Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 17 lutego

Prawie w całym kraju w piątek możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Jedynie na zachodzie przeważał będzie deszcz. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. 

Kanarzy kontra pasażerowie. Emocjonalna kontrola biletów

Nietypowa kontrola biletów w Szczecinie. Kontrolerzy szarpali i przytrzymywali mężczyznę, który jechał na tak zwaną gapę. W jego obronie stanęli inni pasażerowie, którzy nagrali zachowanie kontrolerów. Jak tłumaczy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, to gapowicz miał być agresywny.

Prędkość brawura i głupota. Liczba wypadków w górach rośnie

Coraz więcej poważnych wypadków w górach. Ich liczba - w porównaniu z rokiem poprzednim - wzrosła o 30 proc. Tylko od początku ferii odnotowano ich aż tysiąc. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zakopanem przeżywa prawdziwe oblężenie i - jak się okazuje - najczęstszymi przyczynami urazów są: prędkość, brawura i przecenianie swoich umiejętności.

Wspólny budżet strefy euro? Rostowski: Polska by na tym bardzo dużo straciła

Co w sytuacji, gdyby państwa strefy euro miały wspólny budżet? W perspektywie finansowej, która zaczyna się w 2020 roku, "Polska by na tym bardzo dużo straciła", stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister finansów Jacek Rostowski. Gość Piotra Krasko komentował również perspektywę wejścia w życie umowy o wolnym handlu między Kanadą a UE. - Jestem zwolennikiem CETA - oświadczył i wyraził opinię, że Polska dużo zyskała na podobnych umowach od 1989 roku.

Szewach Weiss: nienawiść między Żydami a Palestyńczykami wzrosła od 1993 roku

Aby na Bliskim Wschodzie zapanował pokój, potrzebna jest "atmosfera wiary między stronami" - stwierdził Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i kawaler Orderu Orła Białego, który był gościem "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. - Ostatni raz się tak zdarzyło w 1993 roku - dodał. Zdaniem Weissa, rząd Izraela najbliżej pokoju z Palestyńczykami był podczas zawierania Porozumień z Oslo, w 1993 roku. W ocenie byłego ambasadora, proces pokojowy nie odniósł sukcesu - m.in. z powodu śmierci Jasira Arafata w 2004 roku i podejścia, prezentowanego przez niektóre partie polityczne w Izraelu. - Tymczasem była intifada (palestyńska - przyp. red.), nienawiść jest głębsza - dodał.

"Teoria o współpracy Trumpa z Rosją nigdy nie była prawdą"

- Gęba filoputinowska Donalda Trumpa została zbudowana w wyniku ostrego sporu ideologicznego między Trumpem, a jego przeciwnikami - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS komentator programu i były polityk Jan Maria Rokita. Jego zdaniem nie jest prawdą, że Donald Trump prowadzi prorosyjską politykę - prawdą jest natomiast, ze Trump zamierza przywrócić "amerykańską potęgę wojskową". - Teoria o współpracy Trumpa z Rosją nigdy nie była prawdą - stwierdził Rokita.

Zbigniew Lewicki: odejście Flynna nie jest dobre dla Polski

- Jakiś czas temu odbyła się rozmowa Flynna z wysłannikiem prezydenta. To była pierwsza, o ile nie jedyna, taka rozmowa Flynna z przedstawicielem innego państwa na tym poziomie. To było dla Polski wyjątkowe wydarzenie, że udało się do tego doprowadzić. Teraz tej drogi nie ma. To jest dla nas niedobra wiadomość - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Dlatego jego zdaniem "odejście Flynna nie jest dobre dla Polski".

"Europejczycy mają świadomość, że jazda na gapę w NATO się kończy"

- Generał James Mattis nie będzie pierwszym szefem Pentagonu, który przyjedzie do Europy i będzie mówił: panowie, na miły Bóg, dawajcie więcej - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski. Jego zdaniem "Europejczycy mają świadomość, że jazda na gapę w NATO się kończy" i w ramach Sojuszu będą szukali nowych form współpracy.

Prognoza pogody na niedzielę 12 lutego

W całym kraju niedziela będzie pochmurna, ale wystąpią też przejaśnienia. Na wschodzie, północy i w centrum będą miały miejsce niewielkie opady śniegu, poniżej 1 cm. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie, -4 stopni Celsjusza w centrum, do 1 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany.

Chcą zamówić taksówkę, sprzedać garnki, poskarżyć się na dzieci sąsiada. 80 proc. telefonów na 112 to fałszywki

112 - numer alarmowy, który zna praktycznie każdy. Nie każdy jednak właściwie go używa. Większość połączeń to wciąż żarty czy fałszywe zgłoszenia. Niekiedy może to kosztować ludzkie życie. Świadomość Europejczyków o jego prawidłowym wykorzystaniu ma zwiększyć obchodzony dzisiaj Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak i kiedy z niego korzystać.

Szarpał i bił, bo dziecko go denerwowało. Trzymiesięczny chłopiec ma złamaną rękę

Kolejne dziecko ofiarą przemocy domowej. W Głownie pod Łodzią 28-letni ojciec tak uderzył 3 miesięczne dziecko, że chłopiec ma złamaną rękę. Najprawdopodobniej nie był to jedyny cios zadany dziecku. Na szczęście w tej sytuacji szybko zareagowała matka i przerwała dramat dziecka. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się i spowodowania obrażeń u syna, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wszystko zależy od perfekcyjnego zgrania. Jak wyglądają procedury przewozu VIP-ów

To nie pierwszy wypadek kolumny rządowej w ostatnim czasie, stad powracające pytanie o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa dotyczących przewozu VIP-ów. Są przywileje na drodze, ale również związane z nimi nadrzędne obowiązki. Jak powinna wyglądać prawidłowa kolumna rządowych samochodów i jak powinni zachować się w takiej sytuacji kierowcy Biura Ochrony Rządu?

Protesty przeciwko reformie edukacji, onkolog z zarzutami i wygibasy narciarzy. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy między innymi o protestach przeciwko reformie edukacji, wizycie kanclerz Angeli Merkel w Warszawie czy o sprawie gdańskiego onkologa, który ma postawione zarzuty molestowania pacjentek. Ale były też informacje o zawierzeniu Spółki Skarbu Państwa pod opiekę Matki Boskiej czy o historycznym finale Super Bowl. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN:

Kolizja rządowej kolumny, w której jechała premier Szydło

Jak podaje RMF FM w Oświęcimiu doszło do kolizji rządowej kolumny, w której jechała premier Beata Szydło. Szefowa rządu jest potłuczona, a jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu został ranny. Rzecznik rządu oświadczył, że premier Beata Szydło przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali i że "nic poważnego się jej nie stało".

Premiera serialu "Belle Epoque" już w środę 15 lutego w TVN

Są tacy, którzy widzieli już dwa pierwsze odcinki serialu "Belle Epoque". Premierowy pokaz serialu kostiumowego z najwyższej światowej półki odbył się w Łazienkach Królewskich. Serial liczy 10 odcinków. Premiera pierwszego z nich już w środę 15 lutego na antenie TVN o godzinie 21.30.

Prognoza pogody na sobotę 11 lutego

W sobotę na Podlasiu, Mazurach, Dolnym Śląsku, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i Mazowszu pochmurno i słaby śnieg. Na pozostałym obszarze Polski rano pogodnie, potem szybki wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od -9 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do -2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami, w porywach 40-60 km/h, wschodni. Ciśnienie waha się. W Warszawie, w południe, 1024 hPa.

Zamiast za znęcanie się mogą odpowiadać za próbę zabójstwa. Prokuratura ponownie zbada sprawę

Bili, kopali i poniżali. W piątek w Drawsku Pomorskim miał ruszyć proces matki i jej konkubenta, którzy katowali małego Marcela i jego brata Miłosza. Jednak na wniosek Prokuratury Krajowej, postępowanie ma ruszyć od początku. Prawdopodobnie chodzi o postawienie cięższych zarzutów. Ma być także wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratorów, którzy prowadzili sprawę i mieli dopuści się zaniedbań.

Metalowe blaszki na drodze. Zadziałały jak kolczatka

Uwaga, blaszki na krajowej ósemce pod Warszawą. Działały jak kolczatka. wbijały się w opony samochodów. Poszkodowanych może być nawet kilkadziesiąt osób. Ile dokładnie nie wiadomo, bo policja tego nie sprawdza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad radzi kierowcom, by z żądaniem odszkodowań zwracali się do wykonawcy remontu na drodze.