Prognoza pogody na czwartek 17 czerwca

W czwartek w Polsce będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej i 32 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Ciśnienie waha się.

Lidia Staroń wybrana przez Sejm na stanowisko RPO. Teraz czas na Senat

To już piąte podejście i trzeci wybrany przez Sejm kandydat na stanowisko Rzecznik Praw Obywatelskich. Lidia Staroń wygrała głosami Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, części Porozumienia i Konfederacji. Teraz kandydaturę Staroń musi jeszcze zatwierdzić Senat, gdzie niewielką większość ma opozycja.

Czesi złożyli wniosek o milionowe kary dla Polski

Spór w sprawie kopalni Turów wciąż trwa. Czesi poinformowali, że wysłali do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wniosek o milionowe kary dla Polski za niewykonanie obowiązku natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla w kopalni. Polski rząd zapowiada, że w tym tygodniu wyśle do Pragi delegację ministrów. We wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek zdjęła z porządku obrad informację o sytuacji w kopalni Turów, co skończyło się awanturą i słowami o "mentalności zdrajców".

Prognoza pogody na środę 16 czerwca

W czwartek będzie pogodnie, tylko na południu i południowym-wschodzie kraju wystąpią zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Niewykluczone burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie, 25 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 26 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr wschodni i północny będzie słaby i umiarkowany.

Rzeszów zdecydował. Konrad Fijołek wybrany prezydentem miasta

Nie będzie wyborczej dogrywki w Rzeszowie. Konrad Fijołek w starciu o fotel prezydenta zdobył ponad 56 procent głosów, Ewa Leniart niespełna 24 procent, Marcin Warchoł ponad 10 procent, a Grzegorz Braun ponad 9 procent. To wielki sukces opozycji i porażka Prawa i Sprawiedliwości, bo w czasie kampanii wyborczej do Rzeszowa przyjeżdżali politycy obozu rządzącego z wielkimi obietnicami i rządowymi pieniędzmi.

Kiedy inni mówią "klęska prawicy", wiceprezes Solidarnej Polski dostrzega coś pozytywnego

W wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa już w pierwszej turze zwyciężył kandydat opozycyjny Konrad Fijołek. Oboje kandydatów Zjednoczonej Prawicy sromotnie przegrało. W obozie rządzącym nie milkną komentarze o dzwonku alarmowym i klęsce prawicy, ale wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik stwierdził, że skoro ich kandydat zdobył ponad 10 procent głosów, to na takie same poparcie może liczyć jego partia w wyborach parlamentarnych.

Kaczyński i Kukiz ogłosili szczegóły porozumienia. "Liczę na owocną współpracę"

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński w poniedziałek na wspólnej konferencji przedstawili szczegóły dotyczące porumienienia w sprawie współpracy programowej. Kukiz i jego trzej posłowie poprą ustawy dotyczące Polskiego Ładu. W zamian partia władzy poprze inicjatywy Kukiz'15 między innymi o sędziach pokoju i ustawę antykorupcyjną. W sytuacji konfliktu z Porozumieniem Jarosława Gowina dla PiS-u liczy się każdy głos.

Czy kierowcy pamiętają o nowych prawach pieszych? "Zaczynają zwracać uwagę"

1 czerwca zmieniły się przepisy - także piesi zbliżający się do przejścia mają pierwszeństwo, nie tylko ci już na pasach. Można zwątpić w zdrowy rozsądek kierowców, patrząc na nagranie, które dostaliśmy na Kontakt24. Na przejściu dla pieszych w Szczecinie kobieta z wózkiem i dziewczynką przy boku miała problem z przejściem na drugą stronę ulicy. Część samochodów z dużą prędkością przejeżdżała przez przejście dla pieszych, zupełnie nie zwracając na nią uwagi.

Nowy obowiązek dla milionów Polaków. Wkrótce ruszą deklaracje dotyczące ogrzewania

Kto używa starego kopciucha, kto ogrzewa się piecem na gaz, drewno czy węgiel, a kto ma już fotowoltaikę - te informacje będą musieli przekazać gminom właściciele domów, spółdzielnie i wspólnoty. Jeśli informacje nie zostaną zgłoszone, może grozić im mandat nawet w wysokości pięciu tysięcy złotych. To część planu, dzięki któremu mamy oddychać czystym powietrzem.

Prognoza pogody na wtorek 15 czerwca

We wtorek na ogół pogodnie, tylko na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce przelotne opady deszczu (do 5 mm). Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 stopni Celsjusza na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

"Ulżyło nam, gdy okazało się, że Christian otworzył oczy i zaczął oddychać"

Duński piłkarz Christian Eriksen dostał zawału serca podczas sobotniego meczu Dania kontra Finlandia na Euro 2020. Na murawie kilkanaście minut trwała walka o jego życie. Konieczna była reanimacja, która przebiegła pomyślnie. Wzorowe było także zachowanie piłkarzy i medyków. Na razie życiu Eriksena nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale nie wiadomo, czy kiedykolwiek wróci do zawodowego sportu.

Co ze spotkaniem Duda-Biden? Rau: Amerykanie nie znaleźli czasu

W niedzielę zakończył się trzydniowy szczyt G7, w którym udział wziął prezydent USA Joe Biden. W poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie z amerykańskim przywódcą w roli głównej - szczyt NATO. Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w rozmowach, ale nie spotka się osobiście z Joe Bidenem. Jak przekazał minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, amerykański przywódca nie znalazł czasu na rozmowę.

Większe limity osób, mniej ograniczeń. Kolejne obostrzenia poluzowane

Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od niedzieli 13 czerwca więcej osób może być w kościołach, restauracjach i pojazdach komunikacji zbiorowej. Do obowiązujących limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione. Nowe regulacje dotyczą także instytucji kultury i rozrywki, w tym kin i teatrów, w których dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i napojów.

Lek na raka jajnika był i ma być refundowany, ale teraz jest "dziura". Pacjentka sprzedaje mieszkanie

Jeszcze do niedawna bardzo drogi lek na raka jajnika był refundowany w ramach dostępu ratunkowego. Od ponad miesiąca nie jest. To dramat pacjentów, bo miesięczna terapia tym lekiem kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Lek ma być wkrótce normalnie refundowany, ale do zakończenia formalności NFZ za niego pacjentkom nie zapłaci. Jedna pacjentka, prawniczka Beata Szepietowska, została przez to zmuszona do sprzedaży mieszkania.

"To jest ostatnia szansa wyboru Rzecznika. Inaczej będzie uzurpator"

To był brudny i okropny plan - mówi o działaniach Jarosława Gowina w sprawie wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich kandydatka popierana przez PiS. Senator Lidia Staroń żali się, że została wykorzystana i opowiada o kulisach wielkiej politycznej gry, która jeszcze się nie skończyła.

Kolejny weekend z mobilnymi punktami szczepień

Mobilne punkty szczepień stanęły w Zakopanem, Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i w Kluczach, gdzie znajduje się jedyna w Polsce pustynia. Podobną akcję prowadzi województwo śląskie. Mobilne punkty oferują jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Zaszczepić może się każdy, bez umawiania. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i stanąć w kolejce.

Niewidzialna rzeźba sprzedana za 15 tysięcy euro

Prawie 15 tysięcy euro za rzeźbę, której nie widać. Oferta była poważna, aukcja wiarygodna, kupujący też z kwi i kości, tylko rzeźba była taka, jakby jej nie było. Na rynku sztuki mówią, że to "prztyczek w nos".

Prognoza pogody na niedzielę 13 czerwca

W niedzielę na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne. Lokalnie mogą występować krótkotrwałe, przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie.