Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Źródło:
Fakty TVN
Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami
Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami
Maciej Mazur/Fakty TVN
Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjamiMaciej Mazur/Fakty TVN

Wpadli do banku w Gdańsku z pistoletem na wodę i zagrozili, że to jest napad. Po chwili jednak dodali, że to żart, ale zrobiło się poważnie, kiedy do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Konsekwencje też będą poważne, bo w grę wchodzi grzywna albo nawet areszt. Jak informują służby, takie "żarty" zdarzają się coraz częściej.

Do banku w centrum Gdańska weszło dwóch mężczyzn. Zaczęli jak zwykli klienci, ale jeden z nich postanowił spłatać figla i wyciągnął plastikowy pistolet na wodę.

- Skierował w stronę jednego z pracowników pistolet-zabawkę, po czym powiedział, że jest to napad. Oczywiście po chwili dodał, że to jest żart, natomiast procedura napadowa została już uruchomiona - informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

ZOBACZ TEŻ: "Żart" nikogo nie rozśmieszył, pasażer z mandatem został na lotnisku

Mężczyźni wyszli z banku, ale daleko nie zaszli, bo po kilku minutach leżeli na chodniku. Zostali skuci i zawiezieni na komisariat, gdzie tłumaczyli się ze swojego "żartu". Konsekwencje mogą być niezbyt śmieszne. W grę wchodzi grzywna albo nawet areszt.

- Takie miejsca jak bank czy lotnisko to nie są miejsca na tego typu żarty - podkreśla Chrzanowski

Lotnisko Chopina w Warszawie będzie rozbudowane. "To nie jest konkurencja dla lotniska w Baranowie"
Lotnisko Chopina w Warszawie będzie rozbudowane. "To nie jest konkurencja dla lotniska w Baranowie"Marzanna Zielińska/Fakty TVN

"Powiedziała, że ma bomby i narkotyki w bagażu"

Podobne wydarzenie miało miejsce na lotnisku w Poznaniu podczas odprawy pasażerów odlatujących do Londynu. - (Mężczyzna - przy. red.) powiedział, że ma w bagażu granaty. Na miejscu natychmiast znaleźli się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej, którzy szczegółowo sprawdzili bagaż mężczyzny - relacjonuje mjr Andrzej Jóźwiak z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Niczego podejrzanego w bagażu nie było mężczyzny nie było, ale nie obyło się bez konsekwencji. - 32-latek otrzymał 300-złotowy mandat, a kapitan samolotu zdecydował, że nie wpuści go na pokład - informuje Jóźwiak.

CZYTAJ TAKŻE: Czego nie wolno robić na lotnisku? Ważny jest nie tylko bagaż

Zasadniczo pasażerowie znają "reguły gry", ale takie "żarty" czasami się zdarzają. - 54-letnia mieszkanka Warszawy podczas odprawy powiedziała, że ma bomby i narkotyki w bagażu - informuje Jóźwiak. Kobieta leciała na wakacje do Egiptu. Podróż skończyła się jednak w Warszawie. Pani dostała też 500 złotych mandatu.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Gdańsku

Pozostałe wiadomości

W Pobłociu w powiecie słupskim doszło do dramatycznej sytuacji na przejściu dla pieszych. Kierowca omal nie zabił trójki dzieci. Twierdzi, że ich nie widział. Eksperci przyznają, że do takich zdarzeń dochodzi znowu coraz częściej.

Chwile grozy na przejściu dla pieszych. "Dziękowałam Bogu, że nasze dzieci po prostu żyją"

Chwile grozy na przejściu dla pieszych. "Dziękowałam Bogu, że nasze dzieci po prostu żyją"

Źródło:
Fakty TVN

Metoda na wnuczka tym razem nie wypaliła. W tym przypadku to była metoda na wnuczkę, której emerytowany policjant nie miał. Próbowali wyłudzić od niego 80 tysięcy złotych, ale on pokierował rozmową po swojemu i był w tym świetny.

Oszuści próbowali metodą na wnuczkę nabrać emerytowanego policjanta, ale się nie dał

Oszuści próbowali metodą na wnuczkę nabrać emerytowanego policjanta, ale się nie dał

Źródło:
Fakty TVN

Jak oddłużyć tonące w długach szpitale powiatowe? Najpierw trzeba mieć plan i Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że go ma. Są konkretne punkty tego planu i 19 miliardów złotych, które ma pomóc je zrealizować. To pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy dla tych szpitali, które zaczną reformę. Reforma polega na tym, żeby położone blisko szpitale nie powielały usług, które udzielają.

Szpitale powiatowe mają dzielić usługi, a nie mieć każdy wszystkie oddziały. To plan ratunkowy

Szpitale powiatowe mają dzielić usługi, a nie mieć każdy wszystkie oddziały. To plan ratunkowy

Źródło:
Fakty TVN

Rząd musi się mierzyć z protestem Związku Leśników Polskich (ZLP), żądaniami dymisji ministry klimatu Pauliny Hennig-Kloski, wycofania moratorium na wycinkę drzew oraz szacunku do ich zawodu. Na drugim biegunie są ekolodzy i ich kontrmanifestacje. Rządzący już w kampanii wyborczej obiecywali, że uchronią przed wycinką 20 procent najcenniejszych polskich lasów i zreformują Lasy Państwowe.

Leśnicy protestują przeciwko ograniczeniu wycinki lasów. Z ich postulatami nie zgadzają się aktywiści

Leśnicy protestują przeciwko ograniczeniu wycinki lasów. Z ich postulatami nie zgadzają się aktywiści

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Liczba nielegalnych prób przekraczania granicy polsko-białoruskiej spadła o połowę, ale niestety spadła też liczba turystów. Choć strefa buforowa nie obejmuje turystyki, to przedsiębiorcy w tym widzą niskie obłożenie. Problem mają też organizacje humanitarne, bo ciężko im uzyskać zgodę na wejście do strefy.

Miesiąc od wprowadzenia strefy buforowej. "Ludzie boją się przyjeżdżać nad granicę"

Miesiąc od wprowadzenia strefy buforowej. "Ludzie boją się przyjeżdżać nad granicę"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Oglądając te filmiki, myślę, że pilot miał cały czas nadzieję, że jeszcze ten lot uda się wyprowadzić. Nie udało się niestety - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 gen. Tomasz Drewniak, były inspektor sił powietrznych, ekspert fundacji Stratpoints, komentując katastrofę, do której doszło w piątek w Gdyni.

"Te wszystkie figury są na granicy możliwości samolotu"

"Te wszystkie figury są na granicy możliwości samolotu"

Źródło:
TVN24

- Podjęte na szczycie NATO decyzje mówią o tym, że Polska jest bardzo ważnym członkiem Sojuszu, ale też wzmacniają nasze bezpieczeństwo - mówił w TVN24 generał Mieczysław Bieniek. Generał Jarosław Kraszewski podkreślał, że "powinniśmy być bardziej proaktywni, nie reaktywni" i opowiadał się za koncepcją zestrzeliwania rosyjskich rakiet, które lecą w stronę Polski, jeszcze nad terytorium Ukrainy.

"Te cztery punkty pokazują, że jesteśmy bardzo ważnym członkiem Sojuszu"

"Te cztery punkty pokazują, że jesteśmy bardzo ważnym członkiem Sojuszu"

Źródło:
TVN24

Już za chwilę zapłonie znicz olimpijski i rozpocznie się największa impreza sportowa globu. Paryż dopina logistykę, która jest imponująca, bo areny zawodów rozciągają się od stołecznej Sekwany po Tahiti w Polinezji Francuskiej. Jednak towarzyszą temu kontrowersje, bo władze Francji systemowo wywożą ze stolicy osoby w kryzysie bezdomności, choć twierdzą, że zbieżność terminów jest przypadkowa.

Ma być ekologicznie i bezpiecznie. Paryż przygotowuje się na igrzyska

Ma być ekologicznie i bezpiecznie. Paryż przygotowuje się na igrzyska

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To bez wątpienia azjatycki ślub roku. Trwające od czterech miesięcy uroczystości towarzyszące ślubowi syna najbogatszego człowieka tego kontynentu wkraczają w najważniejszą fazę. W najbliższy weekend Anant Ambani i Redhika Merchant mają powiedzieć sobie "tak". Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie, a wśród gości nie brakuje osobistości ze świata.

Zbliża się wesele syna najbogatszego człowieka w Azji

Zbliża się wesele syna najbogatszego człowieka w Azji

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS