgrzyt kampanii prezydenckiej i pierwsze przeprosiny

Pierwszy dzień kampanii i już pierwszy zgrzyt. Szymon Hołownia musi tłumaczyć się ze swojego spotu i ostatecznie przeprasza. Brzoza i papierowy samolot to jednak za dużo, także dla niego. Droga do Pałacu Prezydenckiego dopiero się zaczyna. Co słychać i kogo widać w wyborczych sztabach?

Prognoza pogody na piątek 7 lutego

W województwach zachodnich i południowych na ogół będzie pochmurno oraz wystąpią opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Poza tym zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie rośnie.

"Ustawa represyjna" podpisana. Komisja Europejska reaguje

"Dalsze funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej jest działaniem przestępczym" - mówi profesor Adam Strzembosz, po tym jak pod nową ustawą o sądach podpisał się Andrzej Duda. Dla rządu ten moment to piękny dzień, ale dla prawniczych autorytetów to pierwszy dzień autorytaryzmu. Z kolei na całe zamieszanie patrzy Unii Europejska i żąda wyjaśnień.

Sędzia Juszczyszyn gotowy, ale jego sprawa spadła z wokandy

Sędzia Paweł Juszczyszyn gotowy do pracy, choć we wtorek Izba Dyscyplinarna orzekła o jego zawieszeniu. Kiedy w środę przyszedł do sądu, od kolegów dostał wsparcie, bo od prezesa sądu - karę i mniejszą pensję. Sędziowie nie mogą się bać, na tym polega trójpodział władzy.

ABBA powraca po niemal 40 latach

Zespół ABBA wraca na scenę. Po prawie 40 latach sama ta wiadomość to już hit, a nowe muzyczne przeboje mają pojawić się jeszcze w 2020 roku. Czwórka artystów ze Szwecji, w latach 70. i 80. królowała na listach przebojów i na tanecznych parkietach.

Prognoza pogody na czwartek 6 lutego

W czwartek zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Na Pomorzu Zachodnim zanikające opady, w pozostałej części kraju wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 3 stopnie Celsjusza w centrum kraju do 7 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, w górach powyżej 100 km/h.