Najnowsze

Najnowsze

Mali pacjenci czekają. Dyrektor musiał podjąć dramatyczną decyzję

Chorzowski oddział onkologii i hematologii dziecięcej został zamknięty na trzy miesiące. Dyrekcja Szpitala postanowiła zawiesić działanie oddziału ze względu na brak lekarzy. Pacjenci zostali przeniesieni do innych placówek na Śląsku, ale liczą na to, że za kilka miesięcy będą mogli wrócić.

Kierowcy zaufali GPS-owi. A ten wskazał drogę przez Gubałówkę

Bezgraniczne zaufanie do nawigacji satelitarnej może zakończyć się niemiłą niespodzianką. Przekonało się o tym kilkuset kierowców, którzy w ostatnich dniach podróżowali w okolicach Zakopanego. GPS próbował wprowadzić ich na zamknięty odcinek drogi prowadzący przez Gubałówkę.

12-latka śmiertelnie porażona prądem na polu pszenicy w Sobótce

Dramatyczne zdarzenie w Sobótce w województwie świętokrzyskim. Matka z 12-letnią córką w środę wieczorem wracały do domu. Kiedy ich pies wbiegł w pole pszenicy, dziewczynka pobiegła za nim. Na ziemi leżał zerwany przewód elektryczny. 12-latka została porażona prądem. Zmarła mimo reanimacji.

"Niemal co trzeci dzień". Opozycja prześwietla loty Kuchcińskiego

Skoro marszałek Marek Kuchciński nie ujawnia szczegółów swoich lotów, posłowie opozycji chcą je zdobyć sami. Uzyskali dokumenty w Dowództwie Generalnym i Służbie Ochrony Państwa. Jak powiedział poseł PO Marcin Kierwiński, to zdarzały się takie miesiące, kiedy marszałek Sejmu podróżował niemal co trzeci dzień. Posłowie opozycji mówią, że marszałkowi zdarzały się też nagłe wyjazdy, a zdjęcia dowodzą, że podczas nich jeździł na nartach.

Listy KRS wciąż nie zostały ujawnione. "Wstrzymanie o charakterze czasowym"

Jak przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sędziowie, którzy poparli kandydatów do KRS, sami się ujawnili. Listy poparcia wciąż nie zostały ujawnione, wbrew prawomocnemu wyrokowi sądu, który ich ujawnienie nakazał Kancelarii Sejmu RP. - To jest tylko wstrzymanie o charakterze czasowym, tutaj nie ma mowy o kwestionowaniu - przekonuje Mazur. Kancelaria list nie ujawnia, powołując się na postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Opozycja protestuje. Politycy PiS-u odpowiadają, że opozycja może po raz kolejny zwrócić się do sądu. Opozycja pyta, co jest na tych listach takiego, że PiS tak bardzo gra na czas.

75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Szef MSZ Niemiec prosi o przebaczenie

W czwartek mija 75 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Godzina 17.00 to godzina W. To godzina, kiedy w stolicy, i nie tylko, rozbrzmiewają syreny i zatrzymuje się ruch uliczny. W ten sposób Polacy czczą pamięć niemal 200 tysięcy ofiar powstania. Premier Mateusz Morawiecki był w Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum odwiedził także szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas w towarzystwie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. Heiko Maas poprosił o przebaczenie.

"Nagła sytuacja" i instrukcja HEAD. A potem zdjęcia marszałka na nartach

W czasie misji oficjalnej, w trybie sytuacji nagłej, na Twitterze marszałka Sejmu pojawiły się zdjęcia z memoriału w narciarstwie wysokogórskim, dzień później, 3 lutego można zobaczyć Marka Kuchcińskiego na narciarskiej wycieczce w Połoninie i dzień przed powrotem do Warszawy, na spotkaniu ze starostą powiatu bieszczadzkiego. Mimo takich przykładów marszałek nadal nie zabiera osobiście głosu w sprawie swoich lotów rządową maszyną z członkami rodziny. Opozycja domaga się dymisji.

"Jesteśmy u progu rewolucji, w której nasze ciała będą mogły być doposażane w dodatkowe funkcje"

Będzie można aktami woli sterować różnego rodzaju urządzeniami i ewentualnie komunikować się z otoczeniem. To jest jeszcze przyszłość - powiedział w "Faktach o Świecie" profesor Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej, komentując testy urządzenia, które czyta myśli. Profesor zaznaczył, że "nie chcemy, by człowiek był przybudówką do maszyny", ale "człowiek z czipem w mózgu to będzie kawałek cyborga". - Perspektywy rysują się naprawdę imponujące - ocenił profesor. - Ludzi, którzy mają zainstalowane takie płytki jest co najmniej 60 na całym świecie - stwierdził ekspert ds. neuronawigacji Paweł Soluch i dodał, że potrafią oni ramieniem robotycznym sięgnąć po jakiś przedmiot. - Jesteśmy u progu kolejnej rewolucji, w której nasze ciała będą mogły być doposażane w różnego rodzaju czipy i dodatkowe funkcje. Z resztą to się już dzieje - ocenił.

Prognoza pogody na czwartek 1 sierpnia

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie bez opadów, ale w pozostałych regionach kraju pojawią się przelotne opady deszczu, a miejscami - na zachodzie i południu - nawet burze i grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii i Wybrzeżu Gdańskim, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany. W porywach jego prędkość może osiągnąć 90 km/h.

Senat o 500 plus dla niepełnosprawnych. Zmieniono poprawkę opozycji

Senat zajmował się w środę ustawą wprowadzającą świadczenie 500 plus dla osób niepełnosprawnych. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości usunęli poprawkę PO, którą przez przypadek posłowie PiS przyjęli w Sejmie. Poprawka poszerzała grupę osób, która mogłaby się ubiegać o świadczenie. Sami niepełnosprawni w środę pojawili się przed budynkiem Sejmu, domagając się całkowitego zniesienia kryterium dochodowego.

Zmieniały się miejsca, jest nowa nazwa. Festiwal Owsiaka gra od 24 lat

Miał być podziękowaniem dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z czasem stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Do Kostrzyna nad Odrą przyciąga co roku tysiące osób. To Pol'and'Rock Festival – święto przyjaźni, miłości i muzyki. Choć w ciągu 24 lat zmieniło się wiele - w tym sama nazwa festiwalu, który przez długi czas był znany jako Przystanek Woodstock - to idea pozostała taka sama,