"Brudna strefa. Koronawirus w Polsce". Można już oglądać w Player.pl

Kończy się kolejny etap obostrzeń, ale nie kończy się pandemia. Jak radzi sobie z nią polska ochrona zdrowia? Jak wygląda walka o życie i zdrowie pacjentów i walka z własnym stresem i strachem. Kamery "Superwizjera" TVN z bliska pokazują pierwszą linię frontu. Materiał "Brudna strefa. Koronawirus w Polsce" można już oglądać na stronie Player.pl, a w środę 3 czerwca - emisja na antenie TVN o 21:00.

Prognoza pogody na poniedziałek 1 czerwca

Zachmurzenie w Polsce będzie kłębiaste, małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie i wschodzie kraju okresami duże z niewielkimi opadami deszczu. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Alarmujące dane na temat zabiegów onkologicznych. "To jest coś, co przeraża"

Dla chorych na raka pandemia COVID-19 okazała się katastrofą. W Polsce, z powodu zagrożenia epidemicznego, odwołano - według szacunków - od 40 do 49 procent planowanych zabiegów onkologicznych. Z ankiety przeprowadzonej przez brytyjskich naukowców wynika, że na całym świecie ten wskaźnik wynosi 37,7 procent zabiegów.

Bezpieczne plażowanie w czasie epidemii. Podano wytyczne

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny określił wytyczne dotyczące przebywania na plaży w czasie zagrożenia epidemicznego, ale sanepid nieco je zmodyfikował i już wiadomo, jak mogą wyglądać wakacje nad morzem.

Pies osiedlowym wandalem? Mieszkańcy podzieleni

Od kilku dni na jednym z osiedli w Chorzowie ktoś przebijał opony w samochodach. Żeby znaleźć sprawcę, policja zainstalowała kamery. Trop naprowadził policję na psa, ale nie wszystkich mieszkańców to przekonuje.

Prognoza pogody na niedzielę 31 maja

W niedzielę na południu, wschodzie i w centrum kraju wystąpią opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, północno-wschodni.

Pomysł resortu zdrowia. Ministerstwo rozważa masowe badania przesiewowe

Polskie służby sanitarne wciąż mają ręce pełne roboty, bo epidemia COVID-19 w Polsce wciąż się nie skończyła. W Wieluniu klientki fryzjerki, u której wykryto koronawirusa, objęto nadzorem sanitarnym lub kwarantanną. Po tym, jak koronawirusa wykryto u dwóch księży z Domu Zakonnego Sercanów, służby zaczęły szukać tych, którzy przyjmowali komunię świętą. Ministerstwo Zdrowia rozważa przeprowadzenie masowych testów przesiewowych.

Prognoza pogody na sobotę 30 maja

W sobotę na wschodzie, południu i w centrum kraju będzie pochmurno, pojawią się też opady deszczu. Poza tym w kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 17 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Polityczne rozgrywki wokół terminu wyborów

Wyborcze rozgrywki, a w nich wymiana zdań na linii Jarosław Kaczyński - Donald Tusk to tylko wierzchołek góry lodowej. Oficjalnie terminu wyborów prezydenckich wciąż nie ogłoszono, ale przynajmniej wiadomo co będzie, jak termin będzie inny niż 28 czerwca.

Krzywa zachorowań na COVID-19 nie spada. Eksperci ostrzegają, rząd uspokaja

Krzywa zachorowań na COVID-19 w Polsce wiąż nie ma tendencji spadkowej - wynika z danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia. Wykresy Polski i wykresy innych krajów znacznie się się różnią, natomiast każdy pokazuje dynamikę rozwoju epidemii. Sytuacja w Polsce budzi jednak obawy ekspertów co do luzowania kolejnych obostrzeń.

"Zdecydowanie mam dość ataków". Łukasz Szumowski z żoną rozważają ujawnienie jej majątku

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznaje, że rozmawiał ze swoją żoną o ujawnieniu majątku, bo ma już dość ataków politycznych. Posłowie opozycji dziś mówią już o trzystu milionach złotych dotacji dla firm powiązanych z rodziną ministra. Minister zdrowia mówi, że nie miał wpływu na ich przyznawanie, i pokazuje wykaz grantów, jakie jedna ze spółek powiązanych z rodziną Szumowskich otrzymała z NCBiR.

Zmiany klimatyczne dotykają również Polskę. "Można panikować"

- Jak oglądamy płonące lasy w Australii, to wydaje nam się, że nam to nie grozi. Przyjdzie fala upałów i zapłonie Puszcza Kampinoska na przykład, i wtedy zobaczymy, że to nie jest tak daleko - przekonuje ekspert PAN profesor Szymon Malinowski. Z powodu zmian klimatycznych Polsce grozi susza. W filmie dokumentalnym "Można panikować" profesor Malinowski przekonuje, by wziąć problem zmian klimatycznych na poważnie. Polskie miasta wychodzą z inicjatywą powstrzymania odwadniania Polski.

Prognoza pogody na piątek 29 maja

W piątek na południu i wschodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Poza tym w kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, północny w porywach do 50 km/h.

Rząd ogłosił terminy kolejnych etapów znoszenia restrykcji. "To nie oznacza końca epidemii"

Rząd ogłosił kolejne etapy luzowania restrykcji - w sklepach, kościołach, sporcie i rozrywce. Od soboty możemy zdjąć maseczki w miejscach publicznych, jeśli będziemy w stanie utrzymać dystans co najmniej dwóch metrów od innych osób. Między innymi w sklepach i komunikacji publicznej zasłanianie ust i nosa wciąż będzie obowiązkowe. Lekarze wzywają, by nadal być ostrożnym.

Kolejne oskarżenia pod adresem Łukasza Szumowskiego. Minister zdrowia odpowiada

Wciąż trwa polityczna burza w sprawie rodzinnego biznesu Szumowskich i wielomilionowych grantów dla firm, z którymi powiązani są brat i żona ministra zdrowia. Łukasz Szumowski zaprzecza, by używał swojej pozycji do zbijania majątku. Opozycja mówi, że jest krańcowym przykładem konfliktu interesów i że w swoich wyjaśnieniach mija się z prawdą.