Dwa wraki i tajemnicze skrzynie na dnie Bałtyku. "Mogą pochodzić z muzeum"

Misja Urzędu Morskiego w Gdyni potwierdziła, że na głębokości prawie 90 metrów w Bałtyku spoczywają obok siebie dwa wraki. Większy jest prawdopodobnie niemieckim transportowcem Karlsruhe, ale nie zostało to udowodnione. Ładunek nie został zbadany, ale za miesiąc kolejna misja może dać odpowiedź, co znajduje się na pokładzie.

Prognoza pogody na niedzielę 25 kwietnia

W niedzielę na wschód od linii Wisły wystąpią przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Prognoza pogody na sobotę 24 kwietnia

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu do 5 mm. Na północnym-wschodzie Polski opady deszczu ze śniegiem. Tylko na północnym-zachodzie kraju na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h.

Niepokojące dane o liczbie zgonów w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 12762 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Zmarły aż 694 osoby. To kolejna już doba, w której liczba zgonów jest bardzo wysoka. Wczoraj resort zdrowia informował o 740 zgonach. Była to największa liczba w Europie.

Kolejny dzień posiedzenia Izby Dyscyplinarnej w sprawie sędziego Tulei

Gdzie są instytucje europejskie? - pytał przed Sądem Najwyższym Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, a sędzia Tuleya walcząc o swoje prawa mówił o tchórzostwie prokuratury. Izba Dyscyplinarna nie jest uznawana przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości i przez Sąd Najwyższy. Ma się jednak wypowiedzieć, czy sędzia Igor Tuleya może zostać siłą doprowadzony na przesłuchanie.

Dużo chętnych do zaszczepienia się nadmiarowymi dawkami

Do punktów szczepień popołudniami przychodzi nowy typ pacjentów - pacjent polujący. Pod koniec dnia wolna dawka może się trafić. Zmieniły się przepisy i z takiej dawki każdy może skorzystać. Szkoda, że nie za bardzo chcą korzystać pacjenci powyżej 60. roku życia.

"Jest to coś nieprawdopodobnego, ile w ludziach jest empatii"

Widzowie "Faktów" TVN przyczynili się do tego, że Łukasz Berezak na pewno będzie miał nowy wózek. Pieniędzy starczy też na razie na rehabilitację. Niech Łukaszowi starczy teraz również sił. Jest niezwykłym człowiekiem, który przez całe życie pomagał innym.

Prognoza pogody na piątek 23 kwietnia

W piątek zachmurzenie w kraju będzie zmienne. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Po południu - na Podlasiu, Mazurach i Mazowszu - pojawić mogą się burze z opadami i porywami wiatru. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 11 stopni Celsjusza na zachodzie i 12 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie.

Raport WHO: Polska odnotowała w zeszłym tygodniu najwięcej zgonów w Europie

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił zmiany w obostrzeniach. Od poniedziałku 26 kwietnia w 11 województwach dzieci z klas 1-3 przejdą na nauczanie hybrydowe. Otwarte zostaną salony fryzjerskie i salony kosmetyczne. W pięciu województwach, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza - śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim - obostrzenia pozostają bez zmian. Choć dane o nowych zakażeniach pokazują, że z każdym tygodniem sytuacja w Polsce jest coraz lepsza, to wciąż niepokoi wysoka liczba zgonów. Według najnowszego raportu WHO Polska odnotowała w zeszłym tygodniu najwięcej zgonów w Europie.

Komentarze po konferencji Gowina. "Stoi trochę w rozkroku"

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada, że nie wyobraża sobie w Sejmie innej koalicji rządzącej niż Zjednoczona Prawicy. Jednocześnie wicepremier nie wyklucza przedterminowych wyborów. To stanowisko komentuje opozycja, która twierdzi, że wicepremier znów jest "w rozkroku".

"Za praworządność warto zapłacić każdą cenę"

Jej działalność zawiesił Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a Sąd Najwyższy kwestionował jej legalność, ale to właśnie Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego miała w środę zdecydować o ewentualnym doprowadzeniu siłą do prokuratury sędziego Igora Tulei. Wcześniej sąd apelacyjny orzekł, że sędziego wciąż chroni immunitet.

Prognoza pogody na czwartek 22 kwietnia

W czwartek w kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie burze. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych do 70 kilometrów na godzinę, z kierunku zachodniego.

Rząd ogłosił zmiany w harmonogramie szczepień

Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek o 9246 nowych zakażeniach koronawirusem. Trzecia fala epidemii opada, ale za jej przebieg płacimy dramatycznie wysoką cenę. Zmarło 601 osób. We wtorek rząd przedstawił nowy harmonogram rejestracji na szczepienia.

Tragiczny wypadek na S8. Jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w tragicznym wypadku do jakiego doszło na trasie S8 w Warszawie. Tir najpierw uderzył w bariery energochłonne, a potem w samochód osobowy. Naczepa stanęła w płomieniach. Przez kilka godzin trasa była zupełnie nieprzejezdna. Korki miały wiele kilometrów.