"Wiosenne porządki". Ireneusz Raś i Paweł Zalewski zostali wyrzuceni z PO

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o usunięciu z partii dwóch posłów: Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia. - To tylko wiosenne porządki - tłumaczy rzecznik partii Jan Grabiec. Zdaniem wielu polityków posłowie Zalewski i Raś mieli zostać usunięci za krytykę wobec linii partii i jej przewodniczącego Borysa Budki.

Prognoza pogody na niedzielę 16 maja

W niedzielę przelotne opady deszczu, a na zachodzie i wschodzie burze (10-30 mm) - możliwy grad. Temperatura maksymalna w dzień od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 20 stopni Celsjusza na wschodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach burzowych osiągający prędkość do 80 km/h, południowo-zachodni.

Nie milkną komentarze po raporcie NIK. "Nie jesteśmy państwem prawa"

Obywatele są zobowiązani do przestrzegania prawa, władzy ta zasada nie dotyczy - mówi prokurator Ewa Wrzosek. Rok temu odważyła się wszcząć śledztwo w sprawie tak zwanych wyborów kopertowych. Umorzono je po trzech godzinach. Z przedstawionego w czwartek przez Najwyższą Izbę Kontroli raportu dotyczącego wyborów prezydenckich z 10 maja 2020 roku wynika, że nie było podstaw prawnych do ich zorganizowania.

"Z wielką ulgą i satysfakcją szykujemy się do otwarcia". Restauratorzy czekają na gości

Właściciele restauracji, pubów, kawiarni, ale także klienci odliczają godziny do otwarcia ogródków restauracyjnych. Sobota 15 maja to początek luzowania obostrzeń dla branży gastronomicznej. Zgodnie z decyzją rządu również od soboty na zewnątrz nie trzeba będzie nosić maseczek. Dlatego eksperci apelują o zdrowy rozsądek i zwracają uwagę, że pandemia jeszcze się nie skończyła.

Hunter Biden opowiedział o swojej walce z uzależnieniami

W dzieciństwie przeżył rodzinną tragedię, zdobył wykształcenie i pracę, ale później długo walczył z uzależnieniami. Historia życia Huntera Bidena jest jak gotowy scenariusz filmu - z wątkami politycznymi. Z synem urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych rozmawiał dziennikarz "Faktów" TVN Piotr Kraśko. Cała rozmowa o 20:30 w TVN24.

Awaryjne lądowanie awionetki na autostradzie A1

Wystartował we Wrocławiu i leciał do Rzeszowa. Po drodze 34-letni pilot niewielkiego samolotu zwrócił uwagę na nieprawidłową pracę silnika. Mężczyzna bezpiecznie wylądował na autostradzie A1 niedaleko Częstochowy.

Prognoza pogody na sobotę 15 maja

W sobotę będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Pojawią się przelotne opady deszczu, a na zachodzie i południowym zachodzie wystąpią burze z opadami. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim do 20 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. W trakcie burz silny, w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

"W normalnym kraju Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji"

Raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie wyborów kopertowych jest dla premiera Mateusza Morawieckiego miażdżący. Zadaniem kontrolerów Izby ich przygotowanie były pozbawione podstaw prawnych. Do prokuratury trafiły dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. PiS mówi o kompromitacji NIK-u, opozycja chce dymisji premiera.

Senat decyduje w sprawie nowego RPO. "Większość jest bardzo krucha"

W czwartek w Senacie rozpoczęła się debata nad wyrażeniem zgody na powołanie Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Głosowanie w tej sprawie - jak zapowiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki - odbędzie się jeszcze w czwartek. Poseł PiS jest kolejnym kandydatem na stanowisko RPO.

Znaczny spadek liczby nowych zakażeń, wciąż niepokoi liczba zgonów

Dzienna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wyraźnie spada. W ciągu ostatniej doby odnotowano ponad trzy tysiące nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Jednak liczba zgonów nadal jest na bardzo wysokim poziomie. Od początku pandemii COVID-19 w Polsce łącznie zmarło ponad 70 tysięcy osób. Dlatego eksperci wciąż podkreślają, że trzeba się szczepić.

Prognoza pogody na piątek 14 maja

W piątek wystąpią przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie i w centrum pojawią się również burze. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 16 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 20 stopni Celsjusza w centrum kraju. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych osiągając prędkość do 80 kilometrów na godzinę.