Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 22 sierpnia

We wtorek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-20 mm i burzami. Tylko na krańcach zachodnich kraju i na południowym-zachodzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 18 stopni Celsjusza w centrum kraju do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Nikola otrzymała pierwszą dawkę leku. Negocjacje w sprawie refundacji zostały zawieszone

To był piękny, a co najważniejsze skuteczny wyraz ludzkiej dobroci i solidarności. Darczyńcy zebrali prawie półtora miliona złotych na leczenie małej Nikoli. Dziewczynka jest chora na atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy. Podano jej pierwszą dawkę leku, a zebrane pieniądze pozwola na kolejne. Przez dwa lata. Pytanie co później. Nie tylko z Nikolą, ale i innymi pacjentami cierpiącymi na tę rzadką chorobę. Drogi lek nie jest w Polsce refundowany, a negocjacje Ministerstwa Zdrowia z jego producentem zostały właśnie zawieszone.

Problemy z uzyskaniem statusu uchodźcy w Polsce

- Nie jesteśmy przestępcami, uciekłyśmy przed wojną - to słowa Walentyny, która ze swoją 9-letnią córką uciekła z Donbasu i szukała schronienia w Polsce. Kobieta chciała ubiegać się o status uchodźcy, ale zamiast tego aresztowano je i przeniesiono do ośrodka zamkniętego. Nie one jedne mają w Polsce problem z uzyskaniem takiego statusu. Także inni Ukraińcy, jak również Czeczeni, napotykają problemy.

Czarny weekend na polskich drogach. W 262 wypadkach zginęło 25 osób

Policja podsumowuje i mówi: to był czarny weekend na polskich drogach. W 262 wypadkach zginęło 25 osób. Wśród nich mężczyzna i kobieta z Białegostoku. Wjechał w nich samochód osobowy, a jego kierowca, 26-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymać go pomógł taksówkarz, który natychmiast ruszył w pościg. W poniedziałek sprawca ma usłyszeć zarzuty.

Pomoc z każdego zakątka Polski. Przyjeżdżają pomagać ofiarom nawałnic

Pierwszy szok już minął, ale strach o przyszłość jeszcze długo ich nie opuści. Tydzień po przejściu niszczycielskiej nawałnicy na zniszczonych terenach trwa sprzątanie, porządkowanie, ratowanie tego, co da się uratować. Do poszkodowanych miejscowości wciąż płynie wsparcie z całego kraju. Pomagają harcerze, strażacy, wolontariusze, mieszkańcy małych wiosek i dużych miast. Każda para rąk jest cenna, ale są wśród nich także ci, o których śmiało można powiedzieć - bohaterowie.

"Nie jesteśmy przestępcami, uciekłyśmy przed wojną". Matce z córką grozi deportacja z Polski

W kraju, którego rząd chwali się przyjęciem miliona uchodźców z Ukrainy, bardzo trudno jest uzyskać pomoc rzeczywistym uciekinierom z Donbasu. Matka i córka szukały schronienia, ale im poradzono, by wracały do kraju, bo z pewnością znajdzie się tam bezpieczne dla nich miejsce. Znalazły je w Polsce, ale nie na długo. Choć powołują się też na swoje polskie korzenie, zostały zatrzymane i grozi im deportacja.

Ślub rosyjskiego oligarchy z modelką hitem internetu

Spektakularny ślub rosyjskiego oligarchy - były gwiazdy estrady, gigantyczny tort i tylko nieco mniejszy pierścionek. Chcieli się pokazać i to im się udało, bo zdjęcia obiegły świat. Wszędzie wywołały komentarze, ale niekoniecznie zachwyt.

Prognoza pogody na poniedziałek 21 sierpnia

W poniedziałek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu do 5-20 mm i burzami. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu i 21 stopni Celsjusza w centrum kraju do 22 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Skradziono cały bankomat. Wózkiem widłowym

Takiej kradzieży amerykański bank z pewnością się nie spodziewał. W mieście Conway w stanie Arkansas, złodziej ukradł bankomat. W całości. Po prostu podjechał po niego wózkiem widłowym. Policja wciąż poszukuje bandytów. Twierdzi, że złodziej lub złodzieje mogli pracować w branży budowlanej, z uwagi na to, z jaką łatwością poruszali się maszyną.

Nikola najdroższy lek na świecie dostała, inne dzieci czekają. "Daje nam to poczucie porażki"

Negocjacje w sprawie refundacji najdroższego na świecie leku zostały zawieszone. Ministerstwo Zdrowia czeka na ruch producenta, a producent analizuje sytuacje. Jednak jest nadzieja, że rozmowy znowu się zaczną. Dzieci czekają, w tym Nikola, której historia poruszyła widzów "Faktów". Pieniądze zebrane dzięki hojności ludzi wystarczą na dwa lata. Ale co po tym czasie? I co z innymi dziećmi chorymi na zespół hemolityczno-mocznicowy?

Prognoza pogody na niedzielę 20 sierpnia

W niedzielę przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południowym wschodzie silne opady ciągłe - do 50 mm. Temperatura maksymalna w dzień od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W Hiszpanii był "człowiekiem z żelaza", w Paryżu grzeje ławę. Co dalej z karierą Krychowiaka?

Chwilowe zatrzymanie kariery czy już poważniejszy problem? - to pytanie zadają sobie kibice piłkarskiej reprezentacji Polski w odniesieniu do Grzegorza Krychowiaka. Jeden z ważniejszych piłkarzy kadry tym razem nie dostał powołania na zgrupowanie reprezentacji. Nie mieści się bowiem w składzie swojego klubu, czyli Paris Saint Germain. Czas na zmianę klubu Krychowiak ma do końca sierpnia.

"Trzeba nauczyć się żyć w warunkach zagrożeń terrorystycznych"

- Terroryzm to bardzo złożone zjawisko - na pograniczu między działaniami zbrojnymi i miękkimi zagrożeniami - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef BBN, gen. Stanisław Koziej i dodał, że "dlatego bardzo trudno z nim walczyć". - Trzeba nauczyć się żyć w warunkach zagrożeń terrorystycznych - stwierdził. Zdaniem eksperta, by skuteczniej zapobiegać zamachom, należy prowadzić edukację na rzecz bezpieczeństwa i polepszać współpracę służb, także ze społeczeństwem. - Terroryzm jest dzieckiem czasów, w których żyjemy: czasów ery rewolucji informacyjnej i globalizacji - ocenił generał. Jego zdaniem, globalizacja doprowadza do zbliżania się różnych środowisk, które "nie mogą się w szybkim tempie zaadaptować", co prowadzi do napięć. - To, że terroryzm staje się pewną modą, to inspiruje różnych ludzi - ocenia. Zdaniem gen. Kozieja, "trzeba uczyć się umiejętnie informować o takich zdarzeniach".

Wawrzyk: w walce z terrorystami powinniśmy skończyć z poprawnością polityczną i stosować prawo wojny

- Problem polega na tym, że nasza cywilizacja tego nie traktuje jako wojny, tylko jako incydenty - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dr Piotr Wawrzyk, którego zdaniem dżihadyści globalne działania antyterrorystyczne "traktują jak wojnę cywilizacji". Zdaniem Wawrzyka, drugą stroną jest cywilizacja Zachodu, która "tę wojnę będzie przegrywać" dopóki nie zrozumie, że "jesteśmy w niej stroną" i nie skończymy z tzw. poprawnością polityczną. - Powinniśmy stosować prawo wojny, deportować każdego podejrzanego o terroryzm, w tym także rodziny - zaznaczył. Nie zgodził się z nim publicysta "Polityki" Marek Ostrowski. - To, co pan mówi, byłoby przestępstwem wojennym, a nawet zbrodnią - ocenił Ostrowski. Jego zdaniem, problem terroryzmu można rozwiązać nasilając środki na przeciwdziałanie indoktrynacji w więzieniach, a także polepszając współpracę wywiadów.

"Przemoc w rodzinie jest pojęciem fałszywym". To opinia kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

PiS zgłasza kolejnego kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, choć opozycja podkreśla, że to kandydat na dublera, bo wszystkie miejsca są już tam dawno zajęte, nawet jeśli prezydent nie od wszystkich wybranych sędziów odebrał ślubowanie. To coś więcej, niż tylko przypomnienie niekończącego się konfliktu, bo Justyn Piskorski zwraca uwagę swoimi poglądami na temat przemocy w rodzinie, in vitro, czy koedukacji.

Trwa sprzątanie po nawałnicach. "Naszego sołtysa trzeba zrobić człowiekiem roku"

W nocy z piątku na sobotę minie tydzień od katastrofalnych nawałnic na Pomorzu, ale wciąż tysiące gospodarstw są bez prądu, z uszkodzonymi dachami, albo nawet bez nich. Wielkie sprzątanie i naprawianie szkód jeszcze długo potrwa. Ludzie są bardzo zmęczeni, ale nie ustają zarówno ci, którzy ratują swoje, jak i ci, którzy im pomagają. Są tacy, którzy już pokazali, że w trudnych sytuacjach, można na nich liczyć, na przykład sołtys Rytla Łukasz Ossowski.