Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 21 lutego

We wtorek na ogół pochmurno z niewielkimi opadami deszczu (do 3 mm). Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami - w porywach - 40-60 km/h, zachodni. W strefie brzegowej porywy przekraczać mogą 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe 989 hPa.

Zarzuty za kije z Małym Powstańcem

Umieścił wizerunek Małego Powstańca na kijach bejsbolowych, teraz usłyszał zarzut rozpowszechniania cudzego utworu. Rafałowi P. grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna miał zajmować się produkcją i sprzedażą kijów bejsbolowych opatrzonych też wizerunkiem chronionego znaku Polski Walczącej.

Przyjechali do Polski i zostali z niczym. Pomógł strażnik miejski

Przyjechali do Polski po lepsze życie, zostali z niczym. Ocalił ich strażnik miejski z Nowej Soli. Historia pana Jacka, który wyciągnął pomocną dłoń do trzech młodych Ukraińców. Pomógł znaleźć pracę i dach nad głową. Bezinteresownie. Szefowie go chwalą. Władze miasta też. On sam bohaterem się nie czuje. Jak mówi - mundur zobowiązuje. Nawet jeśli powszechnie kojarzy się tylko z mandatami za złe parkowanie.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 lutego

Na Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Poza tym - zachmurzenie duże z opadami deszczu (do 5-10 mm). Temperatura maksymalna za dnia sięgnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 6 stopni Celsjusza w centrum kraju do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach może wiać z prędkością do 50-70 km/h oraz do 80 km/h na Wybrzeżu.

Ciasto dla Krystiana. W słodki sposób pomogli choremu na białaczkę chłopcu

Najpierw piekli ciasta, by teraz je sprzedawać - po to, żeby zebrać pieniądze. Jak najwięcej pieniędzy - na leczenie 14-letniego Krystiana z Łomży. Chłopiec ma białaczkę - czeka na przeszczep szpiku. Kiedy zachorował, jego mama musiała zrezygnować z pracy - nietrudno więc się domyśleć, że rodzinie nie jest łatwo się utrzymać. Kosztowna jest nie tylko terapia, ale także specjalna dieta, wedle której poddany chemioterapii chłopiec musi się odżywiać. Na szczęście - z pomocą przyszło małżeństwo, które zorganizowało akcje pieczenia ciast. Przyłączyli się doń i restauratorzy, i mieszkańcy Łomży.

"Psi detektyw" jest kobietą. Pilnuje praw ludzi i zwierząt w Elblągu

Koledzy mówią o niej "psi detektyw". Iga Sozoniuk - bo to o niej mowa - jest policjantką z Elbląga, która bardzo kocha zwierzęta i na co dzień ściga tych, którzy łamią ich prawa. Cieszy każdy ukarany przypadek - martwi każde umorzenie. W sukurs idzie Ministerstwo Sprawiedliwości. Chce zaostrzyć kary za znęcanie się nad zwierzętami.

"Bez szpitala nie ma leku". Obawy przed rewolucją Radziwiłła

Szpitale w sieci i szpitale poza siecią. Na niektóre placówki padł blady strach, bo państwowa sieć to państwowe pieniądze. A nie wszyscy je dostaną. Rząd nie może przyjąć projekty, bo nawet w rządzie są poważne wątpliwości. Dla ministra zdrowia pomysł z siecią to dobra opieka. Dla niektórych dobrych szpitali może on jednak oznaczać wyrok śmierci.

Wpłacił kaucję i zniknął. "Hoss" może być wszędzie

Arkadiusz Łakatosz, pseudonim Hoss. Wszyscy mają wiedzieć jak wygląda i jak się nazywa, bo policja szuka go teraz listem gończym. Według śledczych kierował gangiem okradającym "na wnuczka", według sądu ma iść prosto do aresztu. Na razie zapadł się pod ziemię.

Był skwer, jest pobojowisko. "To jest okaleczanie miasta"

Klepisko zamiast skweru, błoto zamiast trawy. Zielona oaza w centrum Warszawy w kilka godzin zmienia się nie do poznania. Mieszkańcy nie wierzą własnym oczom, ale nie tylko oni znów podnoszą alarm. Kiedy drzewa znikają z terenu pod ochroną - a ten teren to Natura 2000 - to warto pytać, czy właśnie tak na środowisko ma działać nowe prawo ministra.

Prognoza pogody na niedzielę 19 lutego

W całym kraju dość pogodnie, ale miejscami może być mglisto. Poza tym na północy wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Pogórzu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny. W porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. 

Po drugiej stronie smogu. Tak wygląda Beskid Śląski z powietrza

Podniebne studio TVN24. Wyjątkowa wyprawa szybowcem z Sebastianem Kawą - najbardziej utytułowanym pilotem w historii. Właśnie wrócił z Australii z kolejnym złotym medalem mistrzostw świata. Jak wygląda jego świat, kilkaset metrów nad ziemią, opowiedział naszemu reporterowi. Mateusz Kudła przy okazji dokładnie przyjrzał się smogowej chmurze nad Beskidem Śląskim.

Policja chce nocnej prohibicji w Suwałkach. "Od 21:00? Trochę brutalne"

Policja w Suwałkach chce wprowadzić nocną prohibicję. Zakaz sprzedaży napojów procentowych miałby obowiązywać od 21:00 do 6:00 rano. I miałby rozwiązać problem z nocnymi awanturami po kilku głębszych. Podobno to sami mieszkańcy podsunęli policji ten pomysł. Referendum jednak nikt nie przeprowadził. Samych sprzedawców też nikt o zdanie nie pytał.

Ostry spór podczas konferencji i długopisy do zadań specjalnych. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy między innymi o stanie zdrowia premier Beaty Szydło po wypadku, stanie zamówień śmigłowców dla polskiej armii czy o sporze ministra Waszczykowskiego z wiceszefem KE podczas debaty na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Ale były też informacje o specjalnych długopisach dla MON czy o bohaterskim marynarzu, który uratował człowieka. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN: