Prognoza pogody na sobotę 22 maja

W sobotę zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami deszczu. W zachodniej części kraju burze. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Z obozu rządowego do opozycji. Profesor Maksymowicz dołącza do Polski 2050

Każdy poseł Zjednoczonej Prawicy jest teraz na wagę złota dla obozu rządzącego, bo sejmowa większość jest coraz mniejsza. Do ruchu Szymona Hołowni dołączył jeden z najbliższych do niedawna współpracowników Jarosława Gowina - profesor Wojciech Maksymowicz. Polska 2050 nie jest jeszcze znaczącą siłą w Sejmie, ale siła przekazu też ma swoją wartość.

Marian Banaś zapowiada kolejne doniesienia do prokuratury i kolejne kontrole

Prezes NIK zapowiada kolejne zawiadomienia do prokuratury po kontroli w sprawie wyborów kopertowych. Tym razem doniesienia mają dotyczyć kancelarii premiera. Opozycja przekonuje, że to sprawa nie tylko dla prokuratury, ale i Trybunału Stanu. Marian Banaś zapowiada też kolejne kontrole. Między innymi w sprawie elektrowni w Ostrołęce.

Od 1 czerwca przepisy mają bardziej chronić pieszych

Już od czerwca pieszy, który będzie się zbliżał dopiero do przejścia, będzie miał pierwszeństwo. Teraz zdarza się, że nie może go być pewny nawet na jezdni. Tylko w ciągu kilku ostatnich godzin doszło do wypadków, w których poszkodowani zostały między innymi dzieci.

Nowe zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi

Od 20 maja hulajnoga elektryczna to pojazd i tylko w wyjątkowych sytuacjach możemy jechać nią chodnikiem, ale nie szybciej niż poruszają się nim piesi. Co jeszcze koniecznie musimy wiedzieć o przepisach, które właśnie weszły w życie?

Prognoza pogody na piątek 21 maja

W piątek zachmurzenie w Polsce będzie małe i umiarkowane. Wzrastające na zachodzie, północy i w centrum kraju do dużego - z przelotnymi opadami deszczu. Na Pomorzu i Kujawach możliwe są burze z opadami. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 17 stopni Celsjusza w centrum kraju do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny.

Maleje liczba nowych zakażeń, liczba zgonów wciąż jest wysoka

Trzecia fala odpływa - liczba nowych zakażeń spadła od jej szczytu dziesięciokrotnie. Szpitale stopniowo otwierają się na pacjentów niecovidowych, a szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym ma wypisać ostatniego pacjenta w niedzielę i przejść do rezerwy. Cieszy, że wykonano już ponad 16 milionów szczepień, ale martwi, że liczba chętnych do zapisania się na szczepienie nie rośnie z każdym dniem.

TSUE wydał wyrok w sprawie pierwszeństwa prawa unijnego

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie pierwszeństwa prawa Unii. To wyrok dotyczący Rumunii, ale to również ważna wskazówka dla wszystkich unijnych sędziów. Orzeczenie przypomina także fundamentalną zasadę, która mówi, że nie wolno ograniczać niezawisłości sędziów.

Prognoza pogody na czwartek 20 maja

W czwartek na południu i zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu do 17 stopni Celsjusza na południu. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Polski Ład "podważa sens istnienia samorządów"

Samorządowcy mają coraz więcej pytań odnośnie rozdysponowywania środków z Polskiego Ładu. Apelują, by rząd usiadł z nimi do rozmów, a premier przedstawił jasne i konkretne kryteria, według których będą udzielane nowe subwencje.

Hektar cennego lasu za hektar czego? Projekt PiS budzi obawy ekologów

Hektar za hektar - to jedno z założeń nowego projektu ustawy, która ma regulować wycinanie drzew na terenach Lasów Państwowych na "cele strategiczne", czyli między innymi dotyczące rozbudowy infrastruktury drogowej i energetycznej. Za hektar lasu Lasy Państwowe miałyby dostawać hektar innego terenu. Nie tylko opozycja dostrzega wiążące się z tym zagrożenia.

Prognoza pogody na środę 19 maja

W środę zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami deszczu. W zachodniej części kraju burze. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Premier Morawiecki ruszył promować Polski Ład. "Koncert życzeń w terenie"

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki ruszył w trasę promującą Polski Ład. System podatkowy ma być sprawiedliwy, firmy mają pięknie rozkwitać, pensje mają rosnąć, a inwestycje dostaną impuls - mówi szef rządu. Politycy opozycji jednak przypominają o tych planach Prawa i Sprawiedliwości, które dotychczas nie zostały zrealizowane.