Najnowsze

Najnowsze

Najmniejszy plac zabaw w Polsce? "To kojec"

Na nowym osiedlu we Wrocławiu, zbudowano prawdopodobnie najmniejszy plac zabaw w Polsce, który ma wielkość jednego miejsca parkingowego. Developer przekonuje, że plac zabaw powstał zgodnie z przepisami, a nadzór budowlany go zaakceptował.

Prognoza pogody na piątek 15 listopada

W piątek na północy i wschodzie kraju będzie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu. Poza tym przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 14 stopni Celsjusza w centrum kraju do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na zachodnie w porywach do 60 km/h.

Budynki grożą zawaleniem. Lokatorzy odmawiają wyprowadzki

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łodzi orzekł, że 17 budynków grozi zawaleniem. Wojewoda nakazał natychmiastową wyprowadzkę mieszkańców, ale nie wszyscy mają na to ochotę. Czas nagli, bo kamienice w każdej chwili mogą runąć. W tej sytuacji miasto zdecydowało się na radykalny ruch i skierowało wobec opornych lokatorów sprawy do sądu.

Nowe informacje w sprawie zabójstw kobiet w Kołobrzegu

Nowe ustalenia w sprawie oskarżonego mężczyzny z Kołobrzegu. Śledczy w czerwcu znaleźli szpadel i siekierę, na których było DNA ostatniej ofiary Mariusza G. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie trzech kobiet. Ale niewykluczone, że ofiar mogło być więcej. Według prokuratury mężczyzna mógł także liczyć na pomoc dwóch innych osób.

Trzynasta emerytura z funduszu dla niepełnosprawnych? "Jestem tu po to, żeby zapobiec grabieży"

Trzynasta emerytura ma być sfinansowana z pieniędzy przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. W środę posłowie PiS złożyli projekt, zakładający zmianę nazwy Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na Fundusz Solidarnościowy. Za zmianą nazwy idzie też zmiana założeń. Pieniądze mają pokryć wyborczą obietnicę jednorazowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów.

Światowy Dzień Cukrzycy. Specjaliści zachęcają do badań

Bywa podstępna i śmiertelnie groźna. Co 10 sekund ktoś umiera z powodu powikłań cukrzycy. Można z nią żyć, tylko jest jeden warunek - trafna i szybka diagnoza. Specjaliści przypominają o tym w Światowym Dniu Cukrzycy. Ponad pół miliona osób w Polsce choruje, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy.

Za prąd zapłacimy jednak więcej? Prognoza NBP

Po kampanijnych obietnicach czas na powyborczą rzeczywistość. W najnowszej prognozie Narodowy Bank Polski przewiduje, że w kolejnych latach wzrosną ceny energii. Przeciętny odbiorca w skali roku może zapłacić za prąd o 8 procent więcej. To może oznaczać, że droższe będą także usługi czy żywność.

Marek Ast przewodniczącym komisji sprawiedliwości

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast został przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Ast został wybrany jednogłośnie - głosowało za nim 26 członków wchodzących w skład komisji.

Ma 17 lat, jest sportowcem, musiał mieć przeszczep płuc. "Nigdy czegoś tak piekielnego nie widziałem"

W Stanach Zjednoczonych nie milknie dyskusja na temat szkodliwości palenia e-papierosów. Ostatnim głośnym przykładem jest przypadek 17-letniego licealisty, który musiał przejść przeszczep płuc. Zdaniem lekarzy jedyną przyczyną choroby nastolatka było korzystanie z elektronicznego papierosa. Oficjalnie w Stanach Zjednoczonych zarejestrowano ponad 2000 przypadków chorób płuc wywołanych przez e-papierosy.

TSUE wydał wyrok w sprawie izraelskich produktów

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że izraelskie produkty pochodzące ze stref okupowanych powinny być przy imporcie do Unii Europejskiej specjalnie oznaczane. Sprawa jest jednak bardzo skomplikowana i wzbudziła w Izraelu ogromne protesty. Przeciwko takiemu orzeczeniu była też Polska. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"To jest trucizna, niezależnie od tego, jak to nazwiemy"

Jeśli ktoś wierzy w to, że używając e-papierosa wchłania tylko nikotynę, to jest w wielkim błędzie. W gazie, który wytwarza się w czasie palenia e-papierosa, jest kilkadziesiąt substancji chemicznych o wcale nie mniejszym działaniu toksycznym niż w zwykłym papierosie - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Paweł Grzesiowski z Centrum Medycyny Zapobiegawczej. Skomentował w ten sposób ostatnie doniesienia na temat szkodliwego wpływu e-papierosów na organizm. - To jest trucizna, niezależnie od tego, jak to nazwiemy - dodał. - E-papierosy nie są, jak pierwotnie sądzono lepsze, tylko gorsze (od zwykłych papierosów - przyp. red.). To jest absolutny regres - stwierdził drugi gość programu Robert Rutkowski, terapeuta uzależnień.

Zerwane dachy i powalone drzewa. Silny wiatr na Podhalu

Prawie 200 km/h na Kasprowym Wierchu, a 100 km/h w Zakopanem - taka była prędkość wiatru, który zrywał dachy, przewracał drzewa, niszczył linie energetyczne i próbował porwać stragany z Gubałówki. Porywy wiatru ciągle są bardzo mocne.

Prognoza pogody na czwartek 14 listopada

W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na krańcach zachodnich kraju na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr przeważnie słaby i zmienny. Ciśnienie będzie rosło. W południe w Warszawie 1000 hPa.

Nadchodzi 7. edycja Wings for Life World Run. Zapisy na imprezę już ruszyły

Choć do startu siódmej edycji Wings for Life World Run jeszcze kilka miesięcy, to już 13 listopada wystartowały zapisy na imprezę. 3 maja 2020 roku przed samochodem pościgowym będzie uciekać 100 tysięcy osób na całym świecie. Ten, kto chce wystartować w Poznaniu, musi się spieszyć, bo prawie połowa pakietów już została sprzedana. Cały dochód z biegu przeznaczony zostanie na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.