Najnowsze

Najnowsze

Jacek Kurski bierze urlop od polityki. Na razie na rok

Jego twarz jeszcze kilka dni temu była na największych bilbordach w Warszawie, ale po wyborczej klęsce ma dość. Jacek Kurski ogłosił, że – ponieważ nie dostał się do Parlamentu Europejskiego – odchodzi z polityki. Ale ponoć tylko na rok. Kurski ostatnio był wiceprezesem Solidarnej Polski, ale w przeszłości próbował chleba już w niejednej politycznej kuchni.

Komu damy euromandat? Sondaż dla Faktów TVN

To ostatni w eurokampanii specjalny sondaż dla Faktów TVN. Na nieco ponad dobę przed ciszą wyborczą zapytaliśmy Polaków, komu chcą dać prawo reprezentowania nas w Brukseli. Zacięta i wyrównana kampania daje niemal równe szanse dwóm największym graczom na polskiej scenie politycznej.

Sondaż dla Faktów TVN. Kto wygrywa wybory do europarlamentu?

Na nieco ponad dobę przed rozpoczęciem ciszy wyborczej zapytaliśmy Polaków o to, komu chcą dać prawo reprezentowania nas w Brukseli. Największe szanse na powodzenie w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma Prawo i Sprawiedliwość. W specjalnym sondażu dla Faktów TVN, przeprowadzonym przez Millward Brown SA, partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 29 proc. poparcia, wygrywając z Platformą Obywatelską jednym punktem procentowym.

Cuda i dziwy. Co można kupić w Rzymie przy okazji kanonizacji

Na kanonizację dwóch papieży szykuje się nie tylko Kościół, ale i wytwórcy pamiątek, które można kupić w Rzymie. Jedne chwytają za serce, przy innych łatwiej chwycić się ze śmiechu za brzuch, jeszcze inne mogą być po prostu irytujące. Każde potrzeby zostaną spełnione – niektóre z papieskich gadżetów pełnią też całkiem przyziemne funkcje użytkowe.

Sondaż dla „Faktów” TVN: PO prowadzi, spadek PiS, Nowa Prawica w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, do Sejmu weszłoby sześć ugrupowań. Specjalnie dla „Faktów” TVN Millward Brown zapytał o poparcie dla partii politycznych. Platforma Obywatelska na prowadzeniu, tuż za nią Prawo i Sprawiedliwość, a do Parlamentu dostałyby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, Twój Ruch, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Nowa Prawica.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 19 marca

Rosjanie przejmują jednostki na Krymie. Ukraińskie godła zdejmowane są ze ścian w urzędach, ukraińskie flagi na masztach zastępowane rosyjskimi. Członkowie partii Swoboda wdarli się do gabinetu prezesa ukraińskiej telewizji państwowej i siłą zmusili go do podpisania dymisji. W Polsce ruszyła kampania wyborcza. Mamy sondaż poparcia partii politycznych. O tym w środowych Faktach. Zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

Sejm uchyli immunitet Wiplerowi?

Po czterech miesiącach śledztwa do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posła Przemysława Wiplera. Parlamentarzysta sam obiecał zrzec się immunitetu, ponieważ czuje się niewinny. Wkrótce zacznie się proces związany ze słynną nocną akcją pijanego polityka. Wipler miał m.in. ubliżać interweniującym policjantom.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 5 marca

UE przebija USA – 11 mld euro dla Ukrainy. Kraje Europy ruszyły na pomoc ukraińskiej gospodarce, ale nie udało im się doprowadzić do spotkania rosyjsko-ukraińskiego w Paryżu. Rosyjscy żołnierze na Krymie? Sprawdzamy wersję prezydenta Putina. Przepisy o „janosikowym” niezgodne z Konstytucją. O tym w środowych Faktach. Zaprasza Justyna Pochanke.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 4 marca

„Nie mamy zamiaru walczyć przeciw narodowi ukraińskiemu” – powiedział na konferencji prasowej Władimir Putin. Donald Tusk ocenił, że wystąpienie prezydenta Rosji to dowód na skuteczność działań państw zachodnich. John Kerry odwiedził Kijów. Sekretarz stanu USA potępił agresję Rosji. O tym we wtorkowych Faktach. Zaprasza Justyna Pochanke.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Wiplerowi

Do zarzutów droga wolna – prokuratorzy wysyłają wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Przemysławowi Wiplerowi. W związku z październikowym incydentem przed jednym z warszawskich klubów ma on usłyszeć dwa zarzuty: naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów. Co więcej, poseł rozstaje się z ugrupowaniem Jarosława Gowina „Polska Razem”.

Rok w polityce

Donald Tusk podsumowuje 2013 rok. "Wszystko dobre, co się kończy" - mówi premier. Przyznaje też, że dla niego i Platformy Obywatelskiej był to rok trudny. Premier kończy rok strzelając bramkę podczas tradycyjnego meczu w Gdańsku.

„Sylwestrowa noc żywiołów”

Kraków i TVN zapraszają na „Sylwestrową noc żywiołów”. Scena na Rynku jest już pełna - kabli, głośników i świateł. A sylwestrowy koncert - na Rynku, i na ekranie - w TVN od 20:00.

Nie żyje Andrzej Turski

Nie żyje Andrzej Turski. Znany dziennikarz miał 70 lat. Przegrał z chorobą, z którą walczył od roku…

Startuje TVN24 Biznes i Świat

Dla ciekawych świata i wiecznie głodnych informacji - TVN ma drugi kanał informacyjny. Dokładnie o północy, wraz z nadejściem Nowego Roku, rusza TVN24 Biznes i Świat.

Agent 007 ma problemy z alkoholem?

Toast z Jamesem Bondem nie dla każdego. Kto chce pić jak 007, musi mieć stalową wątrobę. Do takiego wniosku doszli brytyjscy lekarze, którzy po 50 latach produkcji serialu podsumowali prace najsłynniejszego agenta brytyjskich służb.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 31 grudnia

Świat wita 2014 rok, a my w Faktach podsumowujemy ten, który właśnie się kończy - 2013. Mówiliśmy również o kolejnym zabiegu, któremu poddany został Michael Schumacher i inauguracji nowego kanału informacyjnego telewizji TVN. Na sylwestrowe Fakty zaprasza Justyna Pochanke.

Rosja: samobójczy zamach na dworcu

W niedzielę na dworcu kolejowym w rosyjskim Wołgogradzie eksplodowała bomba. Wszystko wskazuje na to, że był to zamach samobójczy. Zginęło w nim 15 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Bombę wniosła prawdopodobnie tzw. szahidka, odpalając ładunek w momencie, gdy zatrzymywał ją policjant.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 18 grudnia

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz chce dymisji szefowej Narodowego Funduszu Zdrowia. Krzysztof Piesiewicz uniewinniony od zarzutu posiadania narkotyków. Zaskakująca kariera medialna pracownika lotniska, który uratował dziecko przed groźnym upadkiem. To tylko niektóre z dzisiejszych tematów przedstawionych w Faktach. Zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 17 grudnia

Prezydent Janukowycz zacieśnia więzy z Rosją, a EuroMajdan zgłasza sprzeciw. O tym mówiliśmy we wtorkowych Faktach. W programie pytaliśmy również, czy były nieprawidłowości przy tłumaczeniu raportu z likwidacji WSI. Informowaliśmy także o zatrzymaniach po zamieszkach podczas obchodów rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek. Zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 15 grudnia

Sobotnia Rada Krajowa PO była bolesna dla Grzegorza Schetyny. W Faktach pytaliśmy, czy będzie dobra dla partii. W programie mówiliśmy też o decyzji Unii Europejskiej, która postanowiła wstrzymać rozmowy z Ukrainą. Byliśmy też w RPA, gdzie pochowano Nelsona Mandelę. Na niedzielne Fakty zaprasza Anita Werner.

Kto za Tuska? Sondaż Millward Brown dla Faktów

Donald Tusk przegrywa bezpośrednią rywalizację z nową gwiazdą swojego rządu, wicepremier Elżbietą Bieńkowską. Ankietowani przez Millward Brown Polacy raczej ją, a nie jego, widzieliby na stanowisku premiera. Gdyby powstał rząd koalicyjny PO-SLD, więcej badanych powierzyłoby stery rządu Leszkowi Millerowi, niż obecnemu premierowi.

Prawo i Sprawiedliwość nadal liderem. Druga - Platforma Obywatelska. Sondaż Millward Brown dla Faktów

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 31% ankietowanych. Drugie miejsce zajęłaby PO (25%), a trzecie - SLD (10%). Do sejmu weszłyby także: Twój Ruch Janusza Palikota i Polska Razem Jarosława Gowina (obie partie z 6-procentowym poparciem) oraz PSL (5%). Tuż poniżej progu wyborczego znalazła się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (4%).

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 3 grudnia

Opozycja przegrała w ukraińskim parlamencie. Sami Ukraińcy się jednak nie poddają i walczą na ulicach o przedterminowe wybory. W Polsce – posłowie debatowali o OFE, a policja wyciągnęła wnioski po zamieszkach z 11 listopada. Na wtorkowe Fakty zaprasza Justyna Pochanke.

Policja zapowiada walkę z lekkomyślnymi kierowcami

Na celowniku policji znaleźli się kierowcy, którzy mimo dramatycznych apeli i przerażających zdjęć, wjeżdżają na tory ryzykując zderzenie z pociągiem. Nie powstrzymują ich ani znaki, ani czerwone światło, ani nawet nagrania zmiatanych przez pociągi aut. Teraz policjanci ruszają do akcji.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 18 listopada

Premier na półmetku kadencji zapowiedział zmiany. Szef dolnośląskiej PO stawił się w legnickiej prokuraturze w związku z tzw. aferą taśmową. Prokuratura wszczęła śledztwo po pożarze w warszawskim metrze. O tym mówiliśmy w poniedziałkowych Faktach. Zaprasza Justyna Pochanke.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 17 listopada

Potwierdzają się informacje Faktów – premier lada dzień ogłosi publicznie swoje decyzje w sprawie zmian w rządzie. Niedzielne popołudnie zdominował temat pożaru w warszawskim metrze. Również w Faktach poświęciliśmy uwagę temu wydarzeniu. Informowaliśmy też o katastrofie samolotu w Rosji. To część tematów, które w niedzielnych Faktach przedstawiła Anita Werner.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 9 listopada

Sobotnie wydanie Faktów rozpoczęliśmy od dramatycznych doniesień z Filipin, które zmagają się z tajfunem. Powiedzieliśmy również m.in. o zdecydowanej reakcji metropolity łódzkiego wobec księdza podejrzewanego o pedofilię, a także o zmianach w prawie odnośnie pijanych rowerzystów.

Fakty na tablety i smartfony. Pełne wydanie z 5 listopada

We wtorkowym wydaniu najwięcej uwagi w Faktach poświęciliśmy wizycie amerykańskiego sekretarza stanu w Polsce. Powiedzieliśmy także m.in. o kontrowersjach związanych z rządowym projektem zmian w OFE oraz odnalezionej kolekcji obrazów zrabowanych przez nazistów.

John Kerry z wizytą w Warszawie

Amerykański sekretarz stanu przylatuje do Polski. Wizyta w Warszawie będzie jedynym przystankiem Kerry'ego w Europie. Szef amerykańskiej dyplomacji spotka się m.in. z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem Radosławem Sikorskim. Czy John Kerry przeprosi za podsłuchy, wróci do sprawy tarczy antyrakietowej i obieca zniesienie wiz?

Przemysław Wipler pokazuje wyniki obdukcji

Poseł Wipler przeprasza i zapowiada, że zrzeknie się immunitetu. Jednocześnie za nocne zajście w centrum Warszawy wciąż wini policję. Do telewizyjnego studia przyniósł wyniki obdukcji, żąda też ujawnienia materiału z miejskich kamer.