Najnowsze

Najnowsze

Francja: paryskie targi lotnicze z pokładu śmigłowca Caracal

Na 51. międzynarodowym salonie lotniczym w Paryżu prezentowane są najnowocześniejsze maszyny lotnictwa cywilnego i wojskowego. A wśród nich Caracale – na takie helikoptery wielozadaniowe postawił polski resort obrony. Oto relacja Macieja Sokołowskiego z pokładu jednego z nich. Materiał z programu Fakty z Zagranicy. Od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Zabytkowym traktorem przejedzie 700 kilometrów z Podbeskidzia nad Bałtyk

Pozytywnie zakręcony człowiek na traktorze jedzie nad morze. Trasa wyjątkowo długa – aż 700 kilometrów z Podbeskidzia nad Bałtyk. Maszyna zaś wielce zabytkowa – 60-letni „Ursus” rozwijający maksymalną prędkość 40 km/h. Podróż na zlot starych ciągników w Łazach potrwa około trzech dni, a nieco szalonej ekspedycji podjął się miłośnik i kolekcjoner traktorów z Bielska-Białej.

Nagrał policjantów na służbie z butelkami po piwie. Teraz sam ma kłopoty

Gdyby wiedział jaki będzie finał sprawy, być może nie śledziłby policjantów, nie nagrał i nie ujawnił, jak przyłapał ich z butelkami po piwie w radiowozie. O historii z Garwolina mówiliśmy już w Faktach. Policjanci dostali nagany, nie dostaną premii i podwyżek, ale mężczyzna, który wszystko nagrał, też odpowie przed sądem. Właśnie dostał wezwanie.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 czerwca

Na północy, zachodzie i w Wielkopolsce pogodnie. Poza tym przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północny.

Prognoza pogody na niedzielę 14 czerwca

W niedzielę - w pasie od Pomorza i Żuław przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską po Dolny Śląsk pogodnie, tylko na Pomorzu Zachodnim okresami więcej chmur i możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym, obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Na wschodzie i południu kraju - możliwy grad. Od 20ºC na Pomorzu Zachodnim, 27˚C w centrum kraju do 30˚C na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Nowy Batmobil oficjalnie zaprezentowany

Bardziej przypomina czołg niż samochód i wszyscy chłopcy – mali i duzi – marzą o tym, by go poprowadzić. Chodzi oczywiście o Batmobil, czyli pojazd, którym porusza się w filmach Batman. Najnowsza wersja tego auta, która wystąpi w kolejnej części filmu o Człowieku-Nietoperzu – „Batman versus Superman: Świt Sprawiedliwości”, została właśnie zaprezentowana w Las Vegas.

Faith No More w Krakowie. Dlaczego fani musieli czekać 18 lat na nowy album?

Charyzmatyczny Mike Patton i jego koledzy z zespołu Faith No More zaczarowali fanów, którzy przybyli do Areny Kraków. To był już szósty występ amerykańskiej grupy w Polsce. Tym razem kalifornijski zespół przyjechał promować swój najnowszy, wydany w maju, album, na który fani musieli czekać aż 18 lat. Dlaczego tak długo? Odpowiedzi udzielił basista zespołu Billy Gould.

Szczecin idzie na wojnę z piratami drogowymi

Szczecińska drogówka rozpoczyna obławę na kierowców, którzy przekraczają prędkość. Funkcjonariuszom mają w tym pomóc wideorejestratory i policyjny monitoring. Kierowcy powinni jednak zdjąć nogę z gazu w całym kraju, bo po wejściu w życie nowych przepisów, policjanci na prędkość są szczególnie wyczuleni.

Po śmierci 25-latka, który utonął w Krakowie. Jak udzielać pomocy nad wodą?

Ludzie chodzili, przepływali koło niego, ale nikt nie zareagował. 25-latek utonął na krakowskich Bagrach. Jak tylko plażę opuścili policjanci i prokurator, do wody znów zaczęli wchodzić pierwsi plażowicze. Kąpiel tam nie jest zakazana, ale w razie kłopotów nie ma co liczyć na ratowników, bo to miejsce nie jest strzeżone. Warto zatem wiedzieć, jak reagować w podobnych sytuacjach i na co zwracać uwagę.

Kraków: badacze odkryli zapomniane katakumby pod… „oknem papieskim”

Zaskakujące odkrycie w centrum Krakowa. Badacze ze Stowarzyszenia Eksploracyjnego Na Rzecz Ratowania Zabytków „Sakwa” przewiercili się do nieznanych wcześniej krypt pod kościołem oo. Franciszkanów w Krakowie. Wszystko wskazuje na to, że sieć podziemnych grobowców może mieć drugą, jeszcze niższą kondygnację. Na nagraniach z endoskopu widać około dwudziestu, dobrze zachowanych trumien. Część z nich może należeć do Arcybractwa Męki Pańskiej, zwanego również Arcybractwem Dobrej Śmierci, czyli świeckiego zrzeszenia religijnego, które działa przy kościele oo. Franciszkanów. Przy serii odkryć był reporter Faktów – Mateusz Kudła.

Robert Biedroń kontra Andrzej Duda. Mocna riposta prezydenta Słupska

– Jeżeli Andrzej Duda ma taki stereotyp geja, to proszę sobie wyobrazić, co on myśli o Żydach, Romach, Niemcach czy Rosjanach – powiedział Robert Biedroń w TVN24, punktując prasowy wywiad Andrzeja Dudy. Prezydent elekt w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapowiedział, że usiądzie z gejami przy jednym stole i zapewnił, że nie ma nic przeciwko pracy homoseksualistów w jego kancelarii. Jest jednak jedno „ale” – szczegóły w materiale Mateusza Kudły.

Wielka Brytania: nowa metoda walki z rakiem

To nie panaceum, ale jest szansa, że ma mniej skutków ubocznych niż chemioterapia. To, co najbardziej się liczy – to fakt, że stan co drugiego pacjenta się poprawia, a wielu udało się pokonać raka. O immunoterapii i nadziejach Brytyjskich naukowców z Londynu Maciej Woroch.

Zdjęcia satelitarne zestrzelonego na Ukrainie boeinga sfałszowane?

Rosja boi się bojkotu Mundialu, ale nie chodzi już o FIFA, chodzi o Ukrainę. Brytyjczycy dowodzą, że Moskwa sfałszowała zdjęcia satelitarne, które miały być dowodem że to Ukraińcy zestrzelilli malezyjskiego Boeinga MH17. O szczegółach korespondent Faktów TVN w Moskwie Andrzej Zaucha.

Sejm Dzieci i Młodzieży. Wyjątkowa sesja z okazji Dnia Dziecka

„Polityka może być dobra, może być rozmową o przyszłości. To nie tylko kłótnie” - mówiła w poniedziałek w czasie obrad Sejmu Dzieci premier Ewa Kopacz. Wyraziła nadzieję, że ich obecność w Sejmie będzie "szczepionką", dzięki której w dorosłym życiu będą uczestniczyć w polityce. Premier wzięła udział w XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zorganizowanej z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Dziecka. Na sali nie brakowało gorącej atmosfery: z mównicy padały zarzuty w stronę rządu, a w ławach słychać było buczenie.

Lubin: policjanci radzili jak unikać gwałtów. „Baba pijana to cnota sprzedana”

Policjanci z Lubina radzą, jak uniknąć gwałtu. Robią to jednak w sposób, który wywołuje co najmniej konsternację. Na stronie internetowej komendy można było przeczytać, że krótkie spódnice i wydekoltowane bluzki należy zostawić raczej na spotkania w gronie zaufanych znajomych. Nie należy pić alkoholu, albo spożywać go do momentu, kiedy kobieta „wszystko wokół widzi i postrzega wyraźnie”. Swój „policyjny poradnik dla kobiet” okrasili również cytatem” istnieje takie chamskie przysłowie baba pijana to cnota sprzedana” – piszą funkcjonariusze w specjalnym poradniku. Śmiałych cytatów znajdowało się tam więcej, jednak po zainteresowaniu mediów – szybko zniknęły z policyjnej witryny. Funkcjonariusze zaś muszą się poważnie tłumaczyć. Materiał Mateusza Kudły.

Kto jest winny porażki prezydenta w wyborach?

Platforma ostro o wyborach: Komorowski przegrał, bo odcinał się od partii. Teraz partia odcina się od niego. „To był nasz kandydat, ale sztab nie był nasz” – wyborczy wynik był jak kubeł zimnej wody, więc niektórym w Platformie puszczają nerwy. Kto bije się w piersi, a kto umywa ręce? Czy w rządzie przyda się nowe otwarcie i czy w partii przyda się były prezydent?

Drużyna Andrzeja Dudy – kogo nowy prezydent zabierze do Pałacu?

Andrzej Duda od wtorku już nie należy do PiS. Pozostaje pytanie: kto pójdzie do Pałacu Prezydenckiego z Andrzejem Dudą? W kancelarii już szykuje się nowy gabinet, w kolejce stoi już nowa ekipa. Jeszcze przed drugą turą padały nazwiska, po zwycięstwie dochodzą nowe – Krzysztof Szczerski, Janusz Wojciechowski, Beata Szydło.

Koleżanki zabiły 17-letnią Agatę, bo o to poprosiła? Tak twierdzą śledczy

Zagadka śmierci 17-letniej Agaty z Wejherowa rozwiązana. Chciała się zabić i poprosiła o pomoc koleżanki. Jedna usłyszała zarzut zabójstwa, druga zacierania śladów. Ciało 17-letniej Agaty znaleziono w lutym w Gdańsku, ale śledczy dopiero teraz odkryli jak zginęła. Prokuratorzy ujawniają, że zbrodnia była przemyślana i zaplanowana.

Jaki był prezydent Duda w młodości? Wzorowy uczeń, ale raz pobił się z kolegą

W Dzień Matki „pierwsza matka” o synu prezydencie – wzorowy uczeń i harcerz, ale z kolegą się pobił. Pani profesor Milewska-Duda w kampanii walczyła o głosy dla syna, teraz przyzwyczaja się do ochrony i przygotowuje do odwiedzin w Pałacu Prezydenckim. Pokazuje zdjęcia sprzed lat i opowiada o rodzinnych naradach, krakowskiej Wigilii i prezesie Kaczyńskim.

Rewolucja polskiej sceny politycznej

Klęska lewicy – kłopoty Millera i znikający ze sceny Palikot. Nadspodziewanie dobry wynik wyborczy Pawła Kukiza i 20-procentowe poparcie, które on sam chce przekuć w sukces w wyborach parlamentarnych. Jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem prezydenckim widać, że naszą polityczną scenę czeka wielka zmiana, by nie powiedzieć – rewolucja.

Sondaż dla Faktów TVN i TVN24: Komorowski i Duda z niemal identycznym poparciem

W najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Według najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 obaj kandydaci cieszą się zbliżonym poparciem, ale wciąż prowadzi Bronisław Komorowski. Ubiegający się o reelekcję prezydent może liczyć na głosy 47 proc. ankietowanych, zaś Andrzej Duda – 45 proc. Niezdecydowanych jest 8 proc respondentów.

14.05.2015 | Prognoza pogody na piątek 15 maja

Na ogół pogodnie. Na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie okresami więcej chmur i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Na Podlasiu w porywach 40-60 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe 998 hPa, waha się.

Najmłodszy polski milioner czy zwykły bandzior?

Tytułuje się najmłodszym polskim milionerem. Sprzedaje środek na odchudzanie, ale pytany o szczegóły biznesu, atakuje i dziennikarkę, i kamerę. Kulisy działalności jego firm zdradzają byli pracownicy. A poszkodowani – setkami – zgłaszają się do prokuratury.