Pytania o poparcie dla funduszu odbudowy w Senacie

Sejm wyraził zgodę na ratyfikację unijnego funduszu odbudowy, głosami posłów PiS, Lewicy i PSL. Teraz gra polityczna toczy się o Krajowy Plan Odbudowy, zapisy tak zwanej ustawy wdrożeniowej i przyjęcie ustawy ratyfikacyjnej w Senacie.

Prognoza pogody na czwartek 6 maja

W czwartek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu (1-6 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 10 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, południowo-zachodni. W górach zjawiska fenowe. Na Śnieżce i Kasprowym Wierchu porywy o prędkości do 120 km/h.

Trwa debata w sprawie ratyfikowania funduszu odbudowy

W Sejmie trwa debata w sprawie ratyfikowania funduszu odbudowy. Po debacie odbędzie się głosowanie, które dzieli polskich parlamentarzystów. Rozłam w fundamentalnej dla Polski sprawie powstał również w obozie Zjednoczonej Prawicy. Taka sytuacja nie miała miejsca, od kiedy Prawo i Sprawiedliwość - wraz z Porozumieniem i Solidarną Polską - przejęło władzę.

Opozycyjny podział w sprawie funduszu odbudowy. "Lewica ma swoje zdanie"

Dawno nic tak nie podzieliło opozycji, jak głosowanie na ratyfikacją funduszu odbudowy. Lewica przekonywała, że PiS przyjął jej warunki, więc nie było powodu, by go blokować. Koalicja Obywatelska i PSL dowodziły, że nie ma żadnych gwarancji, że PiS dotrzyma umowy w tej sprawie. Co więcej - takiej umowy po prostu nie spisano.

Polskę czeka jeszcze czwarta fala zachorowań? "Wpływu majówki jeszcze nie znamy"

We wtorek odnotowano w Polsce 2296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - choć to dane z ostatniego dnia majówki, to potwierdzają trend opadania trzeciej fali zachorowań. W jej szczycie w Polsce odnotowywano nawet 35 tysięcy nowych zachorowań dziennie. Eksperci przestrzegają jednak przed czwartą falą, która może wystąpić pod koniec czerwca.

Pierwszy dzień łagodzenia obostrzeń. "Po prostu rewelacja"

Po ponad 40 dniach znów otwarte zostały sklepy w galeriach handlowych. Wszystkie dzieci z klas 1-3 mogły też pójść do szkoły. W sobotę goście będą mogli zając połowę hotelowych pokoi, a za 11 dni będziemy mogli usiąść w ogródkach przy restauracjach. To, czy ten plan się zrealizuje, zależy od nas wszystkich.

Maturzyści podeszli do egzaminu z języka polskiego

We wtorek maturzyści zmierzyli się podczas egzaminu z językiem polskim. Do matury musieli przygotowywać się w wyjątkowych czasach. Koronawirus uniemożliwił im uczestniczenie w lekcjach w trybie stacjonarnym. 5 maja ma odbyć się egzamin z matematyki.

Studenci zarządzania wspierają starszych przedsiębiorców

Studenci zarządzania chcą uratować dorobek życia starszych przedsiębiorców, którzy sami nie poradziliby sobie z opanowaniem internetu. Studenci mają satysfakcję z wyników, a ich podopieczni mają satysfakcję, że wspiera ich mechanizm internetowej promocji.

Prognoza pogody na środę 5 maja

W środę zachmurzenie będzie zmienne. We wschodniej, centralnej i południowej części kraju, a pod wieczór także na Nizinie Szczecińskiej, wystąpi przelotny deszcz i burze. Temperatura wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

Prognoza pogody na wtorek 4 maja

We wtorek pogodnie. Tylko na zachodzie Polski, Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce opady deszczu (2-7 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr dość silny, w porywach osiągający prędkość do 55 km/h, południowo-zachodni. W górach zjawiska fenowe. Na Śnieżce i Kasprowym Wierchu porywy o prędkości do 120 km/h.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów i w niedzielę - z pucharem w rękach - wrócili do Polski. W tym sezonie wygrywali niemal wszystko, co mogli. Zwycięstwem w Lidze Mistrzów przeszli do historii.

"To są barwy, to jest sztandar, za który ludzie umierali"

2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w Świnoujściu na latarnię morską wciągnięto biało-czerwoną flagę o powierzchni 640 metrów kwadratowych. Flagi było także widać w większych miastach i mniejszych miejscowościach, na budynkach i samochodach.

Tak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy

Państwowy koncern Orlen przejmuje lokalne media, choć w kwietniu warszawski sąd okręgowy wstrzymał wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press. Jak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy i kiedy wszystkie władze w kraju - ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza - są w jednych rękach?