Najnowsze

Najnowsze

John Kerry z wizytą w Warszawie

Amerykański sekretarz stanu przylatuje do Polski. Wizyta w Warszawie będzie jedynym przystankiem Kerry'ego w Europie. Szef amerykańskiej dyplomacji spotka się m.in. z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem Radosławem Sikorskim. Czy John Kerry przeprosi za podsłuchy, wróci do sprawy tarczy antyrakietowej i obieca zniesienie wiz?

Przemysław Wipler pokazuje wyniki obdukcji

Poseł Wipler przeprasza i zapowiada, że zrzeknie się immunitetu. Jednocześnie za nocne zajście w centrum Warszawy wciąż wini policję. Do telewizyjnego studia przyniósł wyniki obdukcji, żąda też ujawnienia materiału z miejskich kamer.

Będzie współpraca ws. księdza Gila?

Prokurator generalny Dominikany prosi Polskę o zatrzymanie i wydanie Wojciecha Gila. Śledczy z Dominikany chcą utworzyć specjalny zespół, który wesprze polskich prokuratorów w sprawie księdza podejrzewanego o pedofilię. Grupa ma powstać, bo Polska i Dominikana nie mają podpisanej umowy ekstradycyjnej.

Minister edukacji o sześciolatkach

Krystyna Szumilas zapewnia, że szkoły są dobrze przygotowane do przyjęcia sześciolatków. Minister edukacji próbuje w ten sposób uspokoić zaniepokojonych reformą edukacji rodziców.

Radykalni nacjonaliści manifestują w Rosji

Jak co roku czwartego listopada pokazali swoją siłę. Około 10 tysięcy osób uczestniczyło w tradycyjnym "Rosyjskim marszu", zorganizowanym w Moskwie z okazji Dnia Jedności Narodowej. Uczestnicy maszerowali pod czarno-żółto-białymi flagami Imperium Rosyjskiego i skandowali hasła: „Chwała Rosji” i „Rosja dla Rosjan”.

Śmiertelnie niebezpieczne przejście dla pieszych

Kolejny wypadek na ulicy Hallera w Gdańsku. Samochód potrącił pieszego na pasach. W tym miejscu do wypadków dochodziło już kilkukrotnie. Przejście zostało dodatkowo oświetlone i zmodernizowane, jednak to nie pomogło.

Startuje nowa szkoła trenerów PZPN

Szkoła rozpoczęła swoją działalność przy AWF w Białej Podlaskiej. Kto w niej skończy prestiżowy kurs UEFA Pro może prowadzić najlepszy europejskie drużyny. Podczas zajęć trenerzy będą mogli wymieniać się doświadczeniami z kolegami z federacji niemieckiej i hiszpańskiej.

Bartek Mirecki pojedzie w F1?

Siedemnastoletni Polak został zaproszony do Włoch na testy i może poważnie marzyć o Formule 1. Ferrari szukało najzdolniejszych młodych kierowców i znalazło tylko czterech na świecie. Trzech z nich, w tym Bartek, przeszło testy pomyślnie.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 4 listopada

Amerykański sekretarz stanu przylatuje do Polski. Poseł Wipler przeprasza i zapowiada, że zrzeknie się immunitetu. Prokurator generalny Dominikany prosi Polskę o zatrzymanie i wydanie Wojciecha Gila. Między innymi o tym w poniedziałkowych Faktach. Zaprasza Justyna Pochanke.

Polski fotoreporter porwany w Syrii, wrócił do kraju

Porwany w Syrii polski fotoreporter wrócił do kraju. Marcin Suder, porwany przez islamskich rebeliantów jest już bezpieczny. Polak – według informacji naszego MSZ uciekł z niewoli sam, a polskie służby pomogły tylko w jego transporcie do kraju.

Przemysław Wipler poszkodowany czy podejrzany?

W sprawie bijatyki na ulicy Mazowieckiej z udziałem posła Przemysława Wiplera toczy się już dochodzenie, w którym status posła na razie nie jest jasny. Może być pokrzywdzonym, ale równie prawdopodobne, że będzie podejrzanym. Pewne jest to, że nocne zakrapiane imprezy od wczoraj w stolicy określa się jako wiplering.

Przemysław Wipler i jego nocne przygody

Poturbowany i obolały poseł Przemysław Wipler staje przed dziennikarzami i zbolałym głosem skarży się na brutalność stróżów prawa. Lista tortur jakim rzekomo poddali posła policjanci jest długa. Policja nieco inaczej widzi całe zajście.

Michał Kleiber nie zorganizuje debaty ws. katastrofy smoleńskiej

Profesor Michał Kleiber chciał doprowadzić do spotkania dwóch zespołów - Antoniego Macierewicza i Macieja Laska. Jeszcze niedawno przekonywał, że warto rozmawiać nawet o tych najmniej prawdopodobnych przyczynach katastrofy Tupolewa. Teraz twierdzi, że skumulowane emocje uniemożliwiają rzeczową rozmowę.

Znów zatonęła łódź z imigrantami

U wybrzeży Sycylii ponownie zatonęła łódź z imigrantami. Bilans ofiar wciąż rośnie, jednak na pewno wiadomo o 34 osobach – w tym także o małych dzieciach – które nie przeżyły katastrofy. Spośród wszystkich imigrantów, którzy płynęli łodzią, udało się uratować 211 osób.

Katastrofa prywatnego śmigłowca

Dwie osoby zginęły w wypadku prywatnego śmigłowca w okolicach Nowego Miasta nad Wartą w Wielkopolsce. Maszyna spadła w lesie - przyczyna wypadku wciąż nie jest znana.

Atak pedofila-recydywisty

Bulwersująca sprawa pedofila, który miesiąc po wyjściu z więzienia zgwałcił dziesięciolatka. Dlaczego mężczyzna nie był leczony podczas odbywania 12-letniego wyroku? Dlaczego nie trafił do jednego z trzech specjalnych ośrodków? Wszystko wskazuje na to, że to wina ustawodawców.

Nagrania obciążają zakonnika z Dominikany

Podejrzanego o pedofilię Wojciecha Gila poszukuje na Dominikanie sztab prokuratorów. Polskiego zakonnika obciąża prawie 90 tysięcy nagrań i zdjęć pornograficznych znalezionych na jego komputerze. Wśród nich także materiały z udziałem nieletnich.

PiS żeruje na symbolu powstania?

Partia Jarosława Kaczyńskiego włącza się do kampanii przed referendum w stolicy. PiS zaprezentowało plakat, który nawiązuje do godziny W – symbolu Powstania Warszawskiego. Jarosław Kaczyński mówi, że nie zatwierdzał jego projektu, ale też go nie krytykuje. Plakat i jego stylistyka nie spodobały się jednak innym politykom.

Nowe dowody w sprawie zabójstwa Papały

Znaleziono nie publikowane dotąd nagranie z miejsca zabójstwa Marka Papały. Widać na nim samochód generała, a na dachu pojazdu - mały przedmiot. Może być to łuska naboju. Nie ma jej wśród dowodów. Nie ma też po niej śladu w protokołach ze śledztwa.

Drogówka naciąga kierowców

Skruszony policjant ujawnia politykę mandatową polskiej drogówki. Naciągamy kierowców bo najważniejsze żeby zapłacili – mówi mężczyzna, który zgłosił się do telewizji TTV. Podobną politykę stosuje straż miejska. Tak samo jest w przypadku radarów. Są ustawiane tak, żeby przynosić zyski. Bezpieczeństwo kierowców nie ma znaczenia.

Skatowany chłopak nie ma pieniędzy na leczenie

Brutalnie zaatakowany i pocięty tasakiem Dominik musi zapłacić rachunek za szpital. Faktura opiewa na kilkanaście tysięcy złotych. Chłopak skatowany przez byłego pracodawcę nie był ubezpieczony. Zgodnie z procedurami NFZ musi więc zwrócić koszty leczenia.

Za atakiem w Kenii stoi Brytyjka?

Wśród zabitych zamachowców najprawdopodobniej jest biała kobieta. Według brytyjskich mediów to może być poszukiwana od lat Samantha Lewthwaite, nazywana"Białą Wdową". Jej mąż osiem lat temu wysadził się w czasie zamachów w Londynie. Te informacje będzie można potwierdzić gdy uda się unieszkodliwić ostatnich zamachowców, którzy wciąż bronią się w centrum handlowym Westgate w Nairobi.

Katamarany w Regatach Pucharu Ameryki

Regaty Pucharu Ameryki na zatoce San Francisco śledzi cały żeglarski świat. Odbywają się raz na 3-4 lata i startują w nich najlepsi żeglarze. Tym razem płyną na katamaranach. W finale 34. Regat o Puchar Ameryki - 2013 America's Cup broniąca tytułu załoga Oracle Team USA odrabia straty do Emirates Team New Zealand.

Siły bezpieczeństwa odbiły Westgate

Antyterroryści kontrolują już wszystkie piętra centrum handlowego w Nairobi. Według nieoficjalnych informacji w centrum broni się jeszcze 6-7 zamachowców. Szef kenijskiego MSW podał, że większość zakładników została uwolniona. Wiadomo o 62 ofiarach, ponad 60 osób uznaje się za zaginione.