Najnowsze

Najnowsze

Co ze sprawą Łukasza Mejzy? "Na tę chwilę ciągle jest nietykalny"

Mimo wniosków do prokuratury, kontroli CBA i nawoływań do dymisji, Łukasz Mejza wciąż pozostaje wiceministrem sportu. Kilka dni temu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapewniał, że będą wyciągnięte wnioski w tej sprawie. Opozycja mówi o płaszczu ochronnym, jaki nad wiceministrem sportu rozpościerają służby, a jeden z senatorów PiS mówi o strategii na przeczekanie.

Trudna rehabilitacja po COVID-19. Powikłaniom może zapobiec szczepienie

Jedni COVID-19 przechodzą bezobjawowo, inni łagodnie, a niektórzy pod respiratorem. Często jednak jeszcze gorsze są powikłania po chorobie. Pacjenci skarżą się między innymi na problemy z sercem, oddychaniem czy kondycją. W takich przypadkach pomocna może być rehabilitacja. Jak przyznają sami pacjenci uzdrowiska w Świnoujściu, odpowiednie ćwiczenia naprawdę potrafią pomóc.

Finał Szlachetnej Paczki już za kilka dni. Wciąż są rodziny, które potrzebują pomocy

Jeszcze tylko kilka dni zostały do "weekendu cudów", czyli finału Szlachetnej Paczki. W tegorocznej edycji jest więcej rodzin w systemie niż rok temu. Wciąż setki z nich czekają na darczyńców, dlatego wolontariusze apelują o pomoc. Skala skrajnego ubóstwa w 2020 roku wyraźnie wzrosła. Przybyło kilkaset tysięcy dzieci, seniorów oraz osób chorych w bardzo trudnej sytuacji.

Ostatniej doby odnotowano ponad 19 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło we wtorek 19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło ponad pół tysiąca osób chorych na COVID-19. Apogeum czwartej fali pandemii widać przede wszystkim w szpitalach, gdzie zapełniają się oddziały covidowe, więc w wielu placówkach dostawiane są kolejne łóżka dla pacjentów. Lekarze nieustannie apelują o odpowiedzialność, sczepienie się i stosowanie zasad sanitarnych.

Zaostrzenie restrykcji od 15 grudnia. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło szczegóły

We wtorek Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe restrykcje, które będą obowiązywać od 15 grudnia. Zakładają one obniżenie do 30 procent limitów obłożenia między innymi w restauracjach, barach, hotelach, kinach i teatrach. Zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. Zamknięte zostaną dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. Ponadto od 20 grudnia do 9 zostanie wprowadzona nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich.

Premier Morawiecki zapowiada nowe restrykcje na okres świąt bożonarodzeniowych

We wtorek lub w środę rząd ma przedstawić pakiet obostrzeń na czas świąt. Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki, nowe restrykcje mogą objąć niezaszczepionych, a także dotyczyć obowiązku szczepień dla poszczególnych grup zawodowych. Tymczasem Lewica przedstawiła projekt ustawy, który zakłada wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla osób dorosłych.

Szpital w Białymstoku wydał oświadczenie w sprawie aborcji. "Niejasne prawo i brak wytycznych"

Lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku odmówili 26-letniej pacjentce przeprowadzenia aborcji, choć płód był uszkodzony, nie miał szans na przeżycie, a zdrowie psychiczne kobiety miało być zagrożone. Najpierw szpital powoływał się na opinię Ordo Iuris, że zdrowie psychiczne matki nie jest przesłanką do aborcji. Kobieta trafiła do innego szpitala. Teraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku wydał oświadczenie, w którym dyrekcja obwinia "niejasne prawo i brak wytycznych".

Lex Czarnek zrecenzowany na wysłuchaniu publicznym. "Zamach na przyszłość Polski"

W tym tygodniu Sejm ma zająć się projektem zmian w Prawie oświatowym - projekt ten określany jest potocznie jako lex Czarnek. Nowe przepisy mają dać kuratorom większy wpływ na wybór dyrektorów szkół i decydowanie o zajęciach dodatkowych. W poniedziałek w Sejmie opozycja zorganizowała wysłuchanie publiczne w tej sprawie, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz eksperci.

Przetasowanie w kadrze polskich skoczków. Czterech zawodników nie pojedzie na kolejne zawody

Tegoroczny sezon zimowy dla polskich skoczków rozpoczął się fatalnie i sztab szkoleniowy nie zamierza udawać, że jest inaczej. Czterech zawodników - w tym między innymi mistrz świata Dawid Kubacki - nie pojedzie na kolejne zawody pucharowe. Będą trenować i budować formę na dalszą część sezonu. Na kolejne zawody do Klingenthal w Niemczech jadą tylko Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Prognoza pogody na wtorek 7 grudnia

We wtorek zachmurzenie duże z przejaśnieniami, które wystąpią głównie na północnym-zachodzie Polski. Okresami opady śniegu do 1-3 cm. Temperatura maksymalna od -3 stopni w skali Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie do 2 stopni na Podkarpaciu. Wiatr północny, słaby i umiarkowany.

Oświadczenie białostockiego szpitala w sprawie 26-latki. "Niejasne prawo i brak wytycznych"

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku odmówił przeprowadzenia legalnej aborcji 26-letniej kobiecie. Płód był ciężko uszkodzony, a zdrowie kobiety w opinii psychiatrów było zagrożone. Dlatego prawnicy pacjentki stoją na stanowisku, że przesłanka dopuszczająca aborcję ze względu na zagrożenie dla zdrowia i życia matki ma tutaj zastosowanie. Jednak dyrekcja szpitala w Białymstoku stwierdziła, że dla nich nie jest to oczywiste, że potrzebne są jasne wytyczne.

Ekipa TVN24 z kamerą w Kuźnicy, ale pod okiem Straży Granicznej. "W każdym momencie zgoda może być cofnięta"

Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego dziennikarze mogą pracować w gminach przy granicy z Białorusią, ale tylko za zgodą komendanta miejscowej jednostki Straży Granicznej. Mogą być tylko tam, gdzie wskażą funkcjonariusze i w towarzystwie pograniczników. W poniedziałek ekipa TVN24 mogła zobaczyć przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi, gdzie kilka tygodni temu doszło do starć migrantów z polskimi służbami.

Premier Morawiecki zapowiada dodatkowe obostrzenia, Lewica chce obowiązkowych szczepień dla dorosłych

Z raportu resortu zdrowia wynika, że w szpitalach jest najwięcej chorych pacjentów na COVID-19 od 7 miesięcy. Prawie 2000 osób jest pod respiratorami. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi o czarnej liście młodych osób, które zmarły na COVID-19, a się nie zaszczepiły. - Tych zgonów można było uniknąć - przyznaje Niedzielski. Dlatego Lewica chce, by dorośli mieli obowiązek szczepienia. Złożyła już w Sejmie odpowiedni projekt. Ponadto premier Mateusz Morawiecki zapowiada dodatkowe obostrzenia.

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Ratownicy zlokalizowali drugiego górnika, mężczyzna nie daje oznak życia

W poniedziałek wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej Rajmund Horst przekazał, że górnik poszukiwany po wstrząsie w kopalni Bielszowice nie daje oznak życia. W ramach akcji ratowniczej przygotowywana jest droga, aby wyciągnąć mężczyznę na powierzchnię. To może jednak potrwać jeszcze kilka godzin. Do tragedii w kopalni Bielszowice doszło w sobotę. Drugiego górnika, który został przysypany, udało się uratować.

Marine Le Pen: Ukraina należy do strefy wpływów Rosji

Liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" stwierdziła, że Ukraina "należy do sfery wpływów Rosji" i "próbując naruszyć tę strefę wpływów, tworzy się napięcia, lęki". Słowa Le Pen padły w sytuacji, gdy rośnie presja ze strony Rosji na Ukrainę - o czym premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z liderami europejskich państw podczas niedawnego dyplomatycznego tournee po Europie.

Iwona Morawiecka, żona premiera, sprzedała działki za prawie 15 milionów złotych

Iwona Morawiecka razem z mężem Mateuszem Morawieckim kupiła od Kościoła w 2002 roku działki za 700 tysięcy złotych. W 2013 roku działki stały się wyłączoną własnością Iwony Morawieckiej po tym, jak małżeństwo dokonało podziału majątku. Z ustaleń dziennikarzy TVN24 i tvn24.pl wynika, że żona premiera sprzedała je w sierpniu za 14 milionów 900 tysięcy złotych. Premier twierdzi, że wszystkie transakcje odbyły się po cenie rynkowej. Według dziennikarzy "Gazety Wyborczej" działki były warte w 2002 roku 4 miliony złotych.

Beata Pasik chce walczyć o sprawiedliwość. "Musiałam przetrwać to wszystko"

Dwukrotnie została uniewinniona z zarzutu zabójstwa, ostatecznie skazana na 25 lat więzienia, wyszła na wolność siedem lat przed terminem i nadal chce dowieść swej niewinności. Chodzi o głośną niegdyś sprawę zabójstwa w warszawskim butiku Ultimo. Beata Pasik mówi reporterowi "Superwizjera" TVN, że prawdziwy zabójca uniknął kary, i że wciąż trzeba próbować go wykryć.