Niewidzialna rzeźba sprzedana za 15 tysięcy euro

Prawie 15 tysięcy euro za rzeźbę, której nie widać. Oferta była poważna, aukcja wiarygodna, kupujący też z kwi i kości, tylko rzeźba była taka, jakby jej nie było. Na rynku sztuki mówią, że to "prztyczek w nos".

Prognoza pogody na niedzielę 13 czerwca

W niedzielę na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne. Lokalnie mogą występować krótkotrwałe, przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie.

Iga Świątek awansowała do finału debla

Iga Świątek zagra w Paryżu w finale debla. Razem z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands dały popis waleczności, współpracy i wygrały półfinałowe starcie. Mecz o zwycięstwo w deblu odbędzie się już w niedzielę.

Prognoza pogody na sobotę 12 czerwca

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 10 l/m2. W centrum, na południu i wschodzie Polski burze z opadami do 30 l/m2. Możliwy grad. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach ma Wybrzeżu o prędkości do 70 km/h, w burzach silny do 90 km/h.

Duże zmiany w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Duże zmiany w znanym szpitalu w Łodzi. Niektórzy rodzice w końcu zobaczą swoje dzieci, niektórzy mężowie w końcu zobaczą swoje walczące o zdrowie żony. Jest zielone światło dla szpitalnych odwiedzin. Jest też warunek - każdy odwiedzający musi być zaszczepiony.

Prognoza pogody na piątek 11 czerwca

Na wschodzie i Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych, zachodni.

Burza po ataku hakerskim się na skrzynkę mejlową Dworczyka. Opozycja pyta o działania służb

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk, a także jego żona, padli ofiarami hakerów. Włamano się na ich prywatne konta mejlowe i społecznościowe. Minister Dworczyk zapewnia, że w jego skrzynce nie było poufnych informacji państwowych. Opozycja zwraca uwagę na to, że to nie pierwszy przypadek polityka obozu rządzącego, który w ostatnim czasie padł ofiarą cyberprzestępców.

Komisja Europejska w ogniu krytyki eurodeputowanych. Chodzi o praworządność

Parlament Europejski krytykuje Komisję Europejską za ociąganie się w egzekwowaniu zasady praworządności od państw członkowskich. Po raz kolejny w tym kontekście przywoływany jest przykład Polski i Węgier. Eurodeputowani naciskają, by Komisja Europejska zaczęła stosować tak zwany mechanizm praworządności, ale KE odpowiada, że czeka na wyrok TSUE w jego sprawie. Polska i Węgry zaskarżyły bowiem rozporządzenie, które ustanowiło mechanizm.

Wyprzedzał na pasach i omal nie potrącił dziecka. Policja zatrzymała kierowcę

W niedzielę po południu w Rędzinach volkswagen, nie zwalniając w ogóle przed przejściem dla pieszych, ominął lewym pasem stojące auta i zahaczył o dziecko jadące przez przejście na hulajnodze. Kierowca, który uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez policję. Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nigdy nie posiadał prawa jazdy.