Prognoza pogody na piątek 23 lipca

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na wschodzie, południu i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Kaszubach, Suwalszczyźnie i Podlasiu, 24 stopnie Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

"To nie tylko będzie wyrwa, to będzie klęska"

Po 1989 roku działacze Solidarności walczyli, by wolność i niezależność mediów to był w Polsce standard. Dlatego w interesie całego społeczeństwa jest, by tak pozostało. Zdaniem większości Polaków wolność mediów jest jedną z podstawowych wartości demokracji, a media powinny patrzeć politykom na ręce - wynika z sondażu Kantar dla TVN i TVN24.

Wieczorem głosowanie w sprawie ministra Czarnka

Debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla Przemysława Czarnka ma odbyć się późnym wieczorem. Od razu po debacie odbędzie się głosowanie. Odwołania ministra Czarnka chce opozycja, która podkreśla, że ma on na swoim koncie wiele kontrowersyjnych decyzji i wypowiedzi.

Prognoza pogody na czwartek 22 lipca

W czwartek będzie pogodnie w całej Polsce, ale na zachodzie oraz w Małopolsce, na Podkarpaciu i w Sudetach możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza w Krakowie do 25 stopni Celsjusza w Warszawie i Zielonej Górze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu.

Komisja Europejska stawia Polsce ultimatum. "Od początku ostrzegaliśmy"

Komisja Europejska stawia polskim władzom ultimatum w sprawie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rządzący mają czas do 16 sierpnia na zastosowanie się do orzeczenia TSUE, nakazującego zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W przypadku braku działań w tym kierunku, Polsce grozić będą kary finansowe.

"Społeczeństwo byłoby amputowane od wiedzy, od krytyki, od niezależności"

"Głównym celem projektu jest zmiana właściciela jednej z największych stacji prywatnych" - to opinia prawna Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie projektu ustawy anty-TVN. Projekt autorstwa posłów PiS jest w Sejmie, pod obrady może trafić już w środę, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, bo partii rządzącej brakuje głosów.

Przedstawiciel Departamentu Stanu USA odwiedził Kijów. W środę przylatuje do Warszawy

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiciel Departamentu Stanu USA Derek Chollet we wtorek złożył wizytę w Kijowie. W środę uda się do Warszawy, gdzie spotka się z przedstawicielami władz i społeczeństwa obywatelskiego. Tematy rozmów to między innymi wspólne zaangażowanie na rzecz wartości i instytucji demokratycznych. Derek Chollet będzie w czwartek gościem TVN24.

Pozorna walka PiS z nepotyzmem? PSL ujawnia listę 357 "tłustych kotów"

Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawili listę 357 nazwisk działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz ich rodzin, którzy zasiadają w zarządach lub radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa lub spółek córek spółek Skarbu Państwa. Lista to ciąg dalszy dyskusji o "tłustych kotach" i nepotyzmie w partii rządzącej.

Trzęsienie ziemi na Haiti, katastrofa górnicza w Chile. Tak reporterzy TVN relacjonowali najważniejsze wydarzenia ze świata

Od lat reporterzy TVN są w centrum najważniejszych wydarzeń, by historie ze świata opowiedzieć naszym widzom. To może być Ameryka Północna lub Południowa, Azja czy Afryka. Przez te lata udało nam się opowiedzieć między innymi o uwięzionych pod ziemią górnikach w Chile, o falach tsunami w Tajlandii, awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie czy trzęsieniu ziemi na Haiti.

Prognoza pogody na środę 21 lipca

W środę na północy kraju oraz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu wystąpią słabe, przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie - bez opadów, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wyniesie w całym kraju od 22 do 24 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, z północnego zachodu. Ciśnienie bez większych zmian.

PiS szuka większości dla ustawy anty-TVN, ale nawet Konfederacja ją krytykuje

Być może już w środę w Sejmie PiS podejmie próbę przegłosowania ustawy anty-TVN. Porozumienie Jarosława Gowina twierdzi, że w obecnym brzmieniu ustawy nie poprze. Jarosław Gowin zapowiedział zgłoszenie poprawki, która "zapewniłaby bezpieczeństwo funkcjonowania TVN". Dlatego PiS, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, szuka większości. Na celowniku są posłowie Konfederacji, Kukiz'15, część posłów z kręgu Jarosława Gowina, a nawet z Lewicy.

Małgorzata Manowska odmówiła zwołania Kolegium Sądu Najwyższego

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego odmówiła zwołania Kolegium Sądu Najwyższego. Domagała się tego grupa sędziów w związku z najnowszym postanowieniem TSUE dotyczącym Izby Dyscyplinarnej. Opozycja przypomina, że prezes Małgorzata Manowska to dawna współpracowniczka ministra Zbigniewa Ziobry.

Donald Tusk przemawiał w Gdańsku. "Nikt już w Polsce nie będzie sam wobec tej władzy"

Donald Tusk rozpoczął objazd po kraju od publicznego wiecu w rodzinnym Gdańsku. Mówił o solidarności, nieudolnej władzy i porządku na wzór Putina wprowadzanym przez rząd. Były premier zaapelował do prezesa PiS. - Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz, na udeptanej ziemi, wymienić się argumentami - powiedział. Zwrócił się także do Polaków: "nikt już w Polsce nie będzie sam wobec tego, co ta władza robi z ludźmi, z Polską i Polakami".

Zalania, podtopienia i szkody po burzach. Ubezpieczyciele już pracują

Po zalaniach i podtopieniach wskutek burz wiele rodzin liczy straty. Tylko w Głogoczowie na obejrzenie i wycenę strat czeka kilkaset domów. Na razie na konta poszkodowanych zaczęło wpływać po 6 tysięcy złotych gwarantowanej przez państwo pierwszej pomocy finansowej. Czekając na rzeczoznawcę, warto zbierać wszystkie związane z odbudową i renowacją paragony i faktury.

Sąd uznał, że to on wysadził apartamentowiec. Mateusz H. został skazany

Na sześć i pół roku więzienia skazał sąd Mateusza H., stwierdziwszy, że jest winny zarzucanych mu czynów. W lipcu 2018 roku Mateusz H. miał podpalić koparki na placu budowy osiedla apartamentowców w Bielsku-Białej, a także spowodować wybuch, który zniszczył jeden budynek. Nikomu nic się nie stało. Mateusza H. zatrzymano pół roku później. Zaczął być nazywany "ekoterrorystą".

Powstał nowy zawód medyczny: chirurgiczny asystent lekarza

Nowy zawód ma odciążyć chirurgów i być szansą dla pacjentów na krótszą kolejkę do zabiegu. Ministerstwo Zdrowia ustanowiło zawód chirurgicznego asystenta lekarza. Asystenci będą pomagać chirurgom podczas operacji. Do nowego zawodu mogą zgłaszać się pielęgniarki i ratownicy medyczni. Wszyscy będą musieli przejść dwuletnie przeszkolenie.

Prognoza pogody na wtorek 20 lipca

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. W Małopolsce i na Podhalu możliwe burze (suma opadu 10-20 mm, porywy wiatru o prędkości do 60-80 km/h). W całym kraju lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

"Bierzecie i narzekacie". Tak krzyczała druga osoba w państwie do wyborców

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w sobotę odwiedziła Otyń w województwie lubuskim, by promować założenia Polskiego Ładu. Jej przemówienie zostało zakłócone przez grupę osób demonstrujących przeciw PiS. Witek zareagowała na okrzyki, najwyraźniej zakładając, że osoby protestujące korzystają ze świadczeń socjalnych. - Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie - powiedziała do przeciwników PiS. - To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła - dodała Marszałek Sejmu.

Episkopat zachęca do szczepień. Przed niektórymi kościołami pojawiły się punkty

Przed katedrą we Wrocławiu oraz przed kilkoma kościołami na Podhalu stanęły w niedzielę mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19. To wspólna akcja samorządów i parafii, która ma zachęcić do zaszczepienia się. Zdaniem doktora Pawła Grzesiowskiego zaangażowanie "lokalnych autorytetów" może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania szczepieniami na COVID-19.