"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą

Źródło:
Fakty TVN
"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą
"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą
Jan Błaszkowski/Fakty TVN
"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocąJan Błaszkowski/Fakty TVN

W Nowym Dworze Gdańskim ktoś z jadącego samochodu wyrzucił ciężarną suczkę. Na szczęście stało się to na oczach rodziny wracającej z majówki, która od razu ruszyła na pomocą. Suczka trafiła do schroniska w Elblągu, a jej właściciela, który takiego bestialstwa się dopuścił, szuka policja.

Pani Iwona Kaszczyc-Wawrzyniak z rodziną wracała z majówki na Mierzei Wiślanej, kiedy zauważyła, jak jeden z kierowców wyrzuca małego psa z jadącego samochodu. - Wyjeżdżając z Nowego Dworu Gdańskiego zauważyliśmy, że zwolnił samochód, otworzył drzwi i z tych drzwi został wyrzucony mały pies. Samochód dalej odjechał - relacjonuje kobieta.

Kobieta nie wahała się ani chwili. Na rondzie zatrzymała auto, zablokowała ruch i z przejeżdżającymi ratownikami medycznymi ocaliła porzuconą suczkę. - Każde życie zasługuje na równe traktowanie - podkreśla ratownik medyczny Damian Porada z Ratownictwa Medycznego Monblu w Gdańsku.

ZOBACZ TEŻ: Ich matkę potrącił samochód, na świat przyszły przy drodze

Ratownicy wezwali policjantów i pracownika schroniska dla zwierząt w Elblągu, który zabrał porzucone zwierzę. Widać było, nawet bez badania USG, że suczka za kilka dni się oszczeni. - Poprzedni właściciel na pewno był świadomy tego, że suczka jest w wysokiej ciąży i chciał pozbyć się problemu - uważa Anna Gołębiewska, lekarka weterynarii.

Pracownicy schroniska nie raz przygarniali już zwierzęta w podobnym stanie, bo ich właściciele nie chcieli karmić szczeniaków.

We Wrocławiu powstał Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt
We Wrocławiu powstał Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt

"Bardzo lubi przebywać z człowiekiem"

Porzucona suczka od pierwszych chwil w schronisku pokazuje, że zasługuje na lepszy dom niż klatka z kratą. - Nazwaliśmy ją Adora, bo jest bardzo adorująca. Bardzo lubi przebywać z człowiekiem - mówi Paulina Spoczyńska ze Schroniska OTOZ Animals w Elblągu.

Trudno suczki nie kochać, a jeszcze trudniej zrozumieć, jak można było po prostu wyrzucić ją z samochodu. - Na pewno będziemy szukać winowajcy. Ogłosimy pieska na stronach internetowych, więc może ktoś znał lub widział właściciela - zapowiada Monika Pawlak ze Schroniska OTOZ Animals w Elblągu.

CZYTAJ TAKŻE: Akcja schroniska zakończona sukcesem. Kilkadziesiąt psów zaadoptowanych na stałe

Policjanci już znają prawdopodobna markę auta, którym poruszał się sprawca. Teraz analizują zapisy monitoringu z pobliskich kamer. - Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że porzucenie zwierzęcia to jest jedna z form znęcania się - zaznacza mł. asp. Karolina Figiel z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

"Bieg na sześć łap", który odbył się w sobotę w schronisku w Elblągu, jest okazją, by każdy chętny mógł wziąć bezdomne zwierzę na spacer. Adora po kwarantannie ma szansę na dużo więcej. - Jak znajdzie dobry dom, to na pewno zaakceptuje ludzi i będzie jej o wiele lepiej niż u tych, którzy ją wyrzucili - mówi Klara Barańska, która wzięła udział w wydarzeniu.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Zniesienie karania za pomoc w aborcji, a potem legalna aborcja do 12. tygodnia, składka zdrowotna dla przedsiębiorców, kredyty mieszkaniowe i związki partnerskie. Wielu wyborców Koalicji 15 października czeka na realizację obietnic, ale prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że nie warto tracić wyborców po to, żeby utrzymywać koalicję.

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Źródło:
Fakty TVN

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Ponad 7 tysięcy kierujących po alkoholu - to bilans policyjnych kontroli tylko w lipcu. Kierujących pod wpływem nie odstrasza nawet możliwość konfiskaty samochodu. We wtorek rząd miał zająć się ewentualnymi zmianami w przepisach dotyczących odbierania pojazdów pijanym kierującym, ale dyskusję odroczono co najmniej do końca wakacji. Premier zlecił przygotowanie raportu na temat skutków obowiązujących przepisów.

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Sejmie przepadł pierwszy z projektów aborcyjnych. Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula mówiła w "Faktach po Faktach", że trzeba teraz "mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe, a co nie". - Dzisiaj jeszcze sięgnęłam do umowy koalicyjnej, bo tą umową niektórzy politycy wewnątrz koalicji 15 października się zasłaniają, a tam mamy jasno zapisane, że kobiety mają prawo decydować - dodała.

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Źródło:
TVN24

- Pan prezydent nie był o tym poinformowany ani nikt z Kancelarii Prezydenta. To są decyzje ambasadora Marka Magierowskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta. Odniósł się w ten sposób do żądania, jakie ambasador w USA postawił w związku z tym, że MSZ wzywa go do kraju.

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Źródło:
TVN24

W piątek w stolicy Francji na Sekwanie odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Szczegóły uroczystości nie są znane, a organizatorzy utrzymują wszystko w tajemnicy. Także to, jaka artystka wystąpi podczas ceremonii. Pojawiają się jednak spekulacje, że może to być Celine Dion. Kanadyjska piosenkarka o francuskich korzeniach kilka lat temu zniknęła ze sceny ze względów zdrowotnych.

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS