Prognoza pogodny na sobotę 12 października

W sobotę na północy kraju słabe opady deszczu. Poza tym słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

Mamy nową polską noblistkę. Olga Tokarczuk wyróżniona przez Akademię Szwedzką

To powód do radości, do dumy i dodatkowy powód, by sięgać po jej książki. Olga Tokarczuk dostała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Olga Tokarczuk tworzy wielkie powieści historyczne i niesamowite opowiadania. Potrafi oderwać się od ziemi, a czasami głęboko przeorać ją pługiem. Jak podała Akademia Szwedzka, Tokarczuk otrzymała nagrodę "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Jakie elity chce "piętnować" prezes PiS Jarosław Kaczyński?

- Nowa polska elita władzy i, mam nadzieję, coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani. I będą, proszę państwa, piętnowani dalej - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na wtorkowej konwencji w Sosnowcu. Prezes PiS nie doprecyzował, jak będzie wyglądało to piętnowanie w przyszłości.

Komisja Europejska pozywa Polskę. PiS mówi o dalszych zmianach w sądownictwie

W czwartek Komisja Europejska poinformowała, że pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za system dyscyplinarny dla sędziów. Tymczasem prezes Jarosław Kaczyński i pozostali politycy PiS otwarcie mówią, że jeśli po wyborach stworzą rząd, to będą kontynuować zmiany w sądownictwie. Niektórzy sędziowie z kolei otwarcie wyrażają związane z tym obawy.

PiS zdecydowanym liderem poparcia. Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

W najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 widać, że poparcie dla PiS pozostaje na tym samym, wysokim poziomie: 40 procent. Stopniowo spada poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. W najnowszym badaniu na KO wskazało 26 procent respondentów, mniej niż w poprzednim sondażu Kantar. Do Sejmu z trzeciego miejsca dostałaby się Lewica. Do parlamentu weszłaby także Konfederacja i kandydaci z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Walka do samego końca kampanii. Liderzy partyjni mobilizują wyborców

Politycy dwoją się, troją i mobilizują elektoraty. Walczą do ostatniej chwili o każdy głos. Małgorzata Kidawa-Błońska na spotkaniach wyborczych przekazywała radosną nowinę o Nagrodzie Nobla dla polskiej pisarki. Natomiast premier Mateusz Morawiecki w zakładzie Amica mówił o dotacjach rządowych dla piłkarskich klubów.

Prognoza pogody na piątek 11 października

W piątek pogodnie, tylko na północy Polski przelotne opady deszczu (do 5 l/m2). Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach o prędkości sięgającej 40-60 km/h, południowo-zachodni. W strefie brzegowej porywy mogą przekraczać 70 km/h. Ciśnienie rośnie. W południe, w Warszawie, wyniesie 1004 hPa.

Obietnice, riposty i zarzuty. Komentarze po debacie w TVN24

Piątka polityków w przedwyborczej debacie TVN24 obiecywała, zarzucała, wyjaśniała i ripostowała. Liderzy odpowiadali na pytania dotyczące programów społecznych i gospodarki, ekologii oraz praworządności. Pytanie kto wygrał jest trudne, bo każdy z nich grał o coś innego.

"To jest stawka o wszystko". Wybory do Sejmu i Senatu już za cztery dni

Głosujcie całymi rodzinami, przekonujcie sąsiadów i rozmawiajcie z przyjaciółmi. To najważniejsze wybory od lat - apelują politycy. Robią stu milowe kroki, by pokonać jak największe odległości i przekonać każdego kto jeszcze się waha. Do wyborów zostały cztery dni, a potem cztery lata rządów dla wygranych.

Prognoza pogody na czwartek 10 października

Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym-wschodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu, na zachodzie niewykluczone są burze. Temperatura wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 13 stopni Celsjusza w centrum Polski do 15 stopni Celsjusza na południu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/godz.

Model rodziny według byłego ministra. "Opowiada głupoty"

Żłobki i przedszkola to spuścizna po komunie i Platformie - mówi były minister Jan Szyszko i kreśli model zdrowej rodziny, której żadne przedszkole nie będzie potrzebne: mężczyzna pracuje, kobieta rodzi i wychowuje dzieci. Te słowa padły w niedzielnej debacie w Pruszkowie.

"Jak prawdziwy strażak ruszył na płonący samochód"

Robert Biedroń, płonący samochód i dziecko, któremu lider Wiosny spieszy na ratunek. Strażacy najpierw go publicznie pochwalili i nazwali bohaterem, teraz jednak nabrali wody w usta. Bo w kampanii nawet prawdziwy pożar staje się polityczny.

Prognoza pogody na środę 9 października

W środę wystąpią przelotne opady deszczu, na wschodzie o charakterze ciągłym. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego, umiarkowany. W porywach do 50 km/h.