Były senator PiS i jego syn zatrzymani przez CBA

Kiedyś był wpływowym działaczem kolejarskich związków zawodowych, później senatorem Prawa i Sprawiedliwości. Dziś Stanisław Kogut ma prokuratorskie zarzuty i został właśnie - razem z synem - zatrzymany przez CBA. W tle są wielka afera i milionowe łapówki.

Kontrowersyjna książka o celibacie. Benedykt XVI chce usunięcia wizerunku z okładki

Kontrowersje wokół książki, która dopiero ma się ukazać. "Z głębi naszych serc: kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła katolickiego" to publikacja o celibacie, której autorami są emerytowany papież Benedykt XVI i gwinejski kardynał Robert Sarah. Ukazuje się ona w momencie, gdy papież Franciszek musi podjąć decyzję, czy w drodze wyjątku wyświęcać na księży w Amazonii żonatych mężczyzn. Benedykt XVI 7 lat temu zrezygnował z najwyższego urzędu kościelnego. Teraz chce, by jego nazwisko i wizerunek zniknęły z książki, która ma zostać opublikowana.

Podwyżki cen prądu? Będą. Rekompensaty? Może, ale nie dla wszystkich

O obietnicach premiera i ministrów sprzed miesięcy można już w ogóle zapomnieć, te sprzed tygodni też nie są aktualne. Mamy informację dla zainteresowanych tym, ile zapłacą w tym roku za prąd - podwyżki, których miało nie być, już są. Rekompensaty, które miały być, może będą, ale nie dla wszystkich.

Prognoza pogody na środę 15 stycznia

W środę pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach na północy kraju osiągający prędkość do 60 km/h, południowo-zachodni.

Sukces 28. Finału WOŚP. Orkiestra idzie na nowy rekord

W niedzielę o północy stan licznika 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wskazywał 115 milionów 362 tysiące 894 złote. Licznik będzie jednak bił aż do 8 marca. To nie jest najważniejsze, ale wszystko wskazuje na to, że będzie kolejny rekord.

Czy dojdzie do spotkania Grodzki-Duda? Prezydencki minister złożył deklarację

Nie wiadomo, czy do rozmowy dojdzie, ale po wczorajszej deklaracji prezydenckiego ministra w TVN24 marszałek Senatu wystąpi o spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowa ma dotyczyć "ustawy represyjnej". Tomasz Grodzki ujawnia też, że spotkał się z oficerami ABW w sprawie działań CBA wokół oskarżeń wysuwanych pod adresem obecnego marszałka Senatu

Prognoza pogody na wtorek 14 stycznia

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu kraju rozpogodzenia. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na wschodzie i 6 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Na Przedgórzu Sudeckim możliwa temperatura w wysokości 10 stopni Celsjusza. Wiatr południowo-zachodni i południowy, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-70 km/h, w górach do 90 km/h.

Małe serduszko w wielkiej sprawie. "Miejmy w sobie radość"

To jedyna taka Orkiestra. Gra na całym świecie i ma miliony solistów, którzy jednym głosem przekonują, że razem można naprawdę wiele. Trwa 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz 28. małe serduszko staje się symbolem wielkiej sprawy i wielkich pieniędzy.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 stycznia

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia na zachodzie i południu kraju. Na północy i północnym wschodzie pojawią się słabe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"20 do 30 lat i naprawdę będziemy mieszkać w piekarniku"

Klimat się zmienia i mamy niewiele czasu, by próbować to powstrzymać. Australię pustoszą ogromne pożary. Zmiany klimatyczne już dotknęły też Polskę. Z powodu ciepłej zimy szkodniki niszczą zboża ozime. Według ekspertów czekają nas bardzo gorące lata i wysychanie rzek.