Prognoza pogody na sobotę 16 listopada

W sobotę pochmurno z przejaśnieniami. Po południu na krańcach zachodnich Polski opady deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągający prędkość 40-60 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie spada. W południe w Warszawie ciśnienie wyniesie 998 hPa.

Limit 30-krotności składki na ZUS kością niezgody. Gowin twardo przeciw

Składka na ZUS dzieli rząd i partie. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłaszają projekt podwyższenia składki dla osób zarabiających ponad osiem tysięcy, a Jarosław Gowin twardo się temu sprzeciwia. Bez "szabli" Gowina w Sejmie bitwa jest przegrana. PiS gwałtownie szuka pieniędzy w budżecie i poparcia w Sejmie.

Najmniejszy plac zabaw w Polsce? "To kojec"

Na nowym osiedlu we Wrocławiu, zbudowano prawdopodobnie najmniejszy plac zabaw w Polsce, który ma wielkość jednego miejsca parkingowego. Developer przekonuje, że plac zabaw powstał zgodnie z przepisami, a nadzór budowlany go zaakceptował.

Prognoza pogody na piątek 15 listopada

W piątek na północy i wschodzie kraju będzie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu. Poza tym przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 14 stopni Celsjusza w centrum kraju do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na zachodnie w porywach do 60 km/h.

Zerwane dachy i powalone drzewa. Silny wiatr na Podhalu

Prawie 200 km/h na Kasprowym Wierchu, a 100 km/h w Zakopanem - taka była prędkość wiatru, który zrywał dachy, przewracał drzewa, niszczył linie energetyczne i próbował porwać stragany z Gubałówki. Porywy wiatru ciągle są bardzo mocne.

Prognoza pogody na czwartek 14 listopada

W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na krańcach zachodnich kraju na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr przeważnie słaby i zmienny. Ciśnienie będzie rosło. W południe w Warszawie 1000 hPa.

Pierwsze posiedzenie Sejmu i pojednawcze słowa Andrzeja Dudy

Elżbieta Witek została wybrana na marszałka Sejmu głosami nie tylko posłów PiS, ale także PSL. Innych kandydatów nie było. Pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji rozpoczęło się od przemówienia marszałka seniora Antoniego Macierewicza i orędzia prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent mówił pojednawczo. Były minister obrony z kolei - o wszechobecnych agentach, groźnym gender i Polsce dla wybranych.

Triumf opozycji. Senator KO Tomasz Grodzki został wybrany marszałkiem Senatu

Na pierwszym posiedzeniu Senatu X kadencji senatorowie zgłosili dwóch kandydatów na marszałków. Zgłoszeni zostali senator Koalicji Obywatelskiej Tomasz Grodzki i senator PiS Stanisław Karczewski. Wybrany został kandydat opozycji. Zagłosowało na niego 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego zagłosowało 48 senatorów, a jeden senator wstrzymał się od głosu.

14 osób zatrzymanych po marszu narodowców we Wrocławiu

11 listopada ulicami Wrocławia przeszedł marsz narodowców. Świętowali niepodległość Polski antysemickimi hasłami i okrzykiem "won z naszego kraju". W zamieszkach rannych zostało pięć osób, w tym trzech policjantów. Do wtorku 14 uczestników marszu zostało zatrzymanych.

Prognoza pogody na środę 13 listopada

W środę pochmurno i opady deszczu do 5-15 mm, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu do 5-15 cm. Na Pomorzu Zachodnim pochmurno, ale na ogół bez opadów. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i 11 stopni Celsjusza w centrum kraju do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, tylko na wschodzie kraju południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Na południu kraju wiatr okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, w górach silny wiatr (80-110 km/h).