Najnowsze

Najnowsze

Komorowski nie wygrałby w pierwszej turze. Sondaż dla Faktów TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 42 proc. Polaków – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Poparcie dla urzędującego prezydenta spadło więc od czasu poprzedniego sondażu o 4 punkty procentowe. Drugie miejsce z deklarowanym poparciem na poziomie 26 proc. zajmuje kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda (spadek poparcia o 5 punktów procentowych). Na trzecim miejscu znalazła się kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Magdalena Ogórek, na którą chciałoby teraz zagłosować 7 proc. ankietowanych (wzrost poparcia o 3 punkty procentowe).

Prawie połowa młodych wyborców chce głosować na Komorowskiego. Sondaż dla Faktów TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, Bronisław Komorowski wygrałby wśród osób w wieku 18-34 lata – tak wynika z sondażu przygotowanego przez Millward Brown dla Faktów TVN. Na obecnie urzędującego prezydenta chce oddać swój głos 44% ankietowanych. Z badania wynika także, że do drugiej tury wszedłby Andrzej Duda, który zyskałby poparcie 19% młodych Polaków. Na trzecim miejscu w sondażu znalazł się Janusz Korwin-Mikke, na którego swój głos oddałoby 10% wyborców poniżej 35 roku życia. W sondażu ujęci zostali także – na ostatnich miejscach – pozostali kandydaci: Anna Grodzka – 1%, Marian Kowalski – 1%, Wanda Nowicka – 1%. Wciąż 5% ankietowanych nie wie, na kogo będzie głosować, zaś 3% odmówiło udzielenia odpowiedzi.

PiS wyprzedza PO. Sondaż dla Faktów TVN

W sondażu partyjnym Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe wypada za polityczną burtę, a w Sejmie znajdują się tylko trzy partie.

Bronisław Komorowski prowadzi w wyścigu prezydenckim, ale traci przewagę. Sondaż dla Faktów TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 46% Polaków. Tak wynika z sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Poparcie dla urzędującego prezydenta już w trzecim kolejnym sondażu Millward Brown (poprzednie: 2 tygodnie temu i miesiąc temu) oscyluje w granicach 46-47%. Drugie miejsce w wyścigu prezydenckim zajmuje Andrzej Duda. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości chce głosować 31% ankietowanych. To o 4 punkty procentowe więcej, niż dwa tygodnie temu i o 7 p.p. więcej, niż miesiąc temu.

Prognoza pogody na niedzielę 15 marca

Na zachodzie opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, w porywach 45km/h, południowo-wschodni.

Komunikat zarządu TVN

Spółka TVN i Kamil Durczok osiągnęli wzajemne porozumienie ws. zakończenia współpracy ze skutkiem natychmiastowym – głosi wtorkowy komunikat TVN. Komisja powołana przez TVN – podano – zidentyfikowała przypadki niepożądanych zachowań, włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym.

Niedzielne starcie podczas kampanii prezydenckiej w Małopolsce

Kampania w Małopolsce czyli lekko zachrypnięty prezydent Komorowski nawołuje do zgody, ale wymachuje też góralską ciupagą. Andrzej Duda na krakowskim rynku rozdaje kwiaty i składa życzenia z okazji Dnia Kobiet. Politycy PiS krytykują ostre słowa premier Kopacz pod ich adresem, jakie padły na sobotniej konwencji. Mówią o prowokacji, w którą nie dadzą się wciągnąć.

WOŚP znów bije rekord – zebrano ponad 53 miliony złotych

Licznik zatrzymał się na kwocie ponad 53 milionów 109 tysięcy złotych. Tyle udało się zebrać podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pierwszy raz ogłoszono wynik poza Warszawą – w miejscowości Orneta w województwie warmińsko-mazurskiem.

Obroty z Rosjanami z Obwodu Kaliningradzkiego drastycznie spadły

Rosjanie z Obwodu Kaliningradzkiego przestają przyjeżdżać do Polski na zakupy. Jeszcze kilka miesięcy temu przygraniczne sklepy były oblegane przez Rosjan. Kupowali wszystko – żywność, sprzęty elektroniczne, kosmetyki. Zakupowe szaleństwo powoli się kończy. Kurs rubla spada, ceny polskich produktów przestały być atrakcyjne. Liczba Rosjan przekraczających granicę spadła aż o jedną trzecią w porównaniu do 2014 roku. Spadły tez obroty – według celników o 8 milionów złotych.

Na pogrzebie Borysa Niemcowa powinny być delegacje z Polski i Unii Europejskiej. Sondaż dla Faktów i TVN24

W pogrzebie Borysa Niemcowa powinna wziąć udział oficjalna delegacja z Polski – uważa 60% badanych w sondażu Millward Brown dla Faktów i TVN24. Tylko 1/3 ankietowanych jest przeciwnego zdania. Polacy chcieliby także oficjalnej delegacji Unii Europejskiej na pogrzebie. Na pytanie, czy wysocy przedstawiciele UE powinni wziąć udział w pogrzebie Borysa Niemcowa, 2/3 odpowiada, że tak. Negatywnie o takiej propozycji wypowiada się 26% badanych.

Ryzykowna decyzja wicepremiera. Wyszedł do manifestujących rolników

Z politycznego punktu widzenia to była bardzo ryzykowna decyzja. Wicepremier Janusz Piechociński obiecał w porannym programie Jeden na Jeden w TVN24, że pojedzie do protestujących rolników. I rzeczywiście pojawił się przed Kancelarią Premiera w południe. Właściwie nie miał nic do powiedzenia poza „nie czas na protesty – rozmawiajmy i negocjujmy”. To się nie mogło spodobać.

Odchodzi Komendant Główny Policji

Po trzech latach ze stanowiska odchodzi Komendant Główny Policji Marek Działoszyński. Rezygnację złoży oficjalnie w poniedziałek. Obowiązki komendanta przejmie jego zastępca Krzysztof Gajewski.

Pogoda na sobotę 7 lutego

W sobotę czeka nas marznący deszcz ze śniegiem i wiatr. Temperatura spadnie w nocy aż do -7 stopni Celsjusza na Śląsku, nad morzem około -2 stopnie Celsjusza. W dzień tylko na południowym-wschodzie temperatura może spaść poniżej zera. Pogodę przedstawi Maja Popielarska.

Pierwszy prezydencki sondaż dla Faktów TVN. Bronisław Komorowski bezkonkurencyjny

Według przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24 sondażu wybory prezydenckie rozstrzygnęłyby się już w pierwszej turze. Bronisław Komorowski może obecnie liczyć na 65 proc. poparcia, Andrzej Duda na 21 proc., a Magdalena Ogórek, co może wydać się zaskakujące – na 6 proc. Zaskoczeniem jest również fakt, że w zwycięstwo Bronisława Komorowskiego już w pierwszej turze wierzą nawet wyborcy Andrzeja Dudy.

Sondaż dla Faktów TVN: Komorowski zdecydowanie wygrywa w pierwszej turze

Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 to Bronisław Komorowski zdecydowanie wygrywa w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na głównego rywala obecnego prezydenta według ankietowanych wyrasta Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W partyjnym starciu natomiast Platforma Obywatelska remisuje z Prawem i Sprawiedliwością, wspomaganym przez Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry.

Prognoza pogody na środę 31 grudnia

Środa w znacznej części Polski przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Mróz na wschodzie kraju, a w województwach centralnych i zachodnich temperatury w okolicach zera.

Prognoza pogody na wtorek 30 grudnia

We wtorek mieszkańcy południowo-wschodniej Polski będą musieli radzić sobie z opadami śniegu przez cały dzień. Po południu śnieg będzie padał również na zachodzie kraju. Wtorek będzie kolejnym zimnym dniem: od -8 stopni Celsjusza w Lublinie do -1 stopnia Celsjusza w Szczecinie.

Prognoza pogody na wtorek 23 grudnia

Chociaż od kilkunastu godzin jest astronomiczna zima, to w większości miejsc w kraju panują warunki typowo jesienne. Niedługo jednak nadejdą zdecydowanie bardziej zimowe klimaty.

Prognoza pogody na sobotę 20 grudnia

Mało słońca i chłodniej, chociaż wciąż bez prawdziwie zimowych mrozów, bo z temperaturami utrzymującymi się na poziomie 3-8 stopni Celsjusza. W sobotę warunki biometeorologiczne będą niekorzystne – możemy czuć się senni i zmęczeni.

„Trójka madrycka” zwróci ponad 70 tysięcy złotych za podróże służbowe

Posłowie Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki zapowiedzieli, że zwrócą 77 tysięcy złotych za samochodowe podróże. Twierdzą przy tym, że działali zgodnie z prawem. Uważają, że pieniądze im się należały, ale – skoro zwraca je poseł Girzyński – to i oni chcą być fair z kancelarią Sejmu.

Lekarze cudem uratowali dwuletniego Adasia. To pierwszy taki przypadek na świecie

„Dwuletni Adaś był już na drugim świecie, ale zdarzył się cud” – tak twierdzi profesor Janusz Skalski z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Tamtejsi lekarze opiekują się dwuletnim chłopcem, który w nocy z soboty na niedzielę wyszedł z domu w samej piżamie. Został odnaleziony kilka godzin później w stanie skrajnego wychłodzenia. „Jest dobrze” – mówią rodzice Adasia. Są przy nim cały czas i widzą, że otwiera oczy, rusza rączkami, choć nie są pewni, czy chłopiec ich poznaje. Do tej pory najniższa temperatura ciała człowieka, którego uratowano z hipotermii, wynosiła 13,7 stopni Celsjusza. Temperatura ciała chłopca, gdy go znaleziono, wynosiła 12 stopni.

Czy to nagranie ostatecznie pogrąży księdza Wojciecha G.?

Wśród materiałów zgromadzonych przez prokuraturę w głośnej sprawie księdza G. jest film, który dokumentuje pedofilskie zachowanie mężczyzny. Na nagraniu nie widać jego twarzy, ale śledczy podejrzewali, że to ksiądz Wojciech. On sam odmówił nagrania próbki głosu po hiszpańsku. Fakty dotarły jednak do nagrania, które może potwierdzić, że to rzeczywiście głos duchownego.

Międzynarodowe reakcje na sukces Biedronia

Wyborcze zwycięstwo Roberta Biedronia komentują nie tylko polskie, ale i europejskie media, bo w kraju, w którym homofobia ciągle ma się nieźle, wygrana geja to wciąż sensacja. Biedroń zdobywa ratusz w Słupsku – pytanie, co zostanie z wyborczych obietnic, kiedy skończy się medialny szum wokół sukcesu posła Twojego Ruchu.

Znamy uzasadnienie aktu oskarżenia przeciwko posłowi Wiplerowi

Dziennikarze TVN24 dotarli do uzasadnienia aktu oskarżenia przeciwko posłowi Przemysławowi Wiplerowi. Chodzi o zajścia z października ubiegłego roku, kiedy to pijany poseł po wyjściu z klubu miał zachowywać się agresywnie i wulgarnie wobec policjantów. W uzasadnieniu aktu oskarżenia czytamy m.in., że poseł „kopnął leżącego pod nim policjanta w udo” i „wyrwał się, powodując upadek policjanta na plecy”.

Akt oskarżenia przeciwko posłowi Wiplerowi jest już w sądzie

Przemysław Wipler jest oskarżony o zmuszanie przemocą funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej, naruszenie ich nietykalności i znieważenie słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Sprawa ma związek z zajściem z października ubiegłego roku. Zdaniem prokuratury, pijany poseł po wyjściu z klubu miał zachowywać się agresywnie i wulgarnie wobec policjantów. Przemysław Wipler nie przyznaje się do winy.

Hitlerowcy przetopili ją na armaty. Teraz powróciła w nowej krasie

Po 71 latach znów cieszy oczy bydgoszczan – fontanna „Potop” do 1943 r. była atrakcją miasta, ale hitlerowcy przetopili ją na armaty i pociski. Dzięki staraniom kilku zapaleńców rzeźba znów stanęła w parku im. Kazimierza Wielkiego. Jest to największy tego typu obiekt wykonany z brązu w Europie – waży 8 ton i jest wysoki na 6 metrów. Na odbudowę złożyły się nie tylko władze samorządowe i miejskie, ale i sami mieszkańcy miasta.