Prognoza pogody na poniedziałek 30 grudnia

W poniedziałek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na północnym-wschodzie kraju wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju do 7 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

Nowy kandydat w walce o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

Na starcie zameldował się jako czwarty, a na mecie chce być jako pierwszy. W piątek Bartosz Arłukowicz ogłosił, że będzie ubiegał się o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Były minister zdrowia, a obecnie europoseł, z wykształcenia jest lekarzem i ma dla partii inną receptę na sukces niż Grzegorz Schetyna, który startu w wyborach wciąż nie zadeklarował.

"To wy dajcie nam wiatr w żagle". Ostatnie przygotowania do 28. Finału WOŚP

12 stycznia odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby są już w gotowości, a identyfikatory w drodze. Puszki jeszcze puste, ale licznik już się kręci. Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są już dwa miliony, a internetowe aukcje dopiero się rozkręcają. W tej chwili na absolutnym topie jest medal noblowski Olgi Tokarczuk.

Prognoza pogody na niedzielę 29 grudnia

W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu, Górnym Śląsku i w Małopolsce wystąpią opady śniegu. W górach okresami słaby przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od minus 3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół północno-zachodni. Ciśnienie będzie rosło, w południe w Warszawie 1026 hPa.

Kluczowa decyzja dla przyszłych emerytów. 1 czerwca 2020 znikną OFE

Jest jeszcze czas na decyzję, ale warto ją dobrze przemyśleć i policzyć. Rząd likwiduje OFE i to jego uczestnicy mają podjąć decyzję o przeniesieniu zgromadzonych tam funduszy. Polacy do wyboru mają Indywidualne Konta Emerytalne lub ZUS. Rząd zachęca także do oszczędzania w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Nielegalna amunicja, broń i petardy przejęte przez funkcjonariuszy CBŚP

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli broń, amunicje i ponad 13 tysięcy petard i zestawów pirotechnicznych. Policyjni pirotechnicy przeszukali sklepy i magazyny w kilku miastach. Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały już zarzuty. Eksperci apelują, aby zachować bezpieczeństwo i ostrożność podczas zakupów fajerwerków i petard.

Stworzyli prototyp elektrycznego malucha. "Czuć osiągi"

To nigdy nie będzie masowa produkcja, to coś dla koneserów i kolekcjonerów. Maluch na prąd jest patentem trzech kolegów z Łodzi. Ma zasięg około 100 kilometrów i podobną prędkość maksymalną. Maluch wygląda jak każdy inny, ale różnicę wyraźnie słychać.

Prognoza pogody na sobotę 28 grudnia

W sobotę na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej będzie dość pogodnie. W innych częściach kraju wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od minus 1 stopnia Celsjusza na wschodzie do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, północny, w porywach do 45 km/h.

Areszt dla mężczyzny, który zaatakował wolontariuszy

Mariusz F. decyzją sądu spędzi w areszcie trzy miesiące. To drugi z zatrzymanych za atak na wolontariuszy w centrum Warszawy. Pierwszym zatrzymanym - 16-latkiem - zajmie się sąd rodzinny. Policja wciąż szuka Krzysztofa K. - ostatniego z trójki, którzy atakowali ludzi i wykonywali nazistowskie gesty.

Dwa dni, 345 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

W całej Polsce trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Jest wymierzona w piratów drogowych. Najbardziej drastycznym przykładem z ostatnich dni jest kierowca z Warszawy, który uciekał policji jednocześnie spożywając alkohol.

Zimowa aura w górach. "To jest coś niesamowitego"

Jeśli ktoś tęskni za prawdziwą zimą, to wciąż ma problem - śniegu nie ma w zdecydowanej większości kraju. Jest go coraz więcej w górach. Pokazują to między innymi zdjęcia przysyłane na Kontakt 24.

"Te historie nie umierają". Niezwykły projekt z Bieszczad

Są wspomnieniem historii, miejsc i ludzi - nietypowe murale, które powstają na deskach starych stodół, domów i budynków gospodarczych. Arkadiusz Andrejkow namalował na Podkarpaciu 30 takich prac. Z własnej inicjatywy i na własny koszt. Projekt nazywa się "Cichy memoriał".

Prognoza pogody na piątek 27 grudnia

W piątek na ogół w kraju będzie pochmurno. Wystąpią opady śniegu, a miejscami także deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie.