Najnowsze

Najnowsze

Takiego pokazu jeszcze nie było. Victoria's Secret w Chinach

To pokaz, który co roku budzi gigantyczne emocje. S skoro po raz pierwszy odbywał się w Chinach, to wszystko musiało być "naj". Aniołki Victoria's Secret przeszły więc po najdłuższym wybiegu w historii pokazów, modelek było jeszcze więcej niż zwykle, widownia jeszcze większa, a całe show jeszcze bardziej skomplikowane i widowiskowe. Jednak w Szanghaju pojawiły się też problemy.

Wysoka cena za bezpieczeństwo. Patrioty droższe o prawie 10 mld zł

Polskie władze zapewniały, że są w stanie wydać na system rakietowy Patriot maksymalnie 30 mld zł. W odpowiedzi Amerykanie wysyłają wycenę i chcą prawie 40 mld zł. Zgodę na militarną transakcję musi wyrazić jeszcze Kongres. Negocjacje z władzami w Waszyngtonie nie będą łatwe. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Zaostrzone środki bezpieczeństwa w Niemczech podczas świątecznych jarmarków

Do Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale okolicznościowe jarmarki w niemieckich miastach już stoją. Na tradycyjnych Weinachstmarktach pojawiły się też betonowe zapory, które mają uratować zwiedzających przed terrorystą w rozpędzonej ciężarówce. To pokłosie ubiegłorocznego zamachu w Berlinie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Szampany na Kremlu strzelają przez politykę ministra Waszczykowskiego"

- Dziwię się, że taki tweet takie zdziwienie budzi. Jest kierowany do rządu i Polaków - tak Andrzej Halicki (PO) ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS tweet Donalda Tuska, który nazwał strategię PiS "planem Kremla". - Szampany na Kremlu strzelają przez politykę ministra Waszczykowskiego. A polska armia jest rozbrajana - argumentował Halicki. Drugi gość programu, były wiceszef MSZ Paweł Kowal, stwierdził, że "rząd ma obowiązek zabiegać o interesy Polski". - Jeśli dojdzie do zmiany premiera, to na szczyty Rady Europejskiej będzie jeździć prezydent - mówił Kowal, odnosząc się do możliwych zmian w rządzie. W programie rozmawiano również o decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej.

Charles Manson nie żyje. "Wychodziło mu dominowanie zagubionych ludzi"

- Miał świetny trening w próbie dominowania nad grupą. On potem próbował muzyki i innych rzeczy, ale nie wychodziło mu. Wychodziło mu dominowanie zagubionych ludzi - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS kryminolog Paweł Moczydłowski, wspominając Charlesa Mansona. - Alienacja wpływa na ludzi przestraszonych. Ta agresja rasowa, która powstała, stworzyła gwałtowny element wybuchu wewnętrznego - ocenił psycholog Andrzej Komorowski, drugi gość programu. Przypomniał również, że Manson "w swojej rzeczywistości trafił na czasy ostrej agresji Ku-Klux-Klanu i Czarnych Panter".

Znów skandal z użyciem paralizatora. Policjant osiem razy raził 18-latka

Nastolatek ośmiokrotnie rażony policyjnym paralizatorem. Tym razem w komisariacie w Kołobrzegu i podobnie, jak w podobnym przypadku we Wrocławiu, jest problem z ustaleniem winnych. Po roku prokuratura stawia zarzuty, ale nie wiadomo komu i jakie. Podobno jeden z policjantów ma pseudonim "Volt", bo lubi nadużywać paralizatora.

Prognoza pogody na wtorek 21 listopada

We wtorek opady śniegu i deszczu ze śniegiem od południowego zachodu przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Kaczyński premierem, Szydło kandydatką na prezydenta Warszawy?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma zastąpić w fotelu szefa rządu Beatę Szydło. W najbliższym czasie, szczegóły zmiany premiera mają być omawiane na na spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z liderem partii rządzącej. Wraz z nowym szefem rządu, głowa państwa ma zyskać większy wpływ na politykę zagraniczną. A co z Beatą Szydło? Ma być kandydatem PiS na prezydenta Warszawy.

Zima jest dla nich bardzo ciężka. Szczecin pomaga osobom bezdomnym

Zima i nadchodzące ochłodzenie to szczególnie trudny czas dla osób, które żyją na ulicy. Dlatego w Szczecinie uruchomiono pogotowie zimowe, które pomaga bezdomnym. Gromadzone są zimowe zapasy, ale pomóc mogą wszyscy. Przyda się każda para rękawiczek, tak jak każda złotówka wpłacona na pomoc potrzebującym.

Listopadowy atak zimy w Warszawie

Warszawskich kierowców nad ranem w poniedziałek przywitały silne opady śniegu. Nie obyło się bez korków i pługosolarek na drogach. Ponadto nie wszyscy zdążyli z wymianą opon na zimowe. Synoptycy radzą odwiedzić warsztat wulkanizacyjny jak najszybciej. Choć to tylko pierwsza runda zmagań jesieni i zimy, to ta druga zmierza do nas nieuchronnie.

Młody bramkarz pokonał ciężką chorobę, wraca do gry

Przez półtora roku walczył z anemią aplastyczną, niezwykle rzadką chorobą, przypominającą w swoim działaniu białaczkę. Mowa o Krystianie Rudnickim, 23-letnim bramkarzu Pogoni Szczecin, który wygrał walkę z chorobą. Ratunkiem był przeszczep szpiku, dawcą była siostra piłkarza. Mógł także liczyć na wsparcie swojego klubu.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 listopada

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy. Możliwe są opady deszczu ze śniegiem do 5 mm, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 3°C w centrum kraju, do 6°C na Pomorzu Zachodnim. Wiat zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość do 50-60 km/h.