Najnowsze

Najnowsze

Prokuratura bada sprawę śmierci kibica w Knurowie

Dramat na boisku piłkarskim w Knurowie. Jeden z kibiców nie żyje. Zginął od gumowej kuli. Policja próbowała nie dopuścić do starć między kibolami podczas meczu czwartej ligi, ale śmierć 27-latka zaogniła sytuację i walki przeniosły się na ulice, m.in. przed szpital. Kilkunastu policjantów zostało rannych.

Konstytucja na ustach kandydatów na prezydenta

Trzeciego maja, czyli w rocznicę uchwalenia Konstytucji – pierwszej nie tylko w Polsce, ale i w nowożytnej Europie, kandydaci na prezydenta prześcigają się w propozycjach zmian… konstytucji, która obowiązuje dzisiaj. Tego trzeciomajowego koncertu życzeń nie zagra nawet najlepszy solista, tu potrzebna jest wielka orkiestra w Sejmie.

Kandydatów na prezydenta rozmowy z wyborcami

Bliskie spotkania z kandydatami. Uściski rąk, zdjęcia i autografy. Wyrazy sympatii, ale i pretensje. Czasem konkretne sprawy do załatwienia. Kandydaci mówią do wyborców, ale i wyborcy do kandydatów. Co mówią, o co pytają?

Polacy nie chcą przyjąć uchodźców. Uciekinierzy z Afryki wciąż giną na Morzu Śródziemnym

Niewiele brakowało, by na Morzu Śródziemnym doszło do kolejnej tragedii. Włoska straż przybrzeżna uratowała ponad trzy i pół tysiąca uciekinierów z Libii, którzy próbowali nielegalnie dopłynąć do Europy. Premier Włoch ponownie wezwał Unię, by solidarnie podzieliła się opieką nad uchodźcami. Mieliby trafić także do Polski. Jednak z sondażu dla Faktów wynika, że większość Polaków jest temu przeciwna.

Biegli dla tych, którzy nie mogą stanąć na własnych nogach

W 35 miejscach na świecie jednocześnie wystartowało blisko 70 tysięcy biegaczy. W Poznaniu prawie trzy tysiące. To bieg charytatywny – zbierano pieniądze na badania nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Zwyciężczynią polskiej edycji jest Dominika Stelmach, a zwycięzcą Bartosz Olszewski.

Dzień Flagi jako pretekst do sporu o istotę patriotyzmu

Drugi dzień maja to święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W kampanii wyborczej przyniósł spory o patriotyzm. Wszyscy kandydaci na prezydenta byli w sobotę biało-czerwoni, ale nie każdy świętuje tak samo i nie każdy tak samo myśli o Polsce.

Kampania prezydencka coraz głośniejsza i bardziej nieprzyjemna

Andrzej Duda jest kompletnym zerem – ogłasza Korwin-Mikke i kampania nabiera wstydliwych rumieńców. I coraz większego tempa. Są gwizdy i wrzaski na trasie Bronkobusa, a drugi prezydencki szereg próbuje wyjść na pierwszy plan. 10 dni przed głosowaniem rzeczywiście robi się głośno.

Kobieta wjechała w przedszkolaków. Jak się czują?

Przedszkolaki cudem uniknęły poważnych obrażeń. Do dramatycznej sytuacji doszło w środę. Dzieci szły chodnikiem wzorowo – w odblaskowych kamizelkach i posłusznie trzymając się za rączki, ale wjechała w nie kobieta, która zasłabła za kierownicą. Jak się czują dzieci po takiej lekcji od losu?

Sprawca wypadku w Kamieniu Pomorskim może być sądzony jak zabójca

Kierowca z Kamienia Pomorskiego – sprawca jednego z najtragiczniejszych wypadków w historii Polski – może być sądzony jak zabójca. Sąd apelacyjny każe rozpatrzyć jego sprawę jeszcze raz. Zamiast 12 i pół roku może dostać dożywocie. Za sześć osób, którym odebrał życie.

Manipulacje sprzedawców-naciągaczy – jak oszukują klientów?

Prawie każdemu potrafią wcisnąć patelnie, garnki czy pościel. Nawet za kilka tysięcy złotych. Najłatwiej omotać starszych, więc to oni najczęściej płaczą i płacą oszustom bajońskie sumy. Bierzemy pod lupę sprzedawców-naciągaczy i próbujemy opowiedzieć na pytanie: jak manipulują ludźmi?

Dyskusje na temat sukienki kandydatki na prezydenta

Długa kampania, a sukienka krótka. W kolorowych pismach dyskusje na temat kreacji kandydatki na prezydenta. Czy Magdalena Ogórek ma sukienkę czy halkę? Za krótką czy w sam raz? Prezydencką czy frywolną? A skoro to kwestia warta kampanii, to „sukienka na prezydenta”.

Prognoza pogody na piątek 1 maja

W pierwszy dzień maja zachmurzenie duże lub umiarkowane praktycznie w całym kraju. Czekają nas także dość gwałtowne burze. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza nad morzem do 19 stopni na Podkarpaciu.

Wybory wygrałaby Platforma, KORWIN na podium. Sondaż dla Faktów TVN i TVN24

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższy weekend, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 35 proc. poparcia. Na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby swój głos 31 proc. ankietowanych, a trzecią siłą w Sejmie byłaby partia KORWIN z poparciem na poziomie 7 proc. – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24. Poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej zadeklarowało 6 proc. uprawnionych do głosowania, a Polskie Stronnictwo Ludowe z 3 proc. poparcia nie przekroczyłoby progu wyborczego. Poza Sejmem znalazłby się także Twój Ruch (2 proc.), Ruch Narodowy (1 proc.) i Nowa Prawica (1 proc.). 14 proc. ankietowanych powiedziało, że nie wie, na kogo zagłosować.

Ma powstać sojusz, który może popsuć szyki PiS-owi

To nie będzie sojusz, który ma szanse rządzić Polską, ale może zamknąć drogę do władzy PiS-owi. Janusz Korwin-Mikke i Paweł Kukiz mają zaskakująco wysokie poparcie w sondażach prezydenckich. I już planują wspólną przyszłość parlamentarną. Nic dziwnego, że nerwowo zrobiło się w PiS-ie, bo to partia Jarosława Kaczyńskiego ma do stracenia najwięcej.

SLD traci cierpliwość do Magdaleny Ogórek?

Wygląda na to, że to już jest koniec – Magdalena Ogórek ma nie dostać od SLD więcej pieniędzy na kampanię wyborczą. Jest list w tej sprawie i ostre opinie działaczy. To konsekwencja nie tyle słabych sondaży, słabej kampanii i iluzorycznych szans na dobry wynik. To także, a może przede wszystkim, wynik odcinania się kandydatki od SLD i jego lewicowości. Niemalże ostentacyjnego.

Opiekunka Villas skazana na karę więzienia

Opiekunka Violetty Villas idzie do więzienia – sąd w Świdnicy odrzucił apelację prokuratury w sprawie nieudzielenia pomocy znanej piosenkarce. Kobietę czeka jeszcze jeden proces – o znęcanie się nad Villas.

Pigułka „dzień po” już oficjalnie dostępna w aptekach. Ale nie wszystkich

Można ją kupić już oficjalnie i bez problemu – oczywiście tylko w tych aptekach, których właściciele nie uznali za grzech sprzedaży pigułki „dzień po”. Specjalne rozporządzenie reguluje, że można ją sprzedawać osobom, które ukończyły 15 lat. Pytanie, jak aptekarze będą to sprawdzać, no i czy pigułka nie będzie przyjmowana bez umiaru.

Oficjalna zapowiedź najnowszych „Gwiezdnych wojen” robi furorę w sieci

Trzeba było trochę czekać, ale podobno warto – taka jest zgodna opinia fanów filmowej sagi „Gwiezdne wojny”. Najnowszy film wejdzie do kin dopiero w grudniu, ale już teraz mamy próbkę. I wiemy, jak wyglądają bohaterowie, czym latają, jak brzmi muzyka. A wszystko z krótkiego zwiastuna filmu.

Prognoza pogody na sobotę 18 kwietnia

W sobotę tylko na zachodzie pogodnie, poza tym pochmurnie z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Na wschodzie możliwy nawet deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza w okolicach Szczecina. Wiatr raczej słaby lub umiarkowany, ale nad morzem może być porywisty.

Kraków: niezaszczepione dzieci nie pójdą do przedszkola i żłobka?

Koniec ze szczepionkową samowolką – mówią władze Krakowa i szykują nowe przepisy. Sam prezydent zapowiada: „rodzice – macie rok, żeby u swoich dzieci nadrobić szczepionkowe zaległości”. Później dla niezaszczepionego dziecka w publicznym przedszkolu lub żłobku miejsca nie będzie. Dlaczego miasto idzie na wojnę i co z niej może wyniknąć?

Marilyn Monroe jak skarb narodowy

Trzy tysiące fotografii Marilyn Monroe kosztowały prawie sześć i pół miliona złotych i do Wrocławia miały przyciągnąć tłumy. Na razie miasto pokazuje prawie 50 zdjęć i wpuszcza na wystawę tylko 300 osób. Reszta kolekcji, jako dobro kultury narodowej, trafi do Archiwum Państwowego.

Radny dorabiał jako weterynarz, choć nie miał uprawnień

Radny z rolniczej agencji po godzinach zostaje weterynarzem, wydaje medyczne wyroki, choć nie zawsze trafia z diagnozą. Po tym jak w oborze zostawił chorego psa na pewną śmierć, wywęszyła go prokuratura i pewne jest to, że mężczyzna ma kłopoty.

Bydgoszcz: dom dziecka jak więzienie

W domu dziecka jak w piekle – znowu wychowawcy jak kaci i kary jak tortury. Bieganie na mrozie w piżamach, zamykanie w piwnicy, straszenie szczurem i polewanie zimną wodą – w placówce w Bydgoszczy dla dzieci to codzienność, więc prokuratorzy znowu mają co robić.