Najnowsze

Najnowsze

"Kaczyński nie chce wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, tylko Unię z Polski"

- Polska premier staje się coraz bardziej symboliczna, nie tylko w relacjach z Szyszko, ale także z Macierewiczem - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Leszek Miller. Skomentował w ten sposób fakt, że minister środowiska samodzielnie wszedł w konflikt z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nie wstrzymując wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zdaniem Millera "Szyszko przekroczył Rubikon", nie egzekwując decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Były premier odniósł ocenił też ogólny kierunek polityki europejskiej PiS. - Kaczyński nie chce wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, tylko Unię z Polski, czyli trzymać Polskę na najniższym poziomie integracji - stwierdził.

"Zmieniła bieg historii". Amerykański "Vogue" pisze o Chelsea Manning

We wrześniowym wydaniu amerykańskiej wersji magazynu "Vogue" pojawi się historia Chelsea Manning, która jeszcze przed zmianą płci - jako Bradley Manning - wykradła i ujawniła tajne dokumenty amerykańskiej armii. Magazyn zatytułował tekst o niej: "Chelsea Manning zmieniła bieg historii. Teraz skupia się na sobie". Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Prognoza pogody na sobotę 12 sierpnia

W sobotę pochmurno z przejaśnieniami. Na wschodzie przelotny deszcz i burze (10-20 mm i porywy do 80 km/h). Na pozostałym obszarze kraju miejscami - szczególnie na Pomorzu i w centrum - przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 33 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.

Rottweiler zaatakował 8-latka na plaży. Właścicielka nie chciała przyjąć mandatu

Atak rottweilera na plaży w Świnoujściu - nieupilnowany pies pogryzł ośmioletniego chłopca. Dziecko nie wymagało hospitalizacji. Właścicielka czworonoga z kolei problemu nie widziała. Obywatelka Niemiec była pod wpływem alkoholu, nie przyjęła mandatu i zaczęła się awanturować. Podobnie zachowywała się jej matka. Obie kobiety zostały zatrzymane.

Obietnice były, pieniędzy brak. Gminy same muszą walczyć z bombami ekologicznymi

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obiecał pomoc finansową. Jednak słowa, danego 14 gminom na Dolnym Śląsku, nie dotrzymał. Pozostawił urzędników z bombami ekologicznymi i ogromnymi problemami, bo wysypiska trzeba rekultywować, a pieniędzy na to w budżetach brak. W Malczycach wysypisko istnieje od lat 80., ma powierzchnię ponad 5 hektarów i jest tam zbiornik wodny, w którym pływają plastikowe butelki. Jakby tego było mało, to wchodząc do Unii Europejskiej zobowiązaliśmy się do likwidacji takich miejsc do 1 stycznia 2012 roku. Mija ponad 5 lat, a wysypiska, choć są obecnie zamknięte, to dalej istnieją. Dlatego Komisja Europejska może nanieść kary finansowe - w wysokości nawet kilkuset tysięcy euro.

Gen. Bieniek: Europa również odczuje skutki konfliktu w Dalekiej Azji

- Mój instynkt strategiczny mówi, że napięcie będzie wzrastało, ale nie doprowadzi do użycia sił militarnych - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były zastępca dowódcy strategicznego NATO gen. Mieczysław Bieniek, komentując groźby Korei Północnej pod adresem USA. Dodał, że może powrócić pomysł rozmieszczenia w Korei Południowej broni atomowej. Jednocześnie przestrzegł, że ze względu na kwestie gospodarcze, "Europa również boleśnie odczuje skutki tego konfliktu"

"Nie należy stawiać sprawy: Bruksela coś powiedziała, to musimy to robić"

- Ostatnie 20 lat spowodowało ewolucję Unii Europejskiej w różnym kierunku. Nie znaczy to, że należy z UE wychodzić , tylko nie należy stawiać sprawy: Bruksela coś powiedziała, to musimy to robić - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". Jego zdaniem, wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans jednostronnie zaangażował się w spór polityczny w Polsce. - Mówili o tym nawet zagraniczni publicyści - argumentował. Drugi gość programu, Adam Szostkiewicz z tygodnika "Polityka", wyraził zaniepokojenie konfliktem na linii Warszawa-Bruksela. - Jesteśmy na kursie do "polexitu" - uważa publicysta. - Moim zdaniem decyzja już w zasadzie zapadła i dziś nie pytamy "czy", tylko "kiedy" - uważa Szostkiewicz.

Sytuacja mediów na Węgrzech. "Dziennikarstwo to teraz ryzykowny zawód"

Mieszkańcy Budapesztu 9 października 2016 roku wyszli na ulice. Chcieli wyrazić sprzeciw wobec zamknięcia największego lewicowo-liberalnego dziennika na Węgrzech. Mówi się, że od czasu przejęcia władzy przez Viktora Orbana, wolne media się skończyły, a zawód dziennikarza jest piętnowany i coraz bardziej ryzykowny.

Najbardziej chaotyczne i niebezpieczne skrzyżowanie. Mowa o berlińskim Checkpoint Charlie

To najbardziej chaotyczne i niebezpieczne skrzyżowanie w Niemczech - alarmują niemieckie media. Mowa o legendarnym Checkpoint Charlie w stolicy Niemiec, czyli dawnym przejściu granicznym między Berlinem Zachodnim a Wschodnim. Codziennie odwiedza je kilkanaście tysięcy turystów, a to oznacza ogromne zamieszanie i zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Witold Waszczykowski: Komisja Europejska nęka Polskę

Minister Witold Waszczykowski pisze do Komisji Europejskiej, by doprecyzowała zalecenia w sprawie praworządności. Frans Timmermans odpisuje i precyzuje. Wymienia konkretne artykuły traktatu o Unii Europejskiej. Zdaniem szefa polskiej dyplomacji, Unia nas nęka.

Zbigniew Ziobro popiera komisję śledczą ds. wyłudzeń zwrotów VAT

Powołanie sejmowej komisji śledczej badającej wyłudzenia zwrotu podatku VAT wydaje się coraz bardziej realne. To pomysł polityków Kukiz'15. Idea spodobała się wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który twierdzi, że budżet państwa przez wyłudzenia stracił za poprzednich rządów 250 miliardów złotych. W czwartek propozycję powołania komisji poparł Zbigniew Ziobro.

Krakowskie Przedmieście zastawione barierkami. Z powodu miesięcznicy

Centrum Warszawy w środku wakacji: barierki, przez które nie da się przejść, turyści, którzy pytają, o co chodzi, gubiący się taksówkarze, krążący bezradnie ludzie na wózkach. Dobę przed kolejną miesięcznicą smoleńską ruch w centrum miasta został poważnie utrudniony. Obok barierek staje ponad 2 tysiące policjantów, a wszystko kosztuje 700 tysięcy złotych.

Ponad milion złotych pomocy dla powstańców warszawskich

Wielu z Powstańców Warszawskich naprawdę potrzebuje pieniędzy, choć ani nie lubią, ani nie chcą się do tego przyznawać. W ostatnich dniach miała miejsce błyskawiczna i skuteczna zbiórka, czyli akcja równie ważna, a może nawet ważniejsza niż sama pamięć.

Prognoza pogody na piątek 11 sierpnia

W piątek na zachodzie i północy kraju zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Na pozostałym obszarze pogodnie, ale po południu miejscami wzrost zachmurzenia kłębiastego do dużego, z opadami deszczu i burzami. Zjawiska miejscami gwałtowne z gradem i opadami deszczu do 30-60 mm. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i 35 stopni Celsjusza w centrum kraju, aż do 36 stopni Celsjusza na południu. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz silny do 80-100 km/h.

5 września premiera "Diagnozy" - nowego serialu TVN

5 września o godzinie 21:30, na antenie TVN zobaczyć będzie można pierwszy odcinek serialu "Diagnoza". W obsadzie znaleźli się między innymi Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz czy Maciej Zakościelny. Annę Nowak, główną bohaterkę serialu, widzowie poznają na katowickim lotnisku. Kobieta przyleci na Górny Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń, Anna trafi do szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja.

Byli więźniowie pomagają remontować przedszkole

Wytatuowani, z bogatą kartoteką i licznymi pobytami za kratkami – byli więźniowie chcą pomagać najmłodszym. Choć sporą część swojego życia spędzili w więzieniu, teraz wracają do normalności. Mowa o podopiecznych Fundacji Pomost, której ekipa właśnie remontuje przedszkole w Zabrzu.

Podkomisja ujawnia nowe tezy przed 88. miesięcznicą smoleńską

Przed Pałacem Prezydenckim odbędą się w czwartek kolejne, osiemdziesiąte ósme już obchody miesięcznicy smoleńskiej. Na Krakowskim Przedmieściu już od środy rozstawione są barierki, które maja zapewnić bezpieczeństwo zgromadzonym. Ci, jak co miesiąc, wysłuchają przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Dzień przed miesięcznicą, podkomisja smoleńska w krótkim komunikacie przedstawiła swoje najnowsze tezy.

"Bez bazy Guam Amerykanie nie panują nad zachodnim Pacyfikiem"

- Amerykanie nie chcą tej wojny. To nie jest dobre rozwiązanie z wielu powodów: operacyjnych, wojskowych, politycznych czy geostrategicznych. W ogóle ta wojna nie jest w interesie Stanów Zjednoczonych, bo zagrożenia dla pozycji USA są inne. Na Pacyfiku dotyczy to relacji handlowej między Chinami i Stanami Zjednoczonymi oraz pozycji geostrategicznej - powiedział w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS dr Jacek Bartosiak z Potomac Foundation w Waszyngtonie. Dodał, że Korea Północna w tych relacjach nie była dla USA istotna, ale stała się przez zagrożenie, jakie może nieść dla Guam. - Bez tej bazy, Amerykanie nie panują nad zachodnim Pacyfikiem, zatem nie kontrolują głównych szlaków komunikacyjnych - zaznaczył Bartosiak. - Czytam komentarze. że Kim Dzong Un jest psychicznie chory, infantylny, ale on chce, żeby go traktować serio i może zdecydować się na krok desperacki - ocenił przywódcę Korei Północnej Marek Ostrowski, komentator TVN24 BiS z tygodnika "Polityka". W jego opinii, w XX wieku byli przywódcy, którzy decydowali się na takie działania, wbrew swojemu otoczeniu - Paradoksalnie, w jakiś sposób, Donald Trump też jest człowiekiem niedojrzałym, niedoświadczonym w misji publicznej i również potrzebuje jakiegoś sukcesu - dodał Ostrowski.