Najnowsze

Najnowsze

Ciąg dalszy konfliktu Andrzej Duda-Antoni Macierewicz. "Wojna pokazująca brak spójnej polityki obronnej"

- To nie jest konflikt. To wojna - mówi opozycja o relacjach prezydent-minister obrony. Podobne zdanie ma również generalicja, w tym najbardziej znane i zasłużone nazwiska. - Szkoda, że Święto Wojska będzie bez generalskich nominacji. Ale dobrze, że prezydent się przebudził, bo armia ministra Antoniego Macierewicza to generałowie z politycznego nadania - mówi generał Roman Polko.

Prognoza pogody na czwartek 10 sierpnia

W czwartek na Pomorzu i Rzeszowszczyźnie pogodnie. Poza tym przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu do 36 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, z kierunków wschodnich.

Policjant jak człowiek-pająk. Ryzykując życie uratował 5-latkę

Policjant ze Świnoujścia, ryzykując własne życie, uratował 5-letnią dziewczynkę. Na wysokości drugiego piętra pensjonatu, przeszedł miedzy oknami po dachówkach bez żadnego zabezpieczenia. Pięciolatka zamknęła się w pokoju i nie potrafiła otworzyć drzwi. W tym czasie ojciec był w sklepie, a starszy brat wyszedł na korytarz do łazienki. Rodzina przyjechał do Świnoujścia na wakacje. Policja przypomina, że wakacje to nie urlop od obowiązków rodzicielskich.

Jest nadzieja na skuteczną walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni. Innowacyjny lek zatrzymuje postęp tej choroby

Nowy lek i nowa nadzieja dla dzieci chorujących na rdzeniowy zanik mięśni. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka terapię innowacyjnym specyfikiem rozpoczęło właśnie sześcioro małych pacjentów. To pierwszy i jak na razie jedyny lek, który chorobę zatrzymuje. Nie jest jeszcze refundowany ani dostępny w aptekach, ale producent udostępnił go nieodpłatnie wybranym pacjentom w szpitalach w Warszawie, Katowicach i Gdańsku.

9 sierpnia 2001 roku wystartował TVN24. To już 16 lat!

16 lat TVN24! Pierwszy polski całodobowy kanał informacyjny ruszył pełna parą w samo południe 9 sierpnia 2001 roku. Od tej chwili, każdego dnia, 24 godziny na dobę, przekazuje, relacjonuje i analizuje najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.

Przepis na muzyczny hit? "Trochę jak w alchemii. Nie wiemy czego trzeba dosypać, żeby złoto powstało"

- Jest cały konglomerat zjawisk, które muszą nastąpić. Trochę jak w alchemii - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS muzyk Zbigniew Hołdys pytany o przepis na międzynarodowy hit muzyczny, jakim niewątpliwie stała się piosenka "Despacito". - Nie wiemy czego trzeba dosypać, żeby złoto powstało - dodał. Zdaniem muzyka "nie decyduje sama piosenka i słowo, które w niej jest" ale także klimat i moment wydania piosenki.

"To wywiad, w którym Waszczykowski zarysowuje protokoły rozbieżności"

- Tak naprawdę nie jest to wcale głos na rzecz polepszenia stosunków polsko-rosyjskich, a wręcz trochę zdenerwowania Rosjan - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSWiA Ryszard Kalisz. Były polityk dodał, że Waszczykowski "na tacy daje Rosjanom informacje, które oni chcieliby mieć". -To jest raczej wywiad, w którym minister zarysowuje protokoły rozbieżności. Mówi o tym asertywnie, mówi o tym, co nas różni, mówi o tym, że to jest trudne sąsiedztwo - stwierdził natomiast politolog Marek Migalski. Dodał, że w całości "wywiad był wyważony".

Prognoza pogody na środę 9 sierpnia

Środa będzie pochmurna. Na północy, w centrum i na południu kraju możliwe opady, a nawet burze. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 30 stopni Celsjusza w centrum kraju do 32 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Chora 14-latka chciała poprowadzić "Fakty" TVN. Marzenie spełnione

Ewelina ma 14 lat, uwielbia rysować, czytać książki z gatunku fantasy, a w przyszłości chciałaby zostać - tak jak siostra - adwokatem. Jednak największym marzeniem dziewczyny było usiąść za stołem prowadzącego "Fakty" i przekazać informacje o najważniejszych wydarzeniach dnia. 23 lipca Ewelina, która ma guza rdzenia kręgowego, odwiedziła siedzibę TVN, gdzie zobaczyła, jak pracują redakcje "Faktów" TVN, TVN24 i TVN24 BiS. Dziewczyna poznała też Anitę Werner, która pokazała jej, na czym polega praca prowadzącego wiodący program informacyjny w kraju. Z takim przygotowaniem Ewelina była gotowa, żeby zasiąść przed kamerą i spełnić swoje marzenie. Spotkanie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wolontariuszy fundacji Mam Marzenie, której 14-latka jest podopieczną.

Harwestery stanęły, w ruch poszły pilarki. Kolejny dzień wycinki w Puszczy

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i unijny komisarz ds. środowiska piszą list do polskiego rządu z prośbą o respektowanie zakazu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Czy to wpłynie na ministra środowiska i skłoni go do zatrzymania harwesterów? Raczej nie, bo od wydania zakazu przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości drzewa cały czas są wycinane. We wtorek w ruch poszły spalinowe pilarki.

"Lista kłamstw prezydenta Trumpa jest nieskończenie długa i cały czas się wydłuża"

Nie ma powodu nie wierzyć w Trumpa. Zaczynam mieć, jak inni, wątpliwości, ale jest to wybrany prezydent, jest to człowiek, który zapewnił Ameryce ponad milion nowych miejsc pracy - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Nie zgadzam się, że można Trumpowi wierzyć. To jest chyba ostatnia rzecz jaką ja bym zrobił. Lista kłamstw prezydenta jest nieskończenie długa i cały czas się wydłuża - mówił z kolei doktor Łukasz Pawłowski z Kultury Liberalnej.

"Brak solidarności może nas dużo kosztować"

- Albo jesteśmy wspólnotą i sobie w momentach trudnych pomagamy, albo tej wspólnoty nie ma - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" Róża Thun, europosłanka Platformy Obywatelskiej. Skomentowała w ten sposób napięcie na linii Warszawa-Bruksela w sprawie relokacji uchodźców. - Ten brak solidarności może nas dużo kosztować - dodała.

Rośnie liczba dzieci odbieranych Polakom na Wyspach Brytyjskich

Liczba dzieci odbieranych rodzicom na Wyspach Brytyjskich z roku na rok rośnie. W tym polskich dzieci, które w trosce o ich fizyczne i psychiczne bezpieczeństwo odbierane są przez opiekę społeczną. W Anglii i Walii w 2016 roku zanotowano 252 takie przypadki. W bieżącym roku - 115. Najczęstszymi powodami są przemoc i alkohol. Ale władze mówią także o nieznajomości prawa i różnicach kulturowych. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Wystarczyło kilkadziesiąt minut. Kontrola władz potwierdziła ustalenia "Faktów"

Zaledwie kilkadziesiąt minut wystarczyło, by potwierdzić ustalenia "Faktów" TVN o tym, że teren opuszczonej kopalni w Strzyżowie zamieniono w nielegalne wysypisko śmieci. Wcześniej władze powiatu hrubieszowskiego zapewniały, że wszystko jest w porządku. Teraz zapowiadają zbadanie wyników wcześniejszych kontroli. Śledztwo w tej sprawie prowadzi też prokuratura.