Odszedł Piotr Ryckowski. Dla nas to był po prostu Pitul

Wigilia to nie powinien być czas pożegnań, ale los chciał, że niespodziewanie właśnie teraz odszedł Piotr Ryckowski. Nie był naszym kolegą z pracy - był przyjacielem nas wszystkich. Życzliwym, z wielkim poczuciem humoru, wiedzą, doświadczeniem i profesjonalizmem telewizyjnego realizatora wizji. Bez niego ani "Fakty" TVN, ani "Fakty po Faktach" TVN24, ani wieczory wyborcze czy wydania specjalne programów TVN24 nie byłyby takie, jakie Państwo mogli obejrzeć. Za nami blisko 20 lat wspólnej pracy. Bardzo chcieliśmy zakończyć "Fakty" wspomnieniem z naszych archiwów.

Prognoza pogody na piątek 25 grudnia

W piątek, czyli w Boże Narodzenie, duże zachmurzenie, ale i przejaśnienia, opady deszczu przechodzące w czasie dnia w deszcz ze śniegiem i wieczorem w śnieg. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

COVID-19 zniszczył płuca strażakowi. 45-latek przeszedł przeszczep i wraca do zdrowia

Pana Tomasza uratował przeszczep płuc. Zaczęło się od gorączki i pozytywnego testu na COVID-19, a skończyło niemal całkowitym zniszczeniem płuc. Strażak nie będzie już gasił pożarów ani brał udziału w akcjach ratujących życie i zdrowie innych, ale dzięki lekarzom ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu żyje i będzie mógł - jak sam mówi - podjąć prace biurową.

Prognoza pogody na czwartek 24 grudnia

W czwartek na ogół będzie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni.

Prognoza pogody na środę 23 grudnia

W środę zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na południowy.

"Właśnie to szkodzi polskiemu papieżowi". Duchowni o słowach kardynała Dziwisza

Żeby uderzyć w papieża, trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali - mówi kardynał Stanisław Dziwisz w odpowiedzi na zarzuty pojawiające się po opublikowaniu reportażu TVN24 "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Stanisława Dziwisza". Jest kilka ważnych pytań do kardynała, ale na nie szczegółowo nie odpowiada. Ci, którzy je formułują, mówią wprost - im szybciej powstanie niezależna komisja, tym lepiej dla całego Kościoła.

Rafał Trzaskowski przesłuchany w sprawie wiecu

Policja sprawdza, czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie popełnił wykroczenia przeciwko przepisom porządkowym. Chodzi o wydarzenia z okresu kampanii wyborczej. W poniedziałek, zgodnie z wezwaniem, prezydent stolicy stawił się w komendzie.

Prognoza pogody na wtorek 22 grudnia

We wtorek w kraju będzie pochmurno i wystąpią opady deszczu, a na Suwalszczyźnie przejściowo deszcz ze śniegiem. W górach wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany i dość silny.

Nie tylko bezpieczeństwo. Co jeszcze może zyskać zaszczepiony w Polsce?

Polacy, którzy się zaszczepią, mają nie tylko uniknąć zakażenia, ale też różnych ograniczeń, limitów i kwarantanny obowiązujących nas w czasie pandemii. Nie będą musieli się do nich stosować, bo będą bezpieczni. Bezpieczne jest też szczepienie - potwierdza to tysiące tych, którzy już się zaszczepili.