Światowe media komentują niedzielne wybory w Polsce

O polskich wyborach informują media zagraniczne media w Europie i za oceanem. Mówią między innymi o tym, że Andrzejowi Dudzie nie udało się wygrać w pierwszej turze, a rozstrzygnięcie w dogrywce nie jest przesądzone. Niedzielne wybory cieszyły się rekordowym zainteresowaniem Polonii.

Prawie cztery miliony widzów "Czasu Decyzji". Dziękujemy za zaufanie

Wieczór wyborczy "Czas Decyzji" w TVN, TVN24 i TVN24 BiS był najchętniej oglądanym przez widzów. W imieniu całego zespołu dziękujemy za zaufanie i za to, że w tym ważnym dla całej Polski dniu byliście Państwo z nami. Czas decyzji od godziny 20:55 do 21:45 łącznie na antenach TVN, TVN24 i TVN24 BiS oglądało prawie cztery miliony widzów.

Prognoza pogody na wtorek 30 czerwca

We wtorek w kraju będzie pogodnie. Na Suwalszczyźnie przed południem możliwy jest przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się.

PKW: frekwencja do godziny 17 wyższa niż pięć lat temu

28 czerwca to wyjątkowy dzień, w którym każdy obywatel może zdecydować o przyszłości Polski. Kolejna okazja wybrania prezydenta będzie za 5 lat. Lokale wyborcze planowo mają zostać zamknięte o godzinie 21:00. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja do godziny 17 była dużo wyższa niż w 2015 roku.

Prognoza pogody na poniedziałek 29 czerwca

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Na zachodzie kraju i Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze możliwe burze z gradem, szczególnie na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Kujawach, 20 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunku zachodniego będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Nietypowe wakacje. Urlopowe plany ograniczyła pandemia

Autokary ruszyły w Polskę. Nad morze, w góry i na Mazury. Na kolonie i obozy sportowe. Jednak w najbliższe wakacje nic nie będzie tak jak zawsze. Bo reżim sanitarny, bo ograniczenia, zakazy i nakazy. Organizatorzy letniego wypoczynku mieli bardzo mało czasu na jego przygotowanie.

Prognoza pogody na niedzielę 28 czerwca

W niedzielę zachmurzenie będzie zmienne, wstąpią również przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe w Warszawie 998 hPa.

Andrzej Duda kampanię wyborczą zakończy w Starym Sączu

Kandydaci walczący o fotel prezydenta jeszcze tylko przez pięć godzin mogą przekonywać, zachęcać i prosić o głosy wyborców. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda ostatni dzień kampanii rozpoczął od wyborczego spotkania w Wielkopolsce. Później udał się na Śląsk i stąd ma pojechać do Małopolski. Ostatnie przemówienie, tuż przed ciszą wyborczą ma wygłosić w Starym Sączu.