"Wkładał mi ręce pod bluzkę". Kobiety oskarżają Krzysztofa Sadowskiego

Koszmarne historie sprzed lat o tym, jak z nieba trafia się do piekła. Kobiety, które teraz mówią, kiedyś były dziećmi i marzyły o występach, muzyce i "Tęczowym Music Boxie". Dziennikarzom programu "Uwaga" TVN o powiedziały o tym, jak miały być wykorzystywane seksualnie przez znanego muzyka Krzysztofa Sadowskiego.

Prognoza pogody na sobotę 14 września

W sobotę w województwach północnych wystąpi słaby i przelotny deszcz. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie będzie się wahać.

"Podły i parszywy naród". Członek KRS miał zamieszczać antysemickie wpisy

Anonimowy internetowy wpis, a w nim o "podłym i parszywym narodzie". Ktoś złożył doniesienie, prokuratura zaczęła śledztwo i wyśledziła kto te słowa napisał. Sędzia Jarosław Dudzicz jest jedną z twarzy dobrej zmiany w sądach i nowej KRS. Wpisu nie pamięta. Pytanie - kto powinien pamiętać o wpisie i o śledztwie, kiedy pan sędzia awansował do KRS?

Nowy wózek dla Dawidka. Jego tata znów uwierzył w ludzi

Niepełnosprawny Dawid ma już nowy wózek. Miesiąc temu w "Faktach" TVN mówiliśmy o tym, że ktoś ukradł stary wózek i tata Dawida został z problemem sam. Sam wychowuje w sumie sześcioro dzieci i właśnie znów uwierzył w ludzi.

Prognoza pogody na piątek 13 września

Zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane. Na zachodzie, północy i w centrum kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 19 stopni Celsjsuza na Wybrzeżu do 24 stopni Celsjusza na południu. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Stary Sejm zbierze się po wyborach. Opozycja dopytuje o motywy

PiS we wtorek złożyło wniosek, by zawiesić obrady Sejmu po jednym dniu i wznowić je dopiero po wyborach. Sejm w starym składzie zbierze się 15 i 16 października. Czegoś takiego jeszcze w historii nie było, ale marszałek Elżbieta Witek nie widzi problemu. Opozycja za to dopytuje o motywy takiego posunięcia.

"Nie jest problemem sama rozmowa. Problemem jest struktura państwa"

W sprawie płacy minimalnej rozmawiałem z prezesem NBP - powiedział w Polskim Radiu prezes Kaczyński i dodał, że poznał pierwsze szacunki. Posłowie opozycji nie pytają jednak o dane, tylko o samą rozmowę. Ich zdaniem prezes Kaczyński, który formalnie jest jedynie posłem, ma wyjątkową łatwość w spotykaniu się z szefami niezależnych od polityków instytucji.

Wciąż nie ma decyzji w sprawie finansowania operacji małej Igi

Rodzice małej Igi pukają do drzwi NFZ i pytają, czy jest już decyzja w sprawie operacji w Stanach Zjednoczonych. 15 miesięcy temu wydawało się, że przyspieszy ją sądowy wyrok, ale czas mija, a decyzji nie ma. Rodzice dziewczynki podkreślają, że wady ich córki są szczególnie skomplikowane. Iga ma niewykształcone nogi i niesprawne ręce i upływający czas to jej wróg. W środę rodzice usłyszeli, że NFZ wciąż czeka na opinię lekarzy z poznańskiego szpitala.

Pomoc dla pani Ewy przekroczyła wyobrażenia. "Ona o tym nigdy nie marzyła"

We wtorek opowiedzieliśmy o tym, jak złodzieje ukradli prawie stuletniej pani Ewie oszczędności życia. A dziś na koncie fundacji, która zajęła się zbiórką, jest już bardzo pokaźna suma. A to oznacza, że pani Ewa będzie miała między innymi nową altankę na działce, aparat słuchowy i otwarty rachunek w osiedlowym sklepie.

Prognoza pogody na czwartek 12 września

W czwartek na Pomorzu i Mazurach wystąpią przelotne opady deszczu. Poza tym w całym kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunku zachodniego, słaby i umiarkowany.