Najnowsze

Najnowsze

Pierwsze w Polsce halowe wyścigi dronów

Do pokonania mają tor z przeszkodami, a wygrywa najszybszy. Za ominięcie lub potrącenie przeszkód zawodnicy karani są doliczeniem pięciu sekund. Kilkunastu zawodników bierze udział w pierwszych w Polsce halowych wyścigach dronów. To – oprócz zabawy i dawki adrenaliny – jednocześnie okazja do poznawania najnowszych technologii.

Komorowski o aferze wokół caracali: polskie siły zbrojne zostały potraktowane fatalnie

- Najważniejsze w zakupie helikopterów dla polskiego wojska są potrzeby żołnierzy, w drugiej kolejności polskiego przemysłu zbrojeniowego – uważa były prezydent Bronisław Komorowski, który był gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS. Dlatego zdaniem byłego prezydenta w całej aferze wokół zerwania negocjacji z Airbusem o dostarczenie caracali najbardziej poszkodowane jest wojsko. – Polskie siły zbrojne zostały potraktowane fatalnie – ocenił Komorowski.

Prognoza pogody na czwartek 13 października

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu słaby, zanikający stopniowo deszcz. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 10 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, ze wschodu. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe 1010 hPa.

Prokuratura wycofuje się z zarzutów dla kobiety, której dzieci zginęły w wypadku na przejeździe kolejowym

Tragedia, która wydarzyła się w miejscowości Pniewite, wywoływała wiele kontrowersji. Na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia auta osobowego z pociągiem. Autem, które brało udział w kolizji, jechała kobieta z dziećmi – one zginęły na miejscu, zaś ich matka przeżyła i została oskarżona o spowodowanie wypadku. Teraz prokuratura wycofuje się z zarzutów dla kobiety, pozostaje jednak pytanie, kto odpowie za śmierć jej dzieci.

Cimoszewicz: wielu będzie się zastanawiało, czemu Polacy się tak zachowali

Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza przedstawiona w związku z umową na dostarczenie caracali dla polskiego wojska oferta offsetowa Airbusa „była bardzo korzystna dla polskiej gospodarki” . Przyznał, że nie rozumie, dlaczego polski rząd ją odrzucił. – (W Europie – przyp. red.) wielu będzie się zastanawiało, czemu Polacy się tak zachowali – powiedział były premier, gość Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy” TVN24 BiS.

„Gra w kampanii cały czas toczy się o mobilizację przeciwników danego kandydata”

Druga telewizyjna debata Donalda Trumpa i Hillary Clinton ponownie nie przyniosła – według ekspertów – zdecydowanego zwycięzcy. Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej” oraz Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, którzy byli gośćmi Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS, oceniali nie tylko telewizyjne starcie kandydatów, ale także zastanawiali się nad dalszym przebiegiem kampanii. – Gra się cały czas toczy o mobilizację przeciwników danego kandydata, a nie swoich zwolenników – mówiła Dominika Wielowieyska. – Trump gra na emocjach. Daje rozwiązania, których nie da się wcielić w życie – mówił Łukasz Jasina.

Te szkoły mogą zyskać na krytykowanej reformie edukacji. Czym mają być szkoły branżowe?

W poniedziałek ma odbyć się nauczycielski protest przeciwko reformie edukacji. Nawet 25 tysięcy pedagogów na ulicach chce powiedzieć „Nie!” zmianom proponowanym w polskim systemie oświaty. Nauczyciele generalnie nie zgadzają się z wizją minister Anny Zalewskiej, choć nie wszystkie założenia budzą kontrowersje. Nowy model szkoły zawodowej, które miałyby się przede wszystkim nazywać szkołami branżowymi, może być nadzieją na poprawę – beznadziejnej w opinii ekspertów – sytuacji zawodówek. Szkoły zawodowe od lat kojarzą się z najgorszym rodzajem wykształcenia. Dzięki zmianom minister Zalewskiej nareszcie odzyskają należny im szacunek? Czym mają być szkoły branżowe?

Złośliwi mówią o niej szaszłyk. Kontrowersyjna rzeźba zniknie z centrum Szczecina?

Słynna „Fryga”, czyli rzeźba stojąca w centrum Szczecina, nie przestaje wywoływać skrajnych emocji wśród mieszkańców miasta. Projekt Maurycego Gomulickiego miał być pierwszym z serii instalacji, wprowadzających mieszkańców w świat sztuki współczesnej. Zamiast tego rzeźba stała się obiektem nieustających kpin i żartów. Złośliwi mówią o niej szaszłyk, kebab lub po prostu kij. „Fryga”, która kosztowała 200 tysięcy złotych, prawdopodobnie zniknie z centrum Szczecina.

Komputerowy złom dla jednych, a dla innych elektroniczne zabytki. Festiwal leciwych komputerów w Krakowie

Jak zmieniały się gusta komputerowych maniaków i jak zmieniały się same komputery na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat? O tym można przekonać się na Festiwalu Danych, Komputerów i Gier. Historyczna wędrówka przez świat elektronicznych gier i gadżetów czeka w Krakowie. W ramach wydarzenia zorganizowana zostanie ekspozycja kilkudziesięciu zabytków informatyki, przeprowadzone zostaną prelekcje oraz konkursy. Impreza ma na celu starszym przypomnieć, a młodszym pokazać, jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu.

Julka pomalowała kredą chodnik, złośliwy sąsiad zwrócił uwagę rodzicom

Zaskakująca sytuacja wydarzyła się na jednym z warszawskich osiedli. Kilkunastoletnia Julka podczas zabawy wykonała kilka rysunków kredą na chodniku. Kilka dni później rodzice dziewczynki dostali od złośliwego sąsiada pismo, aby posprzątali zniszczony chodnik. Po publikacji pisma w internecie setki osób zjawiły się w sobotę na osiedlu i – w odwecie – zamalowały cały chodnik.

Gen. Koziej o zerwaniu negocjacji ws. Caracali: polska dyplomacja kuleje

Spięcie w relacjach Polski z Francją. Prezydent Francois Hollande odwołał swoją wizytę w przyszłym tygodniu w Polsce – ma to mieć związek z zerwaniem negocjacji ws. Caracali. – Francuzi są może bardziej emocjonalni niż my – ocenił w „Faktach z Zagranicy” gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. – Do takiej sytuacji nie powinno było w ogóle dojść – mówił Koziej.

Wyjątkowe iPhone’y ze złotą podobizną Putina. Z okazji urodzin prezydenta Rosji

Jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie obchodzi urodziny. Prezydent Władimir Putin skończył w piątek 64 lata. Urodzin nie celebruje, bo czuje się zdecydowanie młodziej, niż wskazywałaby na to metryka, ale za to dostaje prezenty. I to nie byle jakie. Firma Caviar, która specjalizuje się w luksusowym wykończeniu smartfonów, z okazji urodzin prezydenta wypuściła limitowaną partię iPhone’ów 7, ozdobionych złotym wizerunkiem głowy państwa.

W Tatrach zaczyna się prawdziwa zima

Kilkadziesiąt centymetrów śniegu na Kasprowym Wierchu. Turyści są zachwyceni, w Zakopanem prawdziwe tłumy, a ratownicy TOPR przypominają: jeśli nie jesteś taternikiem, nie wychodź w góry powyżej poziomu schronisk.

Wykorzystywali seksualnie dzieci, teraz twierdzą, że żałują. Pedofile stanęli przed sądem

W Sądzie Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o molestowanie oraz nagrywanie filmów pornograficznych z udziałem nieletnich. Sprawa jest tak, trudna i delikatna, że sąd zdecydował o utajnieniu procesu. Mężczyźni – według zgromadzonego materiału dowodowego – wykorzystywali seksualnie dzieci, teraz twierdzą, że żałują. Oskarżonym grozi kara do 12 lat więzienia.

Czarny Protest i spór o aborcję to tematy, które mają przykryć kwestię umowy CETA?

Sprawa aborcji, czarne marsze – wszystko to zdaniem Pawła Kukiza miało przykryć zupełnie inny temat: CETA. Ta umowa handlowa między Unią Europejską a Kanadą wywołuje duże emocje, ponieważ – według niektórych – miałaby ona m.in. doprowadzić do niekontrolowanego zalania polskiego rynku produktami GMO. Niektórzy zapowiadają organizację kolejnych protestów i przywołują sprzeciwy wobec ACTA. Co dla Polski oznacza umowa CETA, skoro trzeba było ją negocjować w tajemnicy, a teraz przykrywać innymi tematami? Takie pytania zadają także politycy. Ostatecznie decyzja w sprawie CETA ma zapaść pod koniec października na specjalnym szczycie.

Sikorski: jestem dumny z naszych pań; pokazały nam, mężczyznom, jaki się robi opozycję

– Jarosław Kaczyński „ewidentnie” przestraszył się polskich kobiet – ocenił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS były szef dyplomacji Radosław Sikorski. Jego zdaniem posłowie PiS, którzy w środę zagłosowali za odrzuceniem obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji, zrobili to po tym, jak dostali „telefon z Nowogrodzkiej, że trzeba się wycofać na z góry upatrzone pozycje”.

Siennicki: prezes PiS doskonale wiedział, co działo się w spółkach Skarbu Państwa

Polski rząd nie udzieli poparcia Donaldowi Tuskowi na drugą kadencję w Radzie Europejskiej? Tak zasugerował Jarosław Kaczyński, który udzielił wywiadu dziennikowi „Polska The Times”. Na te słowa zareagował były premier Polski, który zaprosił prezesa PiS na debatę. Propozycję Kaczyński odrzucił. Goście programu „Fakty z Zagranicy” – dziennikarze Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej” i Paweł Siennicki z dziennika „Polska The Times” – na antenie TVN24 BiS dyskutowali o znaczeniu słów szefa Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo Siennicki, który jest współautorem wywiadu z Kaczyńskim, w rozmowie z Jolantą Pieńkowską zdradził inne szczegóły wywiadu, m.in. na temat wiedzy prezesa PiS o sytuacji w spółkach Skarbu Państwa i zamieszania wokół Bartłomieja Misiewicza.

Zalewski o wywiadzie Kaczyńskiego: to próba odwrócenia uwagi od ustawy aborcyjnej

„Wyobrażam sobie, że polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Polska The Times”, którego fragment został opublikowany we wtorek. – To jest próba przykrycia, przekierowania uwagi opinii publicznej z ustawy aborcyjnej na kwestie związane z Donaldem Tuskiem – ocenił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS były europoseł PO Paweł Zalewski. Drugi gość Jolanty Pieńkowskiej, Paweł Kowal z PAN, stwierdził, że ta wypowiedź Kaczyńskiego pogłębia złe stosunki z instytucjami europejskimi, ale jest z niej „bardzo łatwo wycofać się”. – On to powiedział z uwarunkowaniem. Jak go znamy, za trzy miesiące może powiedzieć jakąś inną opinię – zauważył politolog.

Kwaśniewski o Czarnym Poniedziałku: największą niespodzianką dla PiS jest opór społeczny

Czarny Poniedziałek był kulminacją protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej w całej Polsce, ale i poza jej granicami. Solidarność Polkom okazano na Wyspach Brytyjskich, we Francji, w Izraelu, Australii, a nawet w Kenii. Aleksander Kwaśniewski, który był gościem Jolanty Pieńkowskiej w „Faktach z Zagranicy”, skalę demonstracji określił jako „bardziej imponującą niż mógł oczekiwać”. Były prezydent wskazywał na czynniki, które mogły tę skalę znacznie osłabić, ale to się jednak nie stało. Zdaniem Kwaśniewskiego nieustający deszcz wręcz „pokazał witalność tego protestu”.

Węgry: referendum ws. przyjmowania uchodźców nieważne. Orban po raz pierwszy od dekady przegrał wybory

Aż 98 procent Węgrów zagłosowało przeciwko obowiązkowym kwotom uchodźców, którzy mieliby się osiedlić na terenie ich kraju. I chociaż frekwencja wyniosła 40 procent, co oznacza, że referendum nie jest wiążące, to Viktor Orban triumfuje i zapowiada, że zmieni konstytucję. Chce to zrobić tak, aby wynik referendum miał moc prawną. Czy to tylko początek i podobne referenda odbędą się teraz w kolejnych krajach Unii?

Ponad 300 klientów w 25 godzin. Fryzjerski maraton w szczytnym celu

Zakończył się maraton strzyżenia fryzjera z Polic, który chciał ostrzyc jak najwięcej głów i tym samym uzbierać jak najwięcej pieniędzy na pomoc koledze. Akcja była dedykowana Krystianowi Marcinkowskiemu, który od czterech lat walczy z glejakiem i potrzebuje pieniędzy na niekonwencjonalną kurację. Odważny fryzjer w ciągu 25 godzin ostrzygł ponad 300 klientów i zebrał ponad 12 tysięcy złotych.