Najnowsze

Najnowsze

"Polska przeciw przemocy". Kto był, kogo zabrakło?

Ponad tydzień po Marszu Równości w Białymstoku i towarzyszącym mu aktom przemocy w tym samym mieście odbył się w tę niedzielę marsz SLD, Wiosny i Razem pod hasłem "Polska przeciw przemocy". W marszu nie wzięła udziału PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz'15. Nie było też polityków obozu rządzącego.

Opozycja chce znać dokładną liczbę lotów marszałka Kuchcińskiego

Opozycja żąda od marszałka Sejmu wyjaśnień w sprawie jego lotów rządowym samolotem z rodziną. Ile razy i z kim przez ostatnie lata latał Marek Kuchciński? Wciąż nie wiadomo. W jego deklarację, że przekaże bliżej nie określoną kwotę na cele charytatywne, też nie każdy musi wierzyć.

"Przerażające" warunki transportu krów. "Znaleziono trzy martwe zwierzęta"

Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zatrzymali dwie ciężarówki wiozące krowy z Litwy na Słowenię. Zwierzęta - jak mówią inspektorzy - przewożone były w przerażających warunkach. Zdaniem obrońców praw zwierząt taki długodystansowy transport staje się dla zwierząt "wielogodzinnym piekłem".

Prognoza pogody na niedzielę 28 lipca

W niedzielę na wschód od linii Wisły będzie pogodnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura wyniesie od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 33 stopni Celsjusza w centrum i na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie festiwalu Orle gniazdo

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim umorzyła postępowanie w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa na festiwalu Orle gniazdo. Decyzję tę może jeszcze zmienić prokuratura wyższego szczebla. Zdaniem śledczych z Piotrkowa Trybunalskiego materiały filmowe dostarczone prokuraturze miały nie być wystarczające do identyfikacji sprawców. Festiwal został zorganizowany w lipcu 2017 roku i pokazany w reportażu "Superwizjera" TVN w styczniu 2018 roku. W tym samym miesiącu prokuratura wszczęła śledztwo.

Ojciec i syn utonęli w morzu w Rewalu. Ratownicy znaleźli ciało 13-latka

Tragiczny finał poszukiwań w Rewalu. W sobotę ratownicy odnaleźli ciało trzynastolatka. Chłopiec utonął w Bałtyku. Wcześniej z morza wyłowiono ciało 42-letniego mężczyzny. Nastolatek prawdopodobnie był pod jego opieką. Do wody weszli po godzinach pracy ratowników i pomimo tego, że na plaży w tym rejonie powiewała czerwona flaga.

Loty marszałka Sejmu. Kuchciński zapowiada wpłatę na cele charytatywne

572 złote 40 groszy - tyle miał kosztować przelot jednego członka rodziny Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem w jedną stronę. Marszałek Sejmu w pisemnym oświadczeniu wytłumaczył, że członkowie jego rodziny nie mieli "możliwości opłacenia swojego lotu". Marek Kuchciński po kilku dniach od wybuchu afery zadeklarował jednak, że przekaże określoną kwotę pieniędzy na cele charytatywne.

"Kierunek jest oczywisty. Kolejne stany odchodzą od kary śmierci"

Amerykanista Marcin Wojciechowski wyjaśnił w "Faktach o świecie" TVN24 BiS, że różnice w postrzeganiu kary śmierci w Europie i USA wynikają m.in. z uwarunkowań historycznych. - Zakładało się, że ludzie, którzy są osadnikami (...) mają bronić się sami. Stąd zagwarantowane konstytucyjnie prawo do posiadania broni - mówił, wyjaśniając, że w środku kraju "nie było nacisku, by to państwo zapewniało bezpieczeństwo". Głównym elementem odstraszania miało być również nie to, że "na każdym rogu stoi policjant", ale to, że kara jest niezwykle surowa. Odnosił się do informacji, że Departament Sprawiedliwości USA przywrócił możliwość stosowania kary śmierci przez federalny wymiar sprawiedliwości. - Kara śmierci jest dozwolona w 29 stanach - przypomniał drugi z gości programu, Roman Rewald, prawnik, członek zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej. - Od 2000 roku populacja USA zmienia zdanie. Teraz większość jest przeciwko karze śmierci - zauważył. Zdaniem Wojciechowskiego "kierunek jest oczywisty". - Kolejne stany odchodzą od kary śmierci - zauważył.

Szczerski kandydatem na komisarza UE. "To jest po prostu kiepska kandydatura"

To jest po prostu kiepska kandydatura - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były szef MSZ i były eurodeputowany Dariusz Rosati, komentując kandydaturę szefa gabinetu prezydenta Dudy na stanowisko komisarza UE. - Mamy z Krzysztofem Szczerskim właściwie trzy problemy - stwierdził i wyliczył "on się do końca nie zna na UE", jest "eurofobem" i "z wykształcenia jest politologiem". - Polska polityka zagraniczna to katastrofa na wielu frontach - skomentował Rosati, odnosząc się do faktu, że Krzysztof Szczerski doradza prezydentowi w zakresie polityki zagranicznej. - Niezależnie od tego, w jakiej komisji będzie przesłuchiwany myślę, że będzie miał bardzo trudne zadanie, żeby przekonać słuchaczy, że on chce konstruktywnie pracować na rzecz silnej UE, bo po to jest Komisja Europejska - ocenił. - Gdyby rząd PiS zdecydował się na kobietę, byłoby o wiele łatwiej - skwitował.

Państwo na szlak, pies w aucie. "Baliśmy się, że się tam ugotuje"

Za głupotę właścicieli pies mógł zapłacić życiem. Na szczęście inni ludzie go zauważyli i uratowali. Właściciele wybrali się na wycieczkę nad Morskie Oko, a ponieważ psów tam nie wpuszczają, zostawili swoja bulterierkę w samochodzie na parkingu i poszli. Wycieczka była długa, słońce przypiekało...

Marszałek zabiera rodzinę na pokład rządowego samolotu. "Nic nadzwyczajnego"

A mogło być tak sympatycznie - wzdycha wicemarszałek Terlecki na wieść o tym, co go ominęło, czyli o licznych lotach marszałka Kuchcińskiego z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem. Lotach - jak słyszymy - służbowych, choć z rodziną na pokładzie. PiS zapewnia, że rodzina, czy koledzy, to nie problem, bo marszałek może podwieźć, kogo chce.

Prognoza pogody na sobotę 27 lipca

Sobota będzie pochmurna. Pojawią się też przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna od 29 stopni Celsjusza na zachodzie do 31 stopni Celsjusza w centrum kraju i na wschodzie. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Jego siła w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80-100 km/godz.

Kolejny wielki projekt w planach ojca Rydzyka. Zapłaci resort kultury

Od kiedy rządzi PiS, do fundacji, spółek i szkoły związanej z o. Tadeuszem Rydzykiem szerokim strumieniem płyną publiczne pieniądze. Dziennikarze portalu OKO.press wyliczyli, że od początku rządów PiS do podmiotów związanych z redemptorystą trafiło co najmniej 214 milionów złotych. Duchowny planuje kolejny wielki projekt: muzeum "Pamięć i Tożsamość", za który Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapłaci 117 milionów złotych.

RODO przeszkadza w publikacji list poparcia do KRS? "Mamy pewien problem formalnoprawny"

Mimo wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego Kancelaria Sejmu wciąż nie poinformowała, kto podpisał się na listach poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Opozycja pyta, dlaczego to taka ściśle strzeżona tajemnica, i czy ktoś się wstydzi swojego podpisu. W piątek na antenie TVN24 do tej sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Są przepisy takie jak ochrona danych osobowych - powiedział.

Poznań, Kraków, Wrocław, Kielce, Łódź. Marsze po zajściach w Białymstoku

Przeciw przemocy i nietolerancji. Na ulice wyszli mieszkańcy Poznania, Krakowa, Wrocławia, Kielc i Łodzi. Mówią, że to, co wydarzyło się w Białymstoku w sobotę, nie może przejść bez echa. W związku z Marszem Równości doszło wtedy do licznych aktów przemocy popełnianych przez chuliganów. Policja zidentyfikowała już ponad 100 osób, które miały dopuścić się naruszeń prawa.

Co najmniej sześć lotów marszałka z rodziną. Opozycja żąda dymisji

Tylko w tym roku marszałek Marek Kuchciński co najmniej sześć razy pokonał trasę Warszawa-Rzeszów rządowym samolotem. Nieraz na pokładzie byli członkowie jego rodziny. Opozycja mówi, że to skandal, żąda wyjaśnień, oddania pieniędzy podatników. Posłowie Sławomir Neumann i Sławomir Nitras w piątek złożyli wniosek o dymisję marszałka Sejmu.

Sucho w studniach i w rzekach. Brakuje skali na wodowskazach

Za sprawą działalności człowieka pogłębiają się zmiany klimatyczne i w efekcie wysychają rzeki. Niski stan Odry doprowadził do zamknięcia przepraw promowych m.in. w Milsku i Połęcku. W Narwiańskim Parku Narodowym jest tak płytko, że w części miejsc nie da się przepłynąć nawet kajakami. W Koniecpolu na Śląsku w studniach brakuje wody dla mieszkańców.