Najnowsze

Najnowsze

Miasta rywalizują o najwyższą frekwencję wyborczą

Obok walki o mandaty do Sejmu i Senatu toczy się też walka o frekwencję wyborczą. Włodarze polskich miast rywalizują o najwyższy procent wyborców, którzy skorzystają ze swego prawa i zagłosują. Słychać zachęty, padają też obietnice.

Nie cichną pytania o kamienicę Mariana Banasia

Szef NIK przekonuje, że nie wiedział, komu wynajmuje swoją kamienicę, nie wiedział też, że to kryminalista. Marian Banaś zapewniał również, że nie miał pojęcia o tym, co dzieje się w kamienicy. Okazuje się, że wszyscy wokół wiedzieli. A sąsiedzi wręcz bali się najemcy, który potrafi ich nawet zaatakować gazem.

"Każde słowo, które wybrzmiało, było ważne"

Przedwyborcza debata w TVN24 osiągnęła rekordową oglądalność. Przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych odpowiadali na pytania w kilku blokach tematycznych. Było o ochronie zdrowia, smogu, gospodarce i praworządności. Padały konkretne liczby, i nie obyło się bez polemiki między uczestnikami debaty.

Ostatnie odliczanie. Do ciszy wyborczej pozostało niewiele czasu

Już w niedzielę, po dobie bez agitacji politycznej, będziemy mogli ruszyć do urn wyborczych. Lokale zostaną otwarte 13 października o godzinie 7.00. To już niewiele czasu na przekonanie wyborców, ale komitety po debacie w TVN24 ruszyły w teren, by przedstawiać kolejne propozycje.

Głosowanie na Wyspach? Polacy idą na rekord

W niedzielę w Polsce odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Głosować będzie można nie tylko na terytorium Rzeczypospolitej. Cztery lata temu, za granicą zagłosowało prawie 200 tysięcy Polaków. Najwięcej głosów oddano w Wielkiej Brytanii. Jak jest w tym roku?

Wyświęcanie żonatych mężczyzn na odległych terenach? "Kościół nie może pozostać bierny i zamknięty"

Celibat w Kościele katolickim to jeden z tematów, wokół których od dawna trwają wielkie dyskusje. Na odległych, trudno dostępnych terenach wiernych jest niewielu, a księży po prostu brakuje. Często niektóre ich obowiązki przejmują obecne na miejscu siostry zakonne. Zdaniem duchowych z Ameryki Południowej wyświęcanie mężczyzn posiadających rodziny mogłoby być dobrym rozwiązaniem. Nad rozwiązaniem tego problemu pracuje zebrany w Watykanie synod poświęcony Amazonii.

"Chiny mogą dyktować warunki, bo są ogromnym rynkiem"

Chińczycy są coraz bardziej dumni z tego jak wiele udało im się osiągnąć i są coraz bardziej świadomi tego, jak wielkim i ważnym rynkiem są - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Leszek Ślak z Instytutu Badań Chin Współczesnych i portalu chiny24.com. Skomentował w ten sposób problemy NBA i klubu Houston Rockets po wpisie jednego z działaczy. - Chiny mogą dyktować warunki, bo są ogromnym rynkiem z ogromnym potencjałem - dodał Rafał Tomański, były korespondent PAP w Pekinie.

Model rodziny według byłego ministra. "Opowiada głupoty"

Żłobki i przedszkola to spuścizna po komunie i Platformie - mówi były minister Jan Szyszko i kreśli model zdrowej rodziny, której żadne przedszkole nie będzie potrzebne: mężczyzna pracuje, kobieta rodzi i wychowuje dzieci. Te słowa padły w niedzielnej debacie w Pruszkowie.

"Jak prawdziwy strażak ruszył na płonący samochód"

Robert Biedroń, płonący samochód i dziecko, któremu lider Wiosny spieszy na ratunek. Strażacy najpierw go publicznie pochwalili i nazwali bohaterem, teraz jednak nabrali wody w usta. Bo w kampanii nawet prawdziwy pożar staje się polityczny.

Prognoza pogody na środę 9 października

W środę wystąpią przelotne opady deszczu, na wschodzie o charakterze ciągłym. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego, umiarkowany. W porywach do 50 km/h.

Sopocki ratusz testuje nowy system. Będzie zliczał uśmiechy

Sopocki urząd miasta testuje nową metodę badania satysfakcji swoich petentów. Jako pierwszy w Polsce stawia specjalne urządzenia, które zliczają uśmiechy na twarzach. Elektroniczne czujniki będą analizować mimikę twarzy nie tylko interesantów, ale i obsługujących ich urzędników.

Drugie podejście Wojciechowskiego. Polski kandydat z poparciem komisji PE

- Język ojczysty daje więcej pewności siebie - tłumaczy Janusz Wojciechowski. Polak zrezygnował z udzielenia odpowiedzi po angielsku przed komisją Parlamentu Europejskie. I to był zdecydowanie dobry ruch. Bo powtórne przesłuchanie przed europosłami poszło mu zdecydowanie lepiej niż poprzednie. W jego odpowiedziach znalazło się więcej konkretów i szczegółów, dzięki czemu komisja do spraw rolnictwa daje mu zielone światło na objęcie teki unijnego komisarza.

Lech Wałęsa: chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL: nie zabiegaliśmy o to

Choć wpis zniknął, to nie milkną komentarze po deklaracji Lecha Wałęsy. "Proszę publicznie PO o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza" - napisał były prezydent, który jeszcze w niedzielę na konwencji wyborczej w Warszawie deklarował poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. - Nie zabiegaliśmy o to - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz.